Вся нерухомість > Новини > Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.
↑ До списку новин

Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.

5 серпня 2013

Протягом останніх післякризових п'яти років девелопмент в Україні якісно змінився, так як фінансування об'єктів нерухомості здійснюється в основному за рахунок власних коштів.

Про це в ході прес-конференції заявив керівник департаменту стратегічного консалтингу консалтингової компанії "Українська Торгова Гільдія" (UTG) Віктор Оборський.

За його словами, в столиці на різних стадіях реалізації знаходяться 24 об'єкти торговельної нерухомості, завдяки виходу яких пропозиція торгових площ може подвоїтися. Експерт зазначив, що ці об'єкти будуть мати високі ризики реалізації, "оскільки навряд чи всі вони зможуть бути профінансовані в достатньому обсязі і в строк". Адже особливість девелопменту в Україні в тому, що в будівництво об'єктів девелопер, як правило, вкладає власні кошти.

Розвиваючи цю тему, партнер компанії UTG Віталій Бойко сказав: "Загроза недофінансування в будівельному проекті існує завжди, але не можна не відзначити той факт, що якісний склад девелоперів з моменту початку кризи кардинально змінився. Якщо до кризи поріг входження на ринок торговельної нерухомості був порівняно невисоким, то тепер, у зв'язку з відсутністю кредитування, коли потрібно розраховувати тільки на власні кошти, вийти на ринок під силу лише потужним компаніям. Тобто, якщо у девелопера немає власних 30-50 млн. доларів, шлях на ринок торговельної нерухомості йому закритий. При цьому потрібно мати можливості вирішення адміністративних питань, а також гарантії безпеки свого бізнесу в майбутньому. Все це продовжує відлякувати іноземних девелоперів, які як і раніше практично відсутні на українському ринку. 98% девелопменту в Україні - вітчизняні, виняток становлять лише Immochan і корпорація Multi".

"Тим не менш, у створення торгової нерухомості в нашій країні вкладаються величезні кошти. Вартість будівництва практично кожного нового об'єкта становить від 50 до 350 млн. доларів (ТРЦ Respublika), і це вже не лякає наших девелоперів - незважаючи на те, що банківські структури як і раніше не беруть участь у кредитуванні і будівництво ведеться, як правило, за власні кошти. При цьому девелоперів влаштовує прибутковість об'єктів на рівні 20-25%", - додав пан Бойко.

RetailStudio.org


Топ-оголошення

Здам офіс 120 м.кв.5 каб. у Печерському р-ні, бул.Леси Українки 10 а
Печерськ, Лесі Українки бульв., 10а, 120 кв.м, 20 000 грн./місяць, Офіс 120 кв.м. 5 ть окремих ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Печерський р-н

Здам офіс 44, 7 кв/м., вул. Хвойки, Подільський р-н. Офіс розташований на 5 поверсі, 1 кабінет + хол.
Петрівка, 44 кв.м, 125 грн./кв.м/місяць, Здам офіс 44, 7 кв/м., вул. Хвойки, Подільський р-н. Офіс ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Подільський р-н

Топ-оголошення

Здаю офіси будь-якої конфігурації, Сосюры вул., Ленінградська площ., офісний центр класу "В"
Ленінградська пл., Сосюры вул., 310 кв.м, 130 грн./кв.м/місяць, Здаю офіси, Сосюры вул., ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Дніпровський р-н

Шикарна двокімнатна квартира в центрі Кловский спуск 12,
Печерськ, Кловский спуск 12, 2 кімнати 50/30/7 кв.м 3/5, 1 100$/місяць, Шикарна двокімнатна квартира ...

Квартири > Здам > Київ > Печерський р-н

Продається 3 кому. кв. Тростянецкая 3
Нова Дарниця, Тростянецкая вул. 3, 3 кімнати 80 000$, Продається 3 кому. кв. Тростянецкая 3. Стан - ...

Квартири > Продам > Київ > Дарницький р-н