Вся нерухомість > Новини > Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.
↑ До списку новин

Будівництво нового ТРЦ коштує $ 50-350 млн.

5 серпня 2013

Протягом останніх післякризових п'яти років девелопмент в Україні якісно змінився, так як фінансування об'єктів нерухомості здійснюється в основному за рахунок власних коштів.

Про це в ході прес-конференції заявив керівник департаменту стратегічного консалтингу консалтингової компанії "Українська Торгова Гільдія" (UTG) Віктор Оборський.

За його словами, в столиці на різних стадіях реалізації знаходяться 24 об'єкти торговельної нерухомості, завдяки виходу яких пропозиція торгових площ може подвоїтися. Експерт зазначив, що ці об'єкти будуть мати високі ризики реалізації, "оскільки навряд чи всі вони зможуть бути профінансовані в достатньому обсязі і в строк". Адже особливість девелопменту в Україні в тому, що в будівництво об'єктів девелопер, як правило, вкладає власні кошти.

Розвиваючи цю тему, партнер компанії UTG Віталій Бойко сказав: "Загроза недофінансування в будівельному проекті існує завжди, але не можна не відзначити той факт, що якісний склад девелоперів з моменту початку кризи кардинально змінився. Якщо до кризи поріг входження на ринок торговельної нерухомості був порівняно невисоким, то тепер, у зв'язку з відсутністю кредитування, коли потрібно розраховувати тільки на власні кошти, вийти на ринок під силу лише потужним компаніям. Тобто, якщо у девелопера немає власних 30-50 млн. доларів, шлях на ринок торговельної нерухомості йому закритий. При цьому потрібно мати можливості вирішення адміністративних питань, а також гарантії безпеки свого бізнесу в майбутньому. Все це продовжує відлякувати іноземних девелоперів, які як і раніше практично відсутні на українському ринку. 98% девелопменту в Україні - вітчизняні, виняток становлять лише Immochan і корпорація Multi".

"Тим не менш, у створення торгової нерухомості в нашій країні вкладаються величезні кошти. Вартість будівництва практично кожного нового об'єкта становить від 50 до 350 млн. доларів (ТРЦ Respublika), і це вже не лякає наших девелоперів - незважаючи на те, що банківські структури як і раніше не беруть участь у кредитуванні і будівництво ведеться, як правило, за власні кошти. При цьому девелоперів влаштовує прибутковість об'єктів на рівні 20-25%", - додав пан Бойко.

RetailStudio.org


Топ-оголошення

Продам прекрасний цегельний будинок
шевченка 15, 5 і більш за кімнати, 170 кв.м, 7 соток 119 000$, Продам прекрасний цегельний будинок, ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київська обл. > Києво-Святошинський р-н > с.петровское

2-до в Водопровідному провулку 4773
Водопровідний 1-йпер., 2 кімнати 38/28/5 кв.м 2/3, 31 000$, Водопровідний 1-йпровулок / Старосенная ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Топ-оголошення

Продам 2-до з виглядом на Дніпро в центрі.Ремонт, меблі, техніка.
Глинки вул. 2, 2 кімнати 67/-/- кв.м 17/24, 125 000$, Продам 2-до квартиру в новострое (Міст Сити) в ...

Квартири > Продам > Дніпро > Шевченківський р-н

Оренда 3 комн. квартири Деснянський р-н., Милютенко вул.
Лісовий масив, 2 кімнати 58/37/11 кв.м 8/9, 7 500грн./місяць, Оренда 2 комн. квартири Деснянський ...

Квартири > Здам > Київ > Деснянський р-н

Без комісії! пер.Ахтырский 7, 600 м 2
Совки, Ахтырский пер., 7, 600 кв.м 11 500$/місяць, Без комісії! Ахтырский 7, 600 м 2 КОД 21273 11500 ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Голосіївський р-н