Вся нерухомість > Новини > Квартирне питання. Що відбувається на ринку житлової нерухомості України
↑ До списку новин

Квартирне питання. Що відбувається на ринку житлової нерухомості України

20 серпня 2014

Ринок житлової нерухомості швидше живий, ніж мертвий. За даними Державної служби статистики, в I півріччі було виконано будівельних робіт на суму 21,4 млрд. грн. При цьому індекс будівельних робіт в житловому секторі за перше півріччя просів всього на 6,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

ЛІГАБізнесІнформ виділила шість головних тенденцій на ринку житла в першій половині 2014-го:

Столиця в лідерах. Київ і Київська область зберегли перше місце як за споруджуваними житловими об'єктами, так і за кількістю укладених угод. На Київ та область (у сумі) припадає майже 25% всіх введених в експлуатацію житлових метрів (приблизно стільки ж, скільки в минулі роки).

Захід у плюсі​​. Краще всіх себе почувають забудовники західної України. За I півріччя 2014-го в Івано-Франківській області здали нових квадратних метрів на 64% більше, ніж роком раніше, у Львівській області приріст 23%, у Хмельницькій - 6%.

Ринок іде в тінь. У першому півріччі українці були неймовірно щедрі - зростання кількості договорів дарування квартир в різних регіонах склало від 20 до 68%. "Це говорить про те, що ринок нерухомості йде в тінь, і це пов'язано з ситуацією, що погіршується в економіці України", - йдеться в звіті інформаційно-аналітичного центру "Олімп-Консалтинг".

Не всім по кишені. У першому півріччі загальне зниження активності (кількість угод купівлі-продажу) на ринку спостерігалося в усіх регіонах. В середньому не більше 0,45% українців змінили або придбали житло в першому півріччі.

Ціни ростуть. За даними компанії UTG, з початку року зростання цін за 1 кв. м склало: у класі "економ" - 711 грн (+ 7,2%); в класі "комфорт" - 2351 грн (+ 15,4%); в класі "бізнес" - 3805 грн (+ 17,2%). "На кінець червня спостерігається використання забудовниками різноманітних програм лояльності, спрямованих на пом'якшення девальвації - фіксування курсу при розстрочці платежу на рівні 8,5 грн за $1 при першому внеску від 50%, фіксування ціни на рівні 10 грн за $1 на весь період розстрочки , та інші" - йдеться в аналітичному огляді ринку житлової нерухомості в першому півріччі компанії UTG.

Іпотека вмирає. За результатами дослідження компанії UTG, всього 2% покупців готові зв'язуватися з іпотекою при купівлі житла, а кількість укладених договорів іпотечного кредитування різко знизилася, в той час як ставки по іпотечних кредитах - зростають. На кінець I півріччя кредити на покупку житла на вторинному ринку нерухомості надавали 14 банківських установ (на 8 менше, ніж торік), на первинному - 13 (на 4 менше, ніж торік). Для первинного ринку середня ефективна ставка в гривні по іпотечних кредитах склала 21,0% річних. Для вторинного - 21,35% річних.

ІА ЛIГАБiзнесIнформ


Топ-оголошення

с. Круглик. Вита поштова Будинок 243 м, 6 сотів, ремонт, озеро, ліс, асфальт.
Садова 20, 5 і більш за кімнати, 243 кв.м, 6 соток 180 000$, с. Круглик. ( Вита Поштова ) Відмінний ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київська обл. > Києво-Святошинський р-н > Круглик

Окрема нова частина будинку поблизу морить замість квартири
Дача Ковалевського вул., 4 кімнати, 138 кв.м, 2 соток 110 000$, Київський р-н Одеси, вул. Дача ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Одеса > Київський р-н

Топ-оголошення

Продам землю для будівництва
Черкаси, район Же/Д вокзалу, вулиця Хоменка/Десантників, ділянки 2,8 га і 1,8 га під багатоповерхове ...

Земельні ділянки > Продам > Сосновский

Продам будинок
Для хорошого господаря добротний будинок !!! В зеленій живописній зоні / район МБЗ / продається ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Киевский

Бакалы
21 соток 20 000$, Білоцерківський р-н, Білій Церкві -12 км., з.Бакалы, земельна ділянка 21 сотка; ...

Земельні ділянки > Продам > Київська обл. > Білоцерківський р-н > Біла Церква