Вся нерухомість > Новини > Криза обвалила ринок житла в передмісті Києва
↑ До списку новин

Криза обвалила ринок житла в передмісті Києва

21 серпня 2014

«Вести» з'ясовували, скільки зараз коштує оселитися біля столиці

Продажі будинків в Київській області впали в п'ять разів порівняно з літом минулого року. Якщо минулого липня, за даними SV Development, було продано 1515 будинків, то в цьому - всього 311.

У котеджних містечках продажі знизилися ще сильніше: в липні було укладено всього 45 угод проти 205 за аналогічний період минулого року.

«Люди одружуються-розлучаються, з'їжджаються-роз'їжджаються, таких термінових угод зазвичай до 20% від загального обсягу, ось вони тільки цього року і оформляються. А так, на ринку - затишшя», - пояснив «Вестям» керуючий відділенням АН «Наше мiсто+» В'ячеслав Водотовка. Що стосується вартості житла, то вона впала на 10-40%. Найбільше знизилися ціни на хороми від 300 кв. м.

НОВЕ БЮДЖЕТНЕ ЖИТЛО

В цілому житло радянського зразка в околицях столиці пропонується за ціною до 30 тис. у. о. (300 тис. грн). Більш дороге і комфортне - в містечках з уже підведеними до будинку газом і водою, - за 300-600 тис. грн.

У цій же ціновій категорії (до 500 тис. грн «без оздоблення») - будинки, побудовані за сучасними технологіями (каркасні будинки та ін.).

Але до останньої категорії покупці ставляться з побоюванням. «Будинок в 200 кв. м, побудований, наприклад, за канадською технологією, в 20 км від Києва реально знайти за 50-70 тис. у.о. Незважаючи на привабливість, в тому числі і з точки зору енергозбереження таких проектів, угод по таких будинках не так вже й багато, до 10%», - розповідає Михайло Артюхов.

Приміром, в макарівському напрямку котеджне містечко «Сонячна Поляна» пропонує будинки площею від 48 кв. м до 120 кв. м, ціна - від 26 до 46 тис. у.о. «Ми продаємо будинки без оздоблення. Ремонт, щоб можна було в будинку вже жити, обійдеться ще приблизно в 25 тис. у. о. та займе місяць-два. Наші клієнти - ті, хто шукає комфортну дачу, і ті, хто готовий жити тут цілий рік. Люди так вирішують своє квартирне питання: продають двокімнатну в Києві і купують у нас будинок на п'ять кімнат. Від містечка до найближчого метро - 20 хвилин на маршрутці, так що, по суті, наше житло доступне», - вважає менеджер коттеджного містечка Юрій.

Престижність Обухівського та Вишгородського напрямків не впала, але запити покупців істотно знизилися. «Набагато частіше шукають будинку до 300 тис. у. о. За останній місяць були поодинокі прохання підшукати що-небудь дорожче 500 тис. у. о.», - розповіли в АН «Феодал».

Причому господарі нерухомості активно знижують ціни. Приміром, будинок в 350 кв. м у Романкові (Старо-Обухівський напрямок) з ділянкою 20 соток в минулому році пропонувався за 650 тис. у. о., зараз виставлений на продаж за 400 тис. у. л., що навіть з урахуванням зростання курсу на 600 тис. грн дешевше. Ще сильніше впали ціни в Старих і Нових Петрівцях. Там минулого літа будинку в 250 кв. м продавалися по 450-500 тис. у.о., зараз - по 250 тис. у.о.

ГЛИНОБИТНА ХАТА - ВІД 2,5 ТИС. У.О.

Втім, під Києвом можна підшукати будиночок на будь-який смак і будь-який гаманець. Приміром, у Володарському районі, в селі Дружба, пропонується будинок в 40 кв. м з 19 сотками землі всього за 35 тис. грн.

«Глинобитний будинок на цегляному фундаменті, опалюється дровами, але дуже теплий. Грубка в кімнаті і плита на кухні. Ми подумували підвести газ - трубу торік протягнули в п'яти метрах від будинку, але зараз - війна, і коли село підключать і чи підключать до централізованого газопостачання, невідомо», - розповідає господиня Ніна. Вода - в колодязі через дорогу.

Якщо людина згодна з мінімальним комфортом за стандартами середини минулого століття, то житло під Києвом можна знайти від 2,5 до 10 тис. доларів. Приміром, одноповерховий дерев'яний будинок, обкладений цеглою, з колодязем у дворі, з садом в селі Ліхновка Баришівського району продається за $6 тис. А за 10 тис. у.о. можна знайти двоповерховий цегляний будинок в Чернігівському напрямку.

Занижені ціни ріелтори пояснюють завмерлим ринком землі. «Була б усталена ціна на землю - такі раритетні будинки продавалися набагато дорожче, - каже В'ячеслав Водотовка. За його словами, сотка землі, якщо її купувати окремо, коштує від 1 до 5 тис. у.о. «А «доточити» його до прийнятного комфорту коштує не таких вже великих грошей. Якщо село газифіковане, дотягнути і підключити до газу будинок коштує близько 20 тис. гривень, підключити електрику - 10 тис. Питання з каналізацією теж можна вирішити», - упевнений він.

ОСНОВНА ВИМОГА - ДОСТУПНІСТЬ

«Давно пішов у минуле критерій «ближче до роботи», люди у нас, слава Богу, вже звикли покладатися тільки на себе, а не на державу, яка забезпечить їх працевлаштування», - підкреслює В'ячеслав Водотовка. Головні вимоги, які зараз пред'являють до дислокації майбутнього житла, - транспортна доступність. «Потім йдуть мальовничість і відокремленість», - стверджує В'ячеслав Водотовка.

Напрямками ближче до води - вздовж Дніпра та приток - цікавляться набагато частіше, господарі вимагають більше. Тому престижність зберігають Обухівський та Вишгородський (Київське море або Десна) напрямок, ціни на решту (Броварський; Одеський; Варшавський, Житомирський) дещо нижчі. За підсумками здійснених у липні угод, повідомили в консалтинговій компанії SV Development, середня вартість індивідуальних будинків у Київському області знизилася на 1,61% ($11) порівняно з червнем; зараз вона становить 672 долара за кв.м. Для порівняння: за цей же час ціна продажу приватних будинків у самому Києві виросла на 1,16% ($10) і складає 853 доларів за один кв.м. Найдешевшим залишився Сквирський район із середнім показником $182 / кв.м, найдорожчим - Обухівський район, де середня ціна продажу склала $1 027 / кв.м.

Найчастіше на продаж виставляються будинки площею 100-250 кв.м (39%) і 250-500 кв.м (33%). Будинків площею до 100 кв.м. всього 17%, вілли від 500 кв.м - 11% пропозиції. Найбільше продається будинків в Києво-Святошинському районі - 2,3 тисячі (39%), в Бориспільському - 878 будинків (15%), Обухівському - 840 (14%) і Васильківському - 743 (13%) районах.

РІЗНИЦЯ В ЦІНІ п'ятикратнА

Всього зараз на продаж у Київській області виставлено 5,9 тис. будинків (майже на третину більше, ніж торік), причому кожен п'ятий будинок - «нова» пропозиціЯ.

За даними ІАП «Столична нерухомість», в липні середня ціна квадратного метра виставлених на продаж будинків в передмісті Києва становила 12,9 тис. грн. За рік ціни в доларі знизилися на 9,1%. Але через курсові коливання у гривні вартість нерухомості виросла на 34,6%. При цьому в 20% будинків вищого цінового сегмента середньозважена ціна пропозиції склала 26 тис. грн / кв. м, а в 20% будинків низького цінового сегмента - 5,4 тис. грн / кв. м. Тобто відношення ціни дорогого житла до дешевого в цілому по передмістю столиці склало в липні 4,8. Експерти відзначають, що в столичному регіоні апетити продавців практично не збігаються з сподіваннями покупців.

«Більша частина будинків виставляється на продаж за ціною $600-900 / кв. м, а більшість покупок фіксується по $300-600 / кв. м без обробки. Як бачимо, дуже маленька зона збігу, щоб ринок активно розвивався», - говорить керуючий директор ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

ПІДСТУП: ЗАПЛАТИТИ ДОВЕДЕТЬСЯ ТРИЧІ

Реальні витрати на придбання нерухомості в передмісті потягнуть ще приблизно на дві тисячі доларів зверху заявленої продавцем вартості. «Купити будиночок за 35 тисяч гривень вам навряд чи вдасться. Так, господарі готові обмежитися цією сумою, але покупець повинен пам'ятати, що в результаті заплатить більше. Купівля будинку в передмісті - це, по суті, три угоди: будинок, присадибна ділянку і город, тому потрібні три оцінки, три договори, три рази сплатити податки. За все про все - ще 17-25 тисяч», - пояснює В'ячеслав Водотовка.

СТАРИЙ ФОНД З РЕМОНТОМ ДЕШЕВШЕ НОВОБУДОВИ

«Вирішивши витратити 50 тис. у.о. на будинок в передмісті, ми віддали перевагу споруді 70-х. Нові будинки набагато дорожче, а в якості немає впевненості. А старий - якщо вже будинок простояв 30-40 років, ще стільки ж простоїть. Знайшли цегляний, двоповерховий, з трьома кімнатами в Бородянському районі за 25 тис. у.о. Зробили перепланування, поставили пластикові вікна, дах підлатали. Піч теж залишили, але в підвалі встановили котел. З бонусів нам дісталися гараж, сарай, літня кухня, теплиця і сад», - розповіли кияни Сергій та Юлія.

Різні смаки: Біженцям не підійшов ДИЗАЙН

Інтерес наших співгромадян, які приїхали із зони АТО, до околостолічной нерухомості ріелтори відзначають саме в еліт-сегменті. «Крім класності житла великі вимоги виставлялися також до безпеки: розглядалися пропозиції тільки в котеджних містечках з цілодобовою охороною території і відеоспостереженням. Але покупок було дуже мало. Судячи з усього, не підійшов дизайн будинків. У нас останні роки в моді хай-тек і мінімалізм, а вони хотіли колони і ліпнину», - розповіли «Вестям» в АН «Феодал».

Оксана Гришина, «Вести»


Топ-оголошення

Продам 1-кімнатну квартиру
Осіння 33, продаж квартири в обжитому будинку з червоної цеглини, поруч садки школи, Новус, через ...

Квартири > Продам > Київ > Святошинський р-н

Продаж 2 до Стеценко вул. 75, ЖК "Welcome Home".
Берковцы, Стеценко вул. 75, 2 кімнати 56,5/29/10 кв.м 4/7, 49 900$, Продаж 2 до квартири від ...

Квартири > Продам > Київ > Святошинський р-н

Топ-оголошення

Продажа квартиры на Печерске.
Печерськ, Бойчука (Кіквідзе) вул., 2/34, 4 кімнати, 102/71/8,3 кв.м, 5/7, 195 000$, Печерский р - он, ...

Квартири > Продам > Київ > Печерський р-н

Здам 1-кімнатну квартиру на вул. Дерибасовской/ Горсад
Центр, 1 кімната 25/16/6 кв.м 3/3, 5 500грн./місяць, Здам дуже пристойну квартиру на Дерибасовской, ...

Квартири > Здам > Одеса > Приморський р-н

До продажу пропонується дуже простора однокімнатна в новому будинку
Сахарова 38, 1 кімната 54/24/11 кв.м 9/10, 36 000$, Дуже гідна пропозиція! 1 кімнатна в Смарагдовому ...

Квартири > Продам > Одеська обл. > Одесса