Вся нерухомість > Новини > Ринок міні-готелів: охочих багато, клієнтів мало
↑ До списку новин

Ринок міні-готелів: охочих багато, клієнтів мало

23 червня 2011

Український ринок міні-готелів привабливий для іноземних інвесторів, адже поки що конкуренції тут практично немає. І все ж вони не поспішають вкладати свої гроші в ризикований бізнес в Україні - їх бентежить не тільки місцевий «менталітет», а й слабка заповнюваність вже існуючих об'єктів.

Привабливі перспективи

За даними Асоціації малих готелів та апартаментів України, з 10 тис. працюючих у нашій країні об'єктів розміщення 7,5 тис. називають себе міні-готелями (від 9 місць до 100 номерів). При цьому країні потрібно в кілька разів більше номерів, так що інвестори вже встигли скласти перелік перспективних для їх розміщення міст.

Одними з перших у списку потенційних місць для створення міні-готелів експерти називають міста-мільйонники. У них через відсутність готелів хорошої якості приїжджі бізнесмени змушені орендувати квартири або знімати кімнати в апартаментах - об'єктах в житлових будинках з охороною та ресепшн, де вартість проживання більш демократична (від 180-220 грн на добу з людини).

Найбільш привабливим містом для розвитку даного бізнесу традиційно є Київ, де попит на готелі та низька насиченість ринку дозволяють відкривати об'єкти практично будь-якого формату. Бажання інвесторів вкладати кошти виключно в міста-мільйонники президент «Інвестиційної групи «ДАТ» Олександр Давтян пояснює відсутністю інфраструктури в невеликих населених пунктах: незадовільною якістю доріг, слабким розвитком аеропортів та бізнесу, що не приваблює мандрівників. «У результаті нам просто не для кого будувати готелі в невеликих містах», - говорить він.

Перспективним для відкриття нових готелів вважається ПБК, де девелопери констатують гострий брак якісних міні-готелів. За словами виконавчого директора девелоперської компанії Real Estate Solutions Андрія Борща, великим попитом у цьому регіоні користуються недорогі готелі, які знаходяться на першій лінії біля моря. Як правило, для зведення подібного об'єкту необхідна відносно невелика ділянка, площею від 30 соток. «Ми прораховували реалізацію подібного об'єкта категорії 3 зірки на 42 номери у Сімеїзі, де оренда земельної ділянки обходиться в 65 тис. грн на рік, що цілком підйомне для даного проекту», - розповідає експерт. При цьому він додає, що хороші готелі ПБК можуть розраховувати на непогану заповнюваність круглий рік, чому сприяє зростаюча популярність курорту в не сезон, приміром, у новорічні і травневі свята.

Більш ризиковим є будівництво готелів на курортах Західної України, які популярні переважно в зимові місяці. Славське, Яремча, Ворохта поки малопривабливі для інвесторів - знову ж через слабкий розвиток інфраструктури (відсутність хороших підйомників, снігових гармат, розвинутої транспортної мережі) і досить короткий зимовий сезон. Для порівняння: в Альпах туристи можуть кататися на лижах з листопада по травень.

У свою чергу, інтерес у інвесторів викликає Львів, який щорічно приймає близько 1 млн. туристів. Однак їх запал зупиняє жорстка позиція чиновників, які вимагають вписати новий об'єкт в архітектурний ансамбль міста. Найчастіше виконати всі їхні вимоги практично нереально, тоді як будувати за межами міста багато інвесторів не вирішуються.

Будівництво нових готелів не активізується навіть у зв'язку з близькістю Євро-2012, який дозволить завантажити всі готелі у великих містах. Не приваблюють їх навіть прийняті податкові пільги. Нагадаємо, що в серпні 2010 р. закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку і підготовки готельної інфраструктури до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу» звільнив три-, чотири-і п'ятизіркові готелі, які будуть введені в експлуатацію до 1 вересня 2012 р., від податку на прибуток на 10 років, починаючи з 1 січня 2011 р. «Багато бізнесменів розуміють, що вже просто не встигнуть ввести об'єкт в експлуатацію до зазначеного терміну», - говорить заступник голови Державної служби туризму і курортів Україна Дмитро Заруба.

У той же час, у службі туризму відзначають нову тенденцію - масову категоризацію існуючих готелів, яка в нашій країні не є обов'язковою. «Якщо ще в минулому році ми привласнювали зірковість 2-3 готелям за квартал, то за перші три місяці нинішнього року їх отримало близько 150 об'єктів», - розповідає Д. Заруба. Видимий активність пояснюється тим, що більшість готельєрів намагаються отримати зірковість і потрапити під дію нового закону.

Жорстока реальність

Девелопери не приховують, що будівництво міні-готелю - привабливий з точки зору окупності бізнес. Приміром, як підкреслює А. Борщ, за його підрахунками, вищевказаний готель в Сімеїзі повинен вийти на точку беззбитковості вже на третій рік роботи, а в його будівництво, яке можна завершити за 18 місяців, необхідно вкласти близько $ 2млн. За даними ж Асоціації малих готелів та апартаментів України, будівництво подібного об'єкта займає в середньому близько року, стільки ж необхідно витратити і на ведення підготовчих робіт - розробку та затвердження проектної документації. За попередніми підрахунками експертів, для відкриття невеликого готелю в столиці або у великих населених пунктах інвестору необхідно мати в кишені близько $5 млн., повернути які можна протягом шести років.

Але черги з охочих будувати і відкривати немає. У готелях відзначають, що на сьогоднішній день багато міні-готелів, які розташовані далеко від кримського узбережжя, можуть похвалитися заповнюваністю лише половини номерів, а деякі об'єкти і зовсім порожні. До речі, дана тенденція спостерігається з початку кризи, і Євро-2012, який забезпечить завантаження готелів всього на кілька днів, не в змозі окупити цей об'єкт.

Крім того, як розповідає віце-президент Асоціації малих готелів та апартаментів Роман Пономаренко, більшість бізнесменів не можуть розібратися у величезній кількості дозвільних документів, необхідних для будівництва і управління готелями, тому й не прагнуть освоювати цей бізнес. «Більше того, якщо житловий будинок можна побудувати і передати в комунальну власність міста, то управлінням готелю необхідно займатися, що дійсно відштовхує деяких грошових інвесторів», - підкреслює А. Борщ. І додає, що великим операторам поки теж нецікаво інвестувати в цей сегмент.

Тетяна Александрова, UGMK.INFO


Топ-оголошення

ТРОЄЩИНА шикарна кімната БЕЗ ГОСПОДАРІВ ул.Закревского НОВИЙ БУДИНОК
Троєщина, 3 000 грн./місяць, Задається ШИКАРНА кімната БЕЗ ГОСПОДАРІВ для 1-чіл ФОТО РІДНІ ул ...

Кімнати > Здам > Київ > Деснянський р-н

Сдам жилье в Днепропетровске -(Днепре)- Варианты аренды
2 000грн/месяц, Сдам жилье -в м, Днiпро, (Днепропетровск) - Варианты аренды жилья по срокам от недели ...

Кімнати > Здам > Сумська обл. > Лебединський р-н > Лебедин

Топ-оголошення

Здам 3 до квартиру на Гагаріна
Фурманова пер., 3 кімнати 60/45/8 кв.м 3/9, 8 000грн./місяць, Здам 3 х кімнатну квартиру на 3 м ...

Квартири > Здам > Дніпро > Соборний р-н

Продажа 1-комнатных ул.Б.Гмыри ж/б 23 Синевир ЖК Патриотика Без %
Позняки, Гмыри ул., 12, 1 комната, 37/18/9 кв.м, 22/26, 36 000$, м.Позняки, ЖК Патриотика, ул.Б.Гмыри ...

Квартири > Продам > Київ > Дарницький р-н

Продажа 2-х ком.пр.Г.ГОНГАДЗЕ 32 Виноградарь Без %
Виноградарь, Гонгадзе просп., 32, 2 комнаты, 51/31/8 кв.м, 7/9, 53 500$, Продажа 2-х комнатной ...

Квартири > Продам > Київ > Подільський р-н