Вся нерухомість > Новини > Квартира в новобудові: як не «попасти» на ремонт
↑ До списку новин

Квартира в новобудові: як не «попасти» на ремонт

6 грудня 2010

Радість тих, хто обзавівся квартирою в новобудові, зазвичай згасає відразу після початку ремонту. Адже в 95% випадках забудовники завершують роботи в авральному режимі, що позначається на їх якості. Тому при підписанні акту прийому-передачі квартири покупцеві необхідно «дивитися в обидва», інакше доведеться переробляти чужі промахи за свій рахунок.

Побутові нюанси

Українці, у яких на руках ще є гроші на покупку житла, часто вважають за краще вкладати їх в первинну нерухомість. Але, незважаючи на явні переваги новобудов, майбутньому власникові квартири необхідно звернути увагу на цілий ряд моментів при підписанні акту-прийому передачі квартири, на основі якого оформляється право власності.

Для початку, як радить директор ремонтно-будівельної фірми «Міскам» Максим Зеленков, потрібно перевірити чисто побутові «дрібниці», наприклад, металопластикові вікна, і переконатися, що в них немає зазорів, щілин і перекосів. Потім варто уважно оглянути і саме скло або віконні конструкції, оскільки почастішали випадки, коли вони дряпаються або брудняться будівельними матеріалами. А якщо ці проблеми не виявити вчасно, то вікна доведеться міняти вже за свій рахунок.

За спостереженнями комерційного директора будівельної компанії Proxima Андрія Перебийніс, найчастіше будівельники грішать поганою якістю стяжки або нерівними стінами, тому краще всього приймати квартиру в забудовника або з керівником бригади, який згодом займеться ремонтом, або зі спеціальним пристроєм - рівнем. «Як правило, на вирівнювання стін і підлоги припадає близько 30% коштів, які витрачаються на ремонт квартири», - розповідає А. Перебийніс.

У більшості договорів купівлі-продажу не прописано, що стіни повинні бути ідеально рівними (є лише пункт про наявність стяжки і штукатурки), але покупець може апелювати до державних будівельних норм, згідно з якими перепади не можуть перевищувати 1 см. Правда, на практиці трапляється і таке, що перепади досягають 20 см, і для того, щоб їх усунути, знадобиться 1,5-2 тонни будматеріалів. Не меншою проблемою були і залишаються донині наскрізні щілини у зовнішніх стінах, на ліквідацію яких також потрібно чимало цегли, розчину і будівельних робіт.

На балконі основну увагу слід приділити якості зварювання перил, яка часто буває незадовільною, хоча до підлоги претензій зазвичай не виникає. Трапляються проблеми і за межами квартири, наприклад, в коридорних електрощитках може не бути лічильників електроенергії або «автоматів». А іноді будівельники забувають і про такі «дрібниці» як прокладка кабелів для інтернету, телефону і телебачення.

Перевірка на міцність

При підписанні акту прийому-передачі квартири необхідно попросити забудовника надати схему розводки труб опалення в стяжці. У першу чергу це важливо для тих покупців, які мають намір покрити підлогу штучним паркетом, адже роботи з його укладання можуть пошкодити прокладені у підлозі комунікації. Правда, у неформальних розмовах представники будкомпаній зізнаються, що навіть наявність плану не гарантує відсутність проблем, адже в процесі укладання стяжки труби могли зрушити з вказаних місць. Тому, щоб убезпечити себе від можливості затопити власну квартиру і сусідів знизу, експерти рекомендують злегка змочити підлогу водою - де вона висохне швидше, там і знаходяться труби опалення.

«Я б радив обстежити систему вентиляції, яку забудовники люблять забивати будівельним сміттям. Для перевірки необхідно піднести до витяжки сірник або запальничку», - додає виконавчий директор компанії Real Estate Solutions Андрій Борщ.

Слабким місцем у кожній квартирі є система каналізації, яка також може бути (і часто виявляється) забита будівельним сміттям. Проблема полягає в тому, що більшість забудовників не встановлюють у квартирі сантехніку - покупця новобудови очікують лише труби на підлозі і отвір для каналізації. Щоб перевірити роботу всіх систем, необхідно вилити в отвір каналізації не менше трьох літрів води - це дозволить виявити проблеми і змусити забудовників виправити недоліки.

Все у договорах

Не так давно з однією з покупниць трикімнатної квартири в елітній новобудові загальною площею близько 100 кв. м стався неприємний випадок. Після здачі будинку в експлуатацію заможна киянка раптом виявила, що площа її апартаментів скоротилася до 97 кв. м, але представники компанії-забудовника лише розвели руками і повертати плату за відсутню площа не побажали. Так що тепер клієнтка була змушена вести не тільки ремонт, а й боротьбу за свої права і гроші.

Така поведінка будівельної компанії пов'язана з тим, що ці умови були прописані в договорі купівлі-продажу. Як правило, це досить об'ємний документ, що нараховує кілька десятків сторінок, списаних дрібним шрифтом. Найчастіше в середині договору, до читання якого «доживає» далеко не кожний покупець, прописано, що якщо загальна площа квартири на 3% менше запланованої, то забудовник не повертає «зайві» кошти. Проте за кожний зайвий квадратний міліметр покупець, як правило, повинен доплатити. Причому за поточними цінами на житло, а не за розцінками, які діяли в момент покупки квартири.

Якщо ж квартира виявилася менше параметрів, зазначених у договорі, забудовник повинен повернути покупцеві гроші за недобудовані «квадрати». Але на практиці так відбувається рідко - девелопери вважають за краще домовлятися про виплату «натурою». Наприклад, надають робітників, які виконують роботи, на необхідну суму, або звільняють на деякий час від платежів місцевому ЖЕКу в рахунок свого боргу.

У той же час будівельні компанії нерідко змушують покупців розділяти з ними всі ризики, пов'язані з підвищенням вартості оренди землі і зміною умов введення в експлуатацію. А це тягне за собою подорожчання робіт, зміну обсягів відрахувань та інші незаплановані витрати. Адже відповідний пункт також може бути присутнім в договорі купівлі-продажу.

Щоправда, покупцям потрібно пам'ятати, що більшість з них може торгуватися з забудовниками не тільки про розмір знижок, але про умови договору купівлі-продажу. Особливо це дієво, якщо клієнт готовий виплатити всю вартість квартири в найкоротші терміни, наприклад, протягом місяця.

Тетяна Александрова, UGMK.INFO


Топ-оголошення

Сдам жилье в Днепропетровске -(Днепре)- Варианты аренды жилья
15 кв.м, 2/9, 2 000грн/месяц, Сдам жилье -в г, Днiпро, (Днепропетровск) по срокам от недели -месяца, ...

Кімнати > Здам > Вінницька обл. > Томашпільський р-н > Томашпіль

Фасадне приміщення, Олександрівська Слобідк
Олександрівська Слобідка, Університетська вул., 17а, 152 кв.м, 273 600$, Пропонується фасадне ...

Офісні приміщення > Продам > Київ > Солом'янський р-н

Топ-оголошення

Днепр (Днепропетровск) - Варианты аренды жилья (комнат, кварСдам жилье в Днепропетровске -(Днепре)- Варианты аренды жилья
15 кв.м, 2/9, 1 600грн/месяц, Сдам жилье -в м, Днiпро, (Днепропетровск) - Варианты аренды жилья по ...

Кімнати > Здам > Чернівецька обл. > Сторожинецький р-н > Сторожинець

Продать 71.96 кв.м ул.РЕВУЦКОГО -54-Б ЖК Ревуцкий м.Харьковская
Позняки, Ревуцкого ул., 54-Б, 2 комнаты, 72/36/14 кв.м, 14/24, 84 500$, ЖК Ревуцкий, ул.Ревуцкого ...

Квартири > Продам > Київ > Дарницький р-н

Пропоную купити будинок р-н вул.Робоча.
Рабочая ул., 5 и более комнат, 320 кв.м, 7,5 соток, 155 000$, Пропоную купити будинок р-н вул.Робоча, ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Дніпро > Чечелівський р-н