Вся нерухомість > Новини > Столичні офіси подешевшали на чверть
↑ До списку новин

Столичні офіси подешевшали на чверть

11 серпня 2014

Орендні ставки на кращі офісні приміщення в Києві впали з початку року з $22-38 кв.м до $20-36, повідомили «Вестям» в компанії DTZ. До цього призвело збільшення пропозиції офісних приміщень в Києві на тлі дуже низької ділової активності.

За перші шість місяців поточного року в столиці було введено дев'ять об'єктів загальною площею більше 107 тис.кв.м (GLA). Велика частина з них - об'єкти класу В, серед них «Сігма» (І.Лепсе, 6, 18 тис.кв.м), «Доміно», Forum Victoria Park фаза II (пров. Охтирський, 7, 16 тис.кв. м) і «Лагода» (Польова, 21, 18 тис.кв.м), бізнес-центри на вулиці Лейпцігській, 15 та Харківському шосе, 201/203, а також кілька невеликих офісних будівель. Клас А представлений тільки IQ Business Center (Струтинського, 13-15, 32,1 тис. кв.м.).

Одночасно рівень вакантності в столичних офісах, за даними DTZ, збільшився за півроку на 6,6% - з 17% наприкінці 2013 до 23,6%. «Цей показник є рекордно високим для ринку офісної нерухомості в місті», - каже керівник підрозділу аналітики та консалтингу компанії DTZ в Україні Марта Костюк. Зараз у класі А вільно близько 32,3% приміщень, в класі В - 19,4%.

Оскільки частка вакантних офісів у Києві є однією з найвищих у Європі, в столиці спостерігається зниження запитуваних ставок оренди. Так, наприкінці червня 2014 р. орендні ставки на найкращі офісні приміщення були в діапазоні $20-36 за 1 кв.м на місяць, тоді як для приміщень класу «В» і «С» становили $11-26 за кв.м на місяць і $7-17 за кв.м на місяць відповідно. «Максимальна ставка скоротилася до 33 дол. за кв. м на місяць, так як попит на об'єкти Класу А зараз мінімальний», - підтвердила керівник відділу офісних площ компанії JLL в Україні Олександра Глобіна.

Після зростання курсу долара керуючі компанії бізнес-центрів йшли назустріч орендарям, фіксуючи його на рівні 10-11 грн, а в непрофесійних офісних об'єктах і в класі С - навіть на рівні 8 грн, або надаючи знижки до 25% у доларах. «Для нових орендарів рівень зниження ставок склало 20-30%», - розповів керівник департаменту стратегічного консалтингу Української торговельної гільдії (UTG) Віктор Оборський.

При цьому «нових» орендарів у місті не з'явилося. «Істотне погіршення ділового клімату в Україні в першій половині 2014 р. призвело до зниження попиту на офісну нерухомість у Києві. У першому кварталі було здано лише близько 10,5 тис. кв.м (GLA), а в другому кварталі цей показник досяг приблизно 18,3 тис. кв.м (GLA) », - розповіла керівник підрозділу аналітики та консалтингу компанії DTZ в Україні Марта Костюк.

Причому, за словами Віктора Оборського, більшість трансакцій - це просто переїзди в нові офіси. При цьому в порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг таких угод знизився на 40-45%. «Великі компанії, які цікавляться площами від 5 тис.кв.м, в якості альтернативи оренди розглядають покупку будівлі або ж будівництво офісного центру під себе», - уточнив він.

Тим не менше, найактивнішими орендарями офісних приміщень і лідерами по переїздах залишилися компанії IT-сфери (45%), консалтингові компанії (15%) і телекомунікаційні (7%).

Оксана Гришина, «Вести»


Топ-оголошення

Продам два котеджі в межах міста
Костромська, 96, 3 кімнати, 130 кв.м, 1 соток, 32 900$, Продаємо котеджі в межах міста 29 900 $ Рівне ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Рівне

Продам 1-кімнатну квартиру
Продам 1 до Дніпровський р-н,массив Березняки,ул Ярослава Гашека бульвар 20,6-25эт ...

Квартири > Продам > Київ > Дніпровський р-н

Топ-оголошення

Здам в оренду 1-кімнатну квартиру
вул. ВОЛИНСЬКА 10 новий будинок Чоколовский пр.Караваевы дачі, Антонова, пл. Космонавтів Новий ...

Квартири > Здам > Київ > Солом'янський р-н

Здам в оренду 2-кімнатну квартиру
Тривало задається видова на Дніпро квартира в ЖК Ривер стоун, поряд з трц River mall. Вул. ...

Квартири > Здам > Київ > Дарницький р-н

2-комн. квартира за ціною 1-комн. Суперкласна!
Нова Дарниця, Російська вул. 39, 2 кімнати 45/30/7 кв.м 1/5, 8 500грн./місяць, Дарницький р-н, вул. ...

Квартири > Здам > Київ > Дарницький р-н