Вся нерухомість > Новини > Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.
↑ До списку новин

Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.

5 серпня 2013

Протягом останніх післякризових п'яти років девелопмент в Україні якісно змінився, так як фінансування об'єктів нерухомості здійснюється в основному за рахунок власних коштів.

Про це в ході прес-конференції заявив керівник департаменту стратегічного консалтингу консалтингової компанії "Українська Торгова Гільдія" (UTG) Віктор Оборський.

За його словами, в столиці на різних стадіях реалізації знаходяться 24 об'єкти торговельної нерухомості, завдяки виходу яких пропозиція торгових площ може подвоїтися. Експерт зазначив, що ці об'єкти будуть мати високі ризики реалізації, "оскільки навряд чи всі вони зможуть бути профінансовані в достатньому обсязі і в строк". Адже особливість девелопменту в Україні в тому, що в будівництво об'єктів девелопер, як правило, вкладає власні кошти.

Розвиваючи цю тему, партнер компанії UTG Віталій Бойко сказав: "Загроза недофінансування в будівельному проекті існує завжди, але не можна не відзначити той факт, що якісний склад девелоперів з моменту початку кризи кардинально змінився. Якщо до кризи поріг входження на ринок торговельної нерухомості був порівняно невисоким, то тепер, у зв'язку з відсутністю кредитування, коли потрібно розраховувати тільки на власні кошти, вийти на ринок під силу лише потужним компаніям. Тобто, якщо у девелопера немає власних 30-50 млн. доларів, шлях на ринок торговельної нерухомості йому закритий. При цьому потрібно мати можливості вирішення адміністративних питань, а також гарантії безпеки свого бізнесу в майбутньому. Все це продовжує відлякувати іноземних девелоперів, які як і раніше практично відсутні на українському ринку. 98% девелопменту в Україні - вітчизняні, виняток становлять лише Immochan і корпорація Multi".

"Тим не менш, у створення торгової нерухомості в нашій країні вкладаються величезні кошти. Вартість будівництва практично кожного нового об'єкта становить від 50 до 350 млн. доларів (ТРЦ Respublika), і це вже не лякає наших девелоперів - незважаючи на те, що банківські структури як і раніше не беруть участь у кредитуванні і будівництво ведеться, як правило, за власні кошти. При цьому девелоперів влаштовує прибутковість об'єктів на рівні 20-25%", - додав пан Бойко.

RetailStudio.org


Топ-оголошення

Продам 1-комн. квартиру, вул. Сабурова 5
Троєщина, Сабурова вул., 1 кімната 34/18/7 кв.м 3/9, 29 000$, Продам 1-комн. квартиру, вул. Сабурова ...

Квартири > Продам > Київ > Деснянський р-н

Без комісії! Офіс, Грушевського 9, 100м 2
Липки, Грушевського вул. 9, 100 кв.м, 40 000 грн./місяць, Без комісії! Офіс, Грушевського 9, 100м 2 ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Печерський р-н

Топ-оголошення

Продаж торгівельного приміщення в ТЦ 12. Київська 10. 2400 кв.м. Від власника
Київська 10, 2400 кв.м 750$/кв.м, Нежитлові приміщення загальною площею 2410, 6 кв.м., розташовані на ...

Торговельні приміщення > Продам > Рівне

з.Воронків, ділянка 10 під будівництво
10 соток, 65 000 грн., Земельна ділянка 10 соток, під будівництво, комунікації по вулиці, 700 м.-Лес, ...

Земельні ділянки > Продам > Київська обл. > Бориспільський р-н > Вороньків

Без комісії!!! вул. Козача 2-эт.
Демиевка, Козача вул., 260 кв.м, 6 соток 3 200$/місяць, Без комісії!!! вул. Козача 2-эт. 3 200 ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Здам > Київ > Голосіївський р-н