Вся нерухомість > Новини > Кому заважає сертифікація готелів?
↑ До списку новин

Кому заважає сертифікація готелів?

26 червня 2012

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розмістило проект постанови уряду «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо обов'язкової сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання)». Редакція Building.ua дізналася, як гравці ринку ставляться до ініціативи уряду.

Олексій Євченко, керуючий партнер ArtBuild Hotel Group:

На мою думку, скасування обов'язкової сертифікації є абсолютно нелогічним кроком хоча б тому, що у нас скасовується одна система і не вводиться інша. В Україні вже рік, як практично не працює існуюча система категоризації. Якщо скасовується система сертифікації, то повинна працювати альтернативна система обов'язкової категоризації, яка буде примушувати власників готелів дотримуватися певних правил якості продукту.

Я вважаю, що скасування обов'язкової сертифікації, - це ще одна імітація бурхливої ​​діяльності наших законодавчих органів з приводу дерегуляції ринку. Ніякого позитиву вона не принесе. Вона тільки дозволить нашим чиновникам «повісити собі на груди медаль» про те, що вони начебто покращують умови роботи на готельному ринку України.

Антон Матіаш, Асоціація малих готелів:

На даний момент в Україні обов’язковою є лише сертифікація на безпеку, тобто на наявність мінімальних вимог для поселення гостей, яка проводиться відповідно до ДСТУ 4268:2003 «Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні вимоги». Категоризація є добровільною і здійснюється відповідно до ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів».

Тобто відміна обов’язкової сертифікації не вплине на присвоєння чи не присвоєння зірок українським готелям. Але запровадження такого кроку забере в держави можливість впливати на ринок і не сприятиме підвищенню рівня сервісу в Україні. В проекті постанови стверджується, що таким чином відбудеться наближення до законодавства ЄС, але в першу чергу потрібно звернути увагу на те, що нам потрібно наблизити рівень сервісу, який надається у нас до Європейських норм, а законодавство саме підтягнеться на вимогу ринку. Доки ринок не сформований, відміна обов’язкової сертифікації на безпеку багато позитиву не принесе.

Іван Лунь, готельний консультант:

Надалі, щоб було зрозуміло термінологію:

Сертифікація = сертифікація на безпеку.

Категоризація = отримання готелем певної кількості зірок (визначає функціональні параметри та рівень сервісу для гостя).

Орган = організація, що здійснює категоризацію.

Я вважаю, що сертифікація на безпеку повинна бути обов’язковою, здійснюватись відповідними органами (можливо, це є ті самі органи, що й вводять будівлю в експлуатацію, наприклад, пожежники, санстанція і Архбудконтроль, можливо ще якась спеціально-готельна система критеріїв на сертифікацію «на безпеку», але просто щоб не дублювати вищезгадані служби), і тут без дискусії. Безпека гостя – це найвища відповідальність готелю! Категоризація «на зірки», мабуть, мала б здійснюватись за бажанням та ініціативою готелю, строго і прозоро, професійними експертами, та згідно із чіткими зрозумілими критеріями за оновленим стандартом. Український стандарт треба вдосконалювати (ініціативна група наших фахівців, колишніх і деяких теперішніх спеціалістів із Держслужби по туризму і курортах уже розробила проект нового Стандарту, адаптувавши багато корисних вимог із європейської класифікації HOTREC, який би оновив наш діючий ДСТУ 4269:2003).

Мати присвоєні строгим «категоризаційним» органом «зірочки» має стати престижно і затребувано ринком. Туроператори тоді б довіряли цій системі категоризації, і з більшим задоволенням та впевненістю поселяли б своїх гостей у готелі із офіційними «зірочками» (та й самі гості теж би розібрались).

Готелі самі мають бути зацікавлені пройти «категоризацію», і не треба буде їх «заганяти». Але для цього орган має бути не стільки «адміністративно-регулюючим», скільки «професійно-готельним». В ідеалі (як це працює в Німеччині) категоризацію (по стандарту HOTREC) здійснюють кваліфіковані експерти від професійної Готельної & Ресторанної Асоціації Німеччини (German Hotel and Restaurant Association (DEHOGA).

Ось моя особиста думка (це не є офіційною думкою компанії PKF hotelexperts, де я зараз працюю як готельний консультант, оскільки компанія з цього приводу не формулювала офіційної позиції).

Building.ua


Топ-оголошення

Сдам жилье в Днепропетровске -(Днепре)-- Варианты аренды жилья
2 000грн/месяц, Сдам жилье -в г, Днiпро, (Днепропетровск) по срокам от недели -месяца, длительно- ...

Кімнати > Здам > Миколаївська обл. > Єланецький р-н > Єланець

Продам 3к 101м Ревуцкого 54 а ЖК Ревуцкий без комиссии
Харьковский массив, Ревуцкого ул., 54а, 3 комнаты, 101/47/17 кв.м, 14/25, 88 000$, Продам 3-ю ...

Квартири > Продам > Київ > Дарницький р-н

Топ-оголошення

Уникальное предложение! ЦЕНА СНИЖЕНА-50%! Помещение 270 м2 на Пушкинской
Центр, Пушкинская ул., 44, 270 кв.м, 2 100$/месяц, Пушкинская, 44. В самом сердце деловой Одессы, ...

Офісні приміщення > Здам > Одеса > Приморський р-н

Продаю свою ділянку 15 соток с. Гнідин. Поруч ліс та озеро. 7 км від Києва c.Гнедин
15 соток, 20 000$, с. Гнідин (Гнедин), ділянка 15 соток, приватизована під будівництво житлового ...

Земельні ділянки > Продам > Київська обл. > Бориспільський р-н > Гнідин

Продам свинокомплекс 11000 кв.м. в Синельниковском районі Дніпропетровської області.
450 000$, Продам свинокомплекс 11000 кв.м. в Синельниковском районі Дніпропетровської області. ...

Інше > Продам > Дніпропетровська обл. > Синельникове