Вся нерухомість > Новини > В Україні закінчуються квартири для оренди
↑ До списку новин

В Україні закінчуються квартири для оренди

12 серпня 2014

Вимушені переселенці зі сходу підняли ціни на оренду житла по всій решті країни, яка не воює. Особливо сильно вони виросли в найближчих до Донбасу обласних центрах. Наприклад, у Запоріжжі майже в два рази. У деяких містах вже немає вільного житла.

КИЇВ

У столиці через наплив переселенців на одного потенційного наймача тепер доводиться чотири квартири, а не 30, як було нещодавно. Але оскільки вибір все ж залишився, ціни піднялися всього на 10%. Однокімнатну зараз пропонують за 3-3,5 тис., двійку від 4 тис. (раніше - 2700-3200). Але це без урахування комунальних платежів.

«Раніше наймач окремо платив тільки за електрику та інтернет, - каже президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов. - Тепер господарі фіксують тільки щомісячну плату, а комунальні платежі, які істотно підвищаться з осені, орендар буде платити додатково». Таким чином, однокімнатні квартири вже фактично подорожчали приблизно на 200 грн, двокімнатні - на 400 грн.

ХАРКІВ

У Харкові практично не залишилося квартир для оренди - все здано біженцям, говорить «Вестям» ріелтор Юрій Ус. За словами ріелтора АН ХАН Юлії Череватенко, заможні переселенці пред'являють завищені вимоги до житла: «Вони хочуть надовго зняти апартаменти не тільки з побутовою технікою і меблями, але й постільною білизною та посудом».

Інші шукають житло на два-три місяці, сподіваючись що за цей час бойові дії у них закінчаться. Але орендодавці не хочуть здавати на такий термін. «Бізнесмени притримують квартири, побоюючись, що люди, які готові платити тільки за місяць-два, навряд чи будуть ретельно дбати про стан житла, і після них доведеться робити ремонт», - каже Череватенко.

При цьому ціни на оренду, в порівнянні з травнем, виросли в середньому на 20%. Двокімнатна в хорошому стані подорожчала з 2,3-2,5 тис. грн до 2,8-3 тис. грн.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК І ЗАПОРІЖЖЯ

У Дніпропетровську вже немає вільного житла для тих, хто там працює. «Все зняли біженці. Багато працюючих у Дніпропетровську не можуть знайти варіант для довгострокової оренди», - розповів ріелтор Олексій Алексєєнко. Підвищений попит трохи підняв ціни - на 100-300 грн. Однокімнатна квартира з гарним ремонтом або двокімнатна в спальнику подорожчала в середньому з 2,5 тис. грн до 2,8 тис. грн. на місяць.

А в Запоріжжі в липні ціни злетіли на 70-100%. «Однокімнатна хрущовка, з техніки тільки холодильник. Навесні б така коштувала 2 тис. Максимум, тепер господиня хоче 3,5 тис. на місяць», - розповідає директор АН «АРТА» Вікторія Шахмаєва. Двокімнатні квартири подорожчали з 2,5-3 тис. грн до 5-6 тис. грн в місяць плюс комунальні платежі.

«Вести»


Топ-оголошення

Будинок в елітному районі Конча-Заспа, пгт.Козин. 230кв.м, 15 з, камін, ставок. Без комісії
Лугова, 5 і більш за кімнати, 230 кв.м, 15 соток 300 000$, СУПЕР-ПРОПОЗИЦІЯ! Без комісії! Продам ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київська обл. > Обухівський р-н > Козин

Здам в оренду кімнату
Здаємо кімнату без господарів. 3-х до. кв., в двох кімнатах живуть два парубки, третя кімната ...

Кімнати > Здам > Київ > Деснянський р-н

Топ-оголошення

Продам 4 комн.кв-ру Вузовский- Бабка.
Вузівський, 4 кімнати 122/60/19 кв.м 7/8, 77 000$, Ця квартира для великої сім'ї за вигідною ціною! ...

Квартири > Продам > Одеса > Київський р-н

Продам 2-хкомн. кварт. ін. Науки Голосіївський р-н
Автовокзал, Науки просп., 2 кімнати 77/33/14 кв.м 7/14, 58 000$, Голосіївський р-н. 2-кому 7/14 эт., ...

Квартири > Продам > Київ > Голосіївський р-н

2-кімнатна Разумовская "Садиба Разумовского"
Центр, 2 кімнати 75,4/45/13 кв.м 16/19, 98 000$, ЖК "Садиба Разумовского" Євроремонт, комн.28+17, 2 ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н