Вся нерухомість > Новини > Роби гроші - не купуй квартиру в Києві
↑ До списку новин

Роби гроші - не купуй квартиру в Києві

1 жовтня 2010

Досить поширена серед киян ситуація: з докризових часів збереглася доларова кубушка, та ось на жадану квартиру для розширення сімейства не вистачає. А поповнити заощадження в нинішніх умовах важко. Лежать 30 тис. «зелених» або аналогічна сума в гривні - і не працюють. Звичайно, можна покласти їх на депозит і отримувати непогані відсотки, але хто ці банки знає ...

Киянка Галина Сергєєва придумала, як на своїх заощадженнях і заробити, і уберегти себе від ризику. Галина живе разом з батьками на Нивках у трикімнатній хрущовці. Робота в неї добре оплачувана - веб-дизайнер. Бажання мати власну квартиру у дівчини з'явилося давно. За п'ять попередніх років їй вдалося зібрати на депозиті близько 300 тис. гривень. Але сталася криза, і гроші знецінилися практично вдвічі. Та й ті вона забирала майже рік - в банку ввели тимчасову адміністрацію і оголосили піврічний мораторій на видачу депозитів. Після всіх пригод якийсь час Галина зберігала залишки своїх заощаджень банально «під матрацом», а потім все-таки купила квартиру - у Львові.

- Ідеєю поділився один-львів'янин, - розповідає Галина. - За допомогою ріелторів я купила за 36 тисяч доларів непогану «одиничку» в районі залізничного вокзалу.

Свою львівську квартиру киянка здає за 2,5 тис. грн на місяць, мешканці платять «комуналку». Може здатися дорого, але зараз у Києві навіть на Троєщині і за 3 тис. складно знайти нормальне житло.

Орендну плату Галина приїжджає забирати раз на три місяці. За рік її прибуток - 30 тис. гривень або $3.750.

«Газета ..." вирішила розібратися в нюансах цього способу заробітку, дізнавшись ситуацію у великих українських містах - Львові, Одесі, Донецьку, Харкові та Дніпропетровську

Дніпропетровськ: житлова оренда вигідніше офісної

Ринок оренди тут виявився найневигіднішим серед міст-мільйонників. Здати однокімнатну квартиру з пристойним ремонтом і гідно мебльовану можна максимум за 2,3 тис. грн на місяць (у середньому - 2 тис.). У той же час завдяки низькій вартості «одиничок» (найдешевша в прилеглому до центру районі - $29 тис.) термін окупності прийнятний - приблизно 8,5 років (тут і далі - розрахунки «Газети ...». - Ред.).

Місцеві ріелтори радять не купувати квартири на перших поверхах для подальшої здачі їх під офіси:

- У Дніпропетровську квартири під офіси знімають неохоче, оскільки у місті безліч передбачених для цього адміністративних будівель та офісних центрів. Наприклад, на пропозицію про здачу квартири за 2300 грн на місяць під житло відгукнуться протягом тижня. А зацікавлених офісною орендою будете шукати місяців зо два. І ціна - не більше 1800 грн, - пояснює Юрій Алексєєнко, директор агентства нерухомості «Проспект».

Львів: складно здавати елітне житло

Період окупності львівської нерухомості - найтриваліший з тих міст, які проаналізувала «Газета ...» - більше десяти років. «Одинички» продаються дорого, а в оренді вони дешеві. За словами місцевих ріелторів, купити однокімнатну квартиру за $40 тис. вже складно - доведеться шукати підходящий варіант мінімум місяць. А ось квартиранти готові щомісяця платити в середньому лише по 2-2,5 тис. грн. Більш щедрі тільки орендарі престижних квартир в історичному центрі, серед яких багато іноземців і великих бізнесменів. Щомісячна плата стартує від 3 тис. грн. Ось тільки питань у багатих мешканців до господарів «елітних» квартир багато - адже в них часто немає ані кондиціонерів, ані супутникового телебачення. Львів - місто туристичне, тому, на відміну від Києва, тут стежать за зовнішністю центру.

- Якщо хочеш мати квартиру в центрі Львова - доведеться себе обмежити, - пояснює Євген Каркавчук, директор агентства нерухомості «Олімпекс». - Ніяких супутникових тарілок і кондиціонерів - на фасад будівель в центрі міста вішати їх заборонено. За непослух - великий штраф. Не поставиш і металопластикові вікна - тільки дерев'яні під колір фасаду, і то - з дозволу мерії.

Харків: «одинички» розмітають студенти

Харків - один з інтелектуальних центрів України. На навчання в численних ВУЗах щороку з'їжджаються понад 300 тис. чоловік. Ця молодь, за словами ріелторів, створює великий попит на ринку оренди.

- Наплив охочих зняти однокімнатні квартири такий, що житла просто немає, - стверджує Олексій Попов, гендиректор групи компаній «Проконсул». - Найдорожча квартира здається за два-три дні, дешева - за лічені години.

Купувати квартири під бізнес в Харкові дуже вигідно - вартість «одиничок» невисока (від $27 тис.), а розмір середньої оренди великий (до 3,5 тис. грн). Інвестиція окупиться за якихось п'ять років.

У той же час, на думку Олексія Попова, купувати квартиру для здачі під офіс вигідно виключно в центрі Харкова. Але таких варіантів зараз мало.

- Якщо говорити про квартири під офіси в межах центральних вулиць, то там вже все викуплено аж до 2-3 поверху. Шукати щось на околицях Харкова для подібних цілей, - економічно невиправдано. Тільки для здачі під житло, - вважає Олексій Попов.

Одеса: вигідно здавати подобово

Інвестиція в покупку житла в портовій динамічній Одесі окупиться дуже швидко - за 4,5 роки.

- Однокімнатна за 4 тис. грн знімається буквально за пару годин, - запевняє Ольга Архіпова, керівник агентства нерухомості «Партнер - Еstate». - При цьому купити «одиничку» в центральній частині міста можна за $30-35 тис. Трохи далі від центру - за $26 тис. Особливо вигідна в Одесі подобова оренда.

- Якщо придбати однокімнатну видову квартиру в центрі або в приморській зоні ($36 тис.), тоді протягом п'яти місяців - з травня по вересень включно - можна здавати її в оренду подобово, - говорить Ольга Архипова. - Ставки просто космічні. Добротна однокімнатна квартира економ-класу в травні 2010 року коштувала від $80 на добу, а в червні - вже від $100 на добу. Після закінчення курортного сезону житло можна здавати помісячно.

До речі, багато будинків, з яких видно море, в Одесі стоять напівпорожні. Попиту немає. Місцеві жителі кажуть, що росіяни купили ще до кризи все, що їм було цікаво, а в наших немає грошей.

Три-чотири роки тому можна було заробити непогані гроші, купивши квартиру під офіс. Зараз ринок уже наситився. За словами Ольги Архипової, подібні площі ще сяк-так знімають не в центральних районах. Ті ж, хто хоче «поселити» свій бізнес на головних вулицях Одеси - воліють орендувати тільки легальні офісні приміщення.

Донецьк: однокімнатні розкуповують під Євро-2012

Дуже привабливий з точки зору купівлі квартири під бізнес і найбільший регіональний центр - Донецьк. Термін окупності такої інвестиції трохи більше 4,5 років.

- Іногородні часто купують квартири саме для того, щоб надалі їх здавати в оренду, - стверджує Оксана Силіна, ріелтор агентства нерухомості «Асскон». - Ми думаємо, що таким чином всі заздалегідь готуються в тому числі до Євро-2012, коли в Донецьку буде наплив іноземних туристів і можна буде добре заробити на оренді.

Сьогодні «одиничку» в центрі Донецька можна купити за $30-35 тис. А у віддалених районах - за $25 тис. У той же час здати в оренду свою нерухомість ви легко зможете за 3-3,5 тис. грн.

Довідка. Депозит не поступається за прибутковістю

Купивши квартиру за $30 тис. і здаючи її в подальшому в оренду за 2 тис. грн на місяць, за рік ви заробите 24 тис. грн або $3 тис. Точно таку ж прибути ви отримаєте, довіривши свої гроші банку під 10% річних, відкривши депозитний рахунок.

Зараз прибутковість депозитів у валюті низька. Великі фінустанови з гарною репутацією пропонують сьогодні вкласти долари на півроку всього до 11% річних. Фахівці вважають, що валютні депозити зараз менш вигідні, ніж гривневі.

- Ставки по валютних внесках - в доларі і євро - знизяться до кінця року до 7-8%, - прогнозує радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

У той же час валютні експерти все ж радять зберігати якусь частину заощаджень у доларах, але хоча б 6 місяців уникати євро, який лихоманить на світовому фондовому ринку.

- Близько 30% я б вклав в банк в американській валюті, тому що ситуація з курсом гривні поки неясна, - вважає керівник аналітичного відділу Forex Club Микола Івченко.

Депозити в гривні - до 19% річних на вкладах на 12 місяців. Великі ж банки, що входять в першу десятку, готові приймати вклади на рік у середньому під 10-12%. Найпростіший спосіб зрозуміти, наскільки це вигідно - порівняти розмір річної ставки з передбачуваним показником інфляції. Фахівці очікують цього року 10-12% інфляції, а то й більше.

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь відзначає, що інфляція передбачувано «з'їсть» прибуток вкладу, але хоча б збереже його істинний розмір.

Так що внесок в квартиру виглядає вигідніше і стабільніше. Гроші ви можете отримувати щомісячно (такі депозити зазвичай на 0,5-1% нижче), та і страхів, що завтра банк лопне і ви залишитеся без заощаджень, менше.

Ольга Полякова, Газета по-киевски


Топ-оголошення

Продам будинок в сосновому лісі Орлівщини. Котеджне містечко "Шишкіно"
Дачна, КМ Шишкіно, 4 кімнати, 239 кв.м, 12 соток, 250 000$, Продам просторий двоповерховий будинок в ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Дніпропетровська обл. > Новомосковський р-н > Орлівщина

Продам 2-ком.кв. ул.Фонтанская дорога/12 станция Большого Фонтана.
Таїрова, 2 кімнати, 80/20/30 кв.м, 7/12, 280 000$, Продам 2-ком.кв. ул.Фонтанская дорога/12 станция ...

Квартири > Продам > Одеса > Київський р-н

Топ-оголошення

Продам будинок 56 кв.м з.Бовкун, вулиця Лісова, Таращанський р-н, Київська область
Лісова, 4 кімнати, 56 кв.м, 25 соток, 85 000 грн., Продам будинок 56 кв.м з.Бовкун, вулиця Лісова, ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київська обл. > Таращанський р-н > Бовкун

Здам офіс, що окремо стоїть, 800 кв.м. на ін. Гагаріна.
Гагаріна просп., 800 кв.м 10$/кв.м/місяць, Здам офіс, що окремо стоїть, 800 кв.м. на ін. Гагаріна. ...

Офісні приміщення > Здам > Дніпро > Шевченківський р-н

Здам невеликий будиночок, всі комунікації, Совки, Деміївка
Ширма, Лобановського (Червонозоряний) просп., 2 кімнати, 50 кв.м, 1 соток, 9 000грн/місяць, Совки, ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Здам > Київ > Голосіївський р-н