Вся нерухомість > Новини > Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.
↑ До списку новин

Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.

5 серпня 2013

Протягом останніх післякризових п'яти років девелопмент в Україні якісно змінився, так як фінансування об'єктів нерухомості здійснюється в основному за рахунок власних коштів.

Про це в ході прес-конференції заявив керівник департаменту стратегічного консалтингу консалтингової компанії "Українська Торгова Гільдія" (UTG) Віктор Оборський.

За його словами, в столиці на різних стадіях реалізації знаходяться 24 об'єкти торговельної нерухомості, завдяки виходу яких пропозиція торгових площ може подвоїтися. Експерт зазначив, що ці об'єкти будуть мати високі ризики реалізації, "оскільки навряд чи всі вони зможуть бути профінансовані в достатньому обсязі і в строк". Адже особливість девелопменту в Україні в тому, що в будівництво об'єктів девелопер, як правило, вкладає власні кошти.

Розвиваючи цю тему, партнер компанії UTG Віталій Бойко сказав: "Загроза недофінансування в будівельному проекті існує завжди, але не можна не відзначити той факт, що якісний склад девелоперів з моменту початку кризи кардинально змінився. Якщо до кризи поріг входження на ринок торговельної нерухомості був порівняно невисоким, то тепер, у зв'язку з відсутністю кредитування, коли потрібно розраховувати тільки на власні кошти, вийти на ринок під силу лише потужним компаніям. Тобто, якщо у девелопера немає власних 30-50 млн. доларів, шлях на ринок торговельної нерухомості йому закритий. При цьому потрібно мати можливості вирішення адміністративних питань, а також гарантії безпеки свого бізнесу в майбутньому. Все це продовжує відлякувати іноземних девелоперів, які як і раніше практично відсутні на українському ринку. 98% девелопменту в Україні - вітчизняні, виняток становлять лише Immochan і корпорація Multi".

"Тим не менш, у створення торгової нерухомості в нашій країні вкладаються величезні кошти. Вартість будівництва практично кожного нового об'єкта становить від 50 до 350 млн. доларів (ТРЦ Respublika), і це вже не лякає наших девелоперів - незважаючи на те, що банківські структури як і раніше не беруть участь у кредитуванні і будівництво ведеться, як правило, за власні кошти. При цьому девелоперів влаштовує прибутковість об'єктів на рівні 20-25%", - додав пан Бойко.

RetailStudio.org


Топ-оголошення

Прекрасний ремонт! Роздільні кімнати. Квартира реально класна!
Чоколовка, Васильченко вул. 4, 3 кімнати 60/41/7 кв.м 2/9, 67 000$, Васильченко 4 .Чешка. Квартира ...

Квартири > Продам > Київ > Солом'янський р-н

Продам ділянку на Великому Фонтані
Гаршина вул., 2,5 соток 65 000$, Розмір ділянки 13, 5х19, 5 м. Всі комунікації. Правильної форми. ...

Земельні ділянки > Продам > Одеса > Київський р-н

Топ-оголошення

Будинок в Золотих Ключах 25000 грн.
Ювілейний, 5 і більш за кімнати, 165 кв.м, 10 соток, 25 000 грн./місяць, Будинок 165 кв. м., з ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Здам > Дніпро > Дніпропетровський р-н

2-до на Богдана Хмельницького 5840
Молдавія, Хмельницького вул., 2 кімнати 44/12/26 кв.м 4/5, 45 000$, Хмельницького Богдана / ...

Квартири > Продам > Одеса > Малинівський р-н

Терміново зніму 2-хк.кв-ру, до 10000 гр.Для родинної пари без дітей і тварин.
2 кімнати, Зніму 2-хк.кв-ру.Днепровский, Дарницький р-н, Деснянський р-н, до 10000 гр., Агентство. ...

Квартири > Зніму > Київ