Вся нерухомість > Новини > Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.
↑ До списку новин

Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.

5 серпня 2013

Протягом останніх післякризових п'яти років девелопмент в Україні якісно змінився, так як фінансування об'єктів нерухомості здійснюється в основному за рахунок власних коштів.

Про це в ході прес-конференції заявив керівник департаменту стратегічного консалтингу консалтингової компанії "Українська Торгова Гільдія" (UTG) Віктор Оборський.

За його словами, в столиці на різних стадіях реалізації знаходяться 24 об'єкти торговельної нерухомості, завдяки виходу яких пропозиція торгових площ може подвоїтися. Експерт зазначив, що ці об'єкти будуть мати високі ризики реалізації, "оскільки навряд чи всі вони зможуть бути профінансовані в достатньому обсязі і в строк". Адже особливість девелопменту в Україні в тому, що в будівництво об'єктів девелопер, як правило, вкладає власні кошти.

Розвиваючи цю тему, партнер компанії UTG Віталій Бойко сказав: "Загроза недофінансування в будівельному проекті існує завжди, але не можна не відзначити той факт, що якісний склад девелоперів з моменту початку кризи кардинально змінився. Якщо до кризи поріг входження на ринок торговельної нерухомості був порівняно невисоким, то тепер, у зв'язку з відсутністю кредитування, коли потрібно розраховувати тільки на власні кошти, вийти на ринок під силу лише потужним компаніям. Тобто, якщо у девелопера немає власних 30-50 млн. доларів, шлях на ринок торговельної нерухомості йому закритий. При цьому потрібно мати можливості вирішення адміністративних питань, а також гарантії безпеки свого бізнесу в майбутньому. Все це продовжує відлякувати іноземних девелоперів, які як і раніше практично відсутні на українському ринку. 98% девелопменту в Україні - вітчизняні, виняток становлять лише Immochan і корпорація Multi".

"Тим не менш, у створення торгової нерухомості в нашій країні вкладаються величезні кошти. Вартість будівництва практично кожного нового об'єкта становить від 50 до 350 млн. доларів (ТРЦ Respublika), і це вже не лякає наших девелоперів - незважаючи на те, що банківські структури як і раніше не беруть участь у кредитуванні і будівництво ведеться, як правило, за власні кошти. При цьому девелоперів влаштовує прибутковість об'єктів на рівні 20-25%", - додав пан Бойко.

RetailStudio.org


Топ-оголошення

Продам 3-х 109, 7кв.м., 2 з/в, ЖК"Венеція", 5мін.М."Демеевская".Срочно!
Теремки-2, 3 кімнати 109,7/60/17 кв.м 2/18, 115 500$, Вільямса Академіка 19/14; спецпроект; стіни: ...

Квартири > Продам > Київ > Голосіївський р-н

Продам ділянку під комерческую забудову
ул.Независимости, 35 соток 4 000$/сотка, Продам ділянку 35 соток під комерційну забудову (не під ...

Земельні ділянки > Продам > Київська обл. > Броварський р-н > Бровари

Топ-оголошення

Васильківська вул. Офіс 46. 2 кв.м. (3 каб). Без комісії.
Голосеево, 46 кв.м, 160 грн./кв.м/рік, Бізнес-центр. Фасад. 3 поверх - офіс 46.2 кв.м., 3 кабінети. ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Голосіївський р-н

Продам 1 але до метро Бориспільська Терміново!
Харківський масив, Харківське шосе, 1 кімната 40/19/8 кв.м 8/9, 45 000$, Харківське шосе 178 96-серія ...

Квартири > Продам > Київ > Дарницький р-н

2 до в новому будинку на Червоногвардійській 12
Соцгород, Червоногвардійська вул. 12, 2 кімнати 80,3/47,6/8,8 кв.м 4/23, 105 000$, Київ, ...

Квартири > Продам > Київ > Дніпровський р-н