Вся нерухомість > Новини > Льодовиковий період: «мертвий місяць" на ринку житла
↑ До списку новин

Льодовиковий період: «мертвий місяць" на ринку житла

22 січня 2013

Нові правила реєстрації власності житла, дестабілізований курс долара, сезонне затишшя на ринку - що з цього найбільш вигідне для продавців і покупців квартир.

Згідно з прогнозами «метеорологів» ринку нерухомості, весь січень, і навіть лютий в квартирах, виставлених на продаж, очікується низький тиск продавців і повна відсутність покупців. Такими виявляться наслідки урядового циклону, перша хвиля якого вже пройшла в грудні. В результаті перших коментарів про нову реформу, завдяки якій повинен буде поповнюватися державний бюджет за рахунок нових власників квартир, будинків та земельних ділянок, в грудні різко підвищилася кількість укладених угод на ринку житла. Так само несподівано підскочили ціни на квадратні метри, але тільки в найбільш дорогих сегментах. Однак надія на те, що ринок відтане і продажі оживуть, не зігріває вже нікого.

Циклон реформ

Змінити процедуру реєстрації прав власності намагалися ще рік тому. Але хвиля суєти вляглася так само скоро, як і піднялася, - на увазі багатьох невирішених нюансів був оголошений мораторій на рік. В результаті чого деякі ріелтори і зараз не дуже вірять, що настане повний колапс, якщо навіть і вживуть нововведення з 1 січня, тому як ситуація не дуже-то змінилася. «У БТІ постійно щось змінюється, - коментує брокер Аліна Костюченко, - головне - правильно слідувати новим інструкціям, щоб не втрачати ні часу, ні грошей».

Відповідно до закону № 5037-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно», який Президент України підписав ще у серпні 2012 року, з першого дня нового року держреєстрацію прав власності , інших речових прав та їх обтяжень на вже зареєстровані об'єкти нерухомого майна з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно будуть здійснювати нотаріуси (не тільки державні, а й приватні). Звичайно, це відіб’ється на ціні квартир. Але як, поки ні нотаріуси, ні ріелтори прокоментувати не можуть. Одне зрозуміло - ці витрати ляжуть на кишеню покупця квартири.

Для покупця, мабуть, настає найкращий час. Однак поспішати з покупкою не варто.

Крім того, з 1 січня 2013 року запроваджено державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно в розмірі 119 грн (семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Це рішення Верховної Ради також «полегшує» кишеню покупця.

Цей вітер змін підганяє бажаючих обзавестися новими квадратами. І ріелтори не забули скористатися спалахнувши ажіотажем, що став вже традиційним в кінці року. Виставляючи оголошення про продаж квартир, вони дещо завищують ціну. Але в основному - на квартири в центрі міста і прилеглих районах. Статистика цін квартир в панельних будинках спальних районів не змінюється, хоча вони залишаються, як і раніше, найбільш затребуваними. Як вказує ресурс domik.net, різниця між ціною квартири в пропозиції і при угоді складає в середньому трохи більше, ніж 6%. Іншими словами, останнє слово в ціні квартири - за покупцем.

Валютні приморозки

Для покупця, мабуть, настає найкращий час. Поки всі без винятку займають очікувальну позицію (ріелтори не розуміють нових алгоритмів взаємодій з інстанціями, нотаріуси не знають повного спектру повноважень своїх дій, продавці розгублені в результаті нових фінансових обтяжень на покупців), є сенс перебрати пропоновані варіанти і зупинитися на декількох, найбільш відповідають власним вимогам. Однак поспішати з покупкою не варто.

Січень традиційно став «мертвим» місяцем, коли кількість угод не йшла далеко від нульової позначки. А в силу нових змін цей період ризикує затягнутися. Але в той же час, це місяць пожвавлення спекуляцій на ринку валют. Прогнозоване здешевлення гривні навряд чи буде вельми різким. Але все ж, ті незначні, порівняно з очікуваними, коливання курсу гривня / долар трохи приморозять ціни на ринку житла. Як зміниться вартість квартир на вторинному ринку при зниженні гривні, експерти не беруться прогнозувати. Однак навряд чи опуститься ціна житла у гривні.

Хоча квартири на вторинному ринку традиційно «торгуються» в доларах, на первинному ринку житловий квадрат оцінюється в національній валюті. І час від часу забудовники піднімають цінову стелю, щоб потім, оголосивши акцію знижок, опуститися, що називається, до плінтуса. Січень - найщедріший саме на такі знижки місяць. Відмінний час для вибору квартири в новобудові (переважно в тій, яка готується до здачі в експлуатацію). Переконавшись в гідному реноме забудовника, можна погодитися і на розстрочку, якщо її умови влаштовують, і тим самим, підписавши документи, зафіксувати ціну квартири в гривні. Тоді, маючи можливість розтягти виплату вартості квартири, можна виграти кілька квадратів, - адже долар обіцяє рости.

Вікторія Карпінська, Kontrakty.ua


Топ-оголошення

Оренда приміщення на Позняках
Позняки, 40 кв.м, 5 000 грн./місяць, Задається вул. Руденко Дарницького р-ну в БЦ приміщення під ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Дарницький р-н

Бунина: продам недорого 3 ком. квартиру 80 кв.м в историческом центре!
Центр, Бунина ул., 27, 3 комнаты, 80/42/16 кв.м, 3/3, 48 000$, Бунина / Екатерининская, продам ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Топ-оголошення

Продам Будинок в Стилі Американка
3 кімнати, 200 кв.м, 7 соток, 176 000$, Продається будинок в районі Росвигово. м. Мукачево. Загальна ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Закарпатська обл. > Мукачівський р-н > Мукачеве

Артиллерийская: продам красивую квартиру в новом доме ЖК "Фаворит"!
Артиллерийская ул., 4В, 2 комнаты, 70/30/35 кв.м, 11/18, 68 000$, Артиллерийская / Краснова, 11/18 ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Абсолютно для Вас - Шикарна пропозиція під будь-який вид діяльності!
Паркова, 200 кв.м, 10 000 грн./місяць, 22 км.от М.Лісова Києва, Висота - 3.7м. Вода свердловина. ...

Виробничі приміщення > Здам > Київська обл. > Броварський р-н > Большая Дымерка