Вся нерухомість > Новини > Що потрібно знати при оренді квартири?
↑ До списку новин

Що потрібно знати при оренді квартири?

4 жовтня 2013

Ринок оренди в Україні як і раніше залишається «диким» і неврегульованим. Про необхідність налагодити цивілізовані взаємини між орендарем та орендодавцем, а також на законодавчому рівні визначити роль посередників говорять багато, але далі розмов справа поки не пішла: на ринку як і раніше діє звичайне право, пише Domik.net.

Тому незайвим буде ще раз нагадати, які нюанси слід обов'язково врахувати при оренді квартири

Ріелтори та їм подібні

Як показує практика, в переважній більшості випадків квартири здаються через посередників. Безумовно, нікому не хочеться платити додаткові гроші, але пошуки прямого власника часто безрезультатні. Навіть якщо людина вирішила без посередників здати свою квартиру і подала оголошення на різних ресурсах, дуже скоро квартирні агенти цю інформацію трішки «відредагують», змінивши контактні дані власника на свої. І навіть якщо ви, в надії розшукати господаря, увесь інтернет будете сурмити «зніму квартиру», у кращому випадку, на ваш крик відгукнеться саме ріелтор.

Послуги агентів з нерухомості зазвичай становлять 50 % від місячної орендної плати, але іноді досягають і всіх 100%. Уточнювати цей нюанс потрібно з самого початку.

Звичайно, орендарі на послугах ріелторів хочуть заощадити, але саме вони часто і потрапляють у пастку шахраїв. Цим користуються так звані інформаційні агентства, які пропонують шукачеві списки або, як вони їх називають, бази власників. Коштує це від 200 грн, але в більшості випадків ніякої користі не приносить. У реальності виявляється, що або база давно застаріла, або власники і не думали здавати квартиру.

Ціна питання

Перед тим, як шукати квартиру, реально оцініть свої фінансові можливості і співвіднесіть їх з середньою ціною пропозиції. Зазвичай за одні й ті ж гроші можна зняти квартиру в хорошому стані, але у віддаленому і незручному районі, або зовсім «вбиту», але в районі з гарною інфраструктурою і транспортним сполученням.

Крім вартості оренди, власники зазвичай прагнуть перекласти на плечі орендаря і оплату комунальних послуг за лічильниками: скільки чого використовував - за те і заплатив. Але ці деталі потрібно прописати в договорі.

Так, 25- річна Світлана пару місяців тому зняла квартиру на Оболоні. З господарем домовилася, що комунальні послуги буде оплачувати сама. Незабаром з'ясувалося, що можливість міжміського зв'язку відключена. «По місту мені дзвонити нікому, - розповідає дівчина. - Буває інший раз потрібно терміново зателефонувати на мобільний, так не можу - вісімки немає». Тим не менше, кожен місяць дівчина платить 37 грн за послуги зв'язку, якими не користується.

Крім того, пам'ятайте, що всі грошові розрахунки потрібно фіксувати і просити орендодавця розписатися, тим самим засвідчивши факт отримання грошей. Інакше, в разі виникнення конфліктної ситуації, якщо господар заявить, що грошей від вас не отримував, довести зворотне без письмового підтвердження буде дуже важко.

краще перестрахуватися.

Перш, ніж прийняти остаточне рішення, уважно вивчіть квартиру, будинок, в якому вона знаходиться, і прилеглу до будинку територію.

Часто похапцем людина вивчає лише квартиру, не звертаючи уваги на стан прилеглої території. Наприклад, на відсутність поруч магазину - потім виявиться, що за хлібом потрібно бігти за три квартали, дитячого майданчика та іншого. Уважно оглядайте і саму квартиру, не забувайте піднімати голову вгору - стан стелі багато розповість про сусідів зверху.

Обов'язково переконайтеся, що людина, яка здає вам квартиру - її власник, перегляньте необхідні документи, зокрема, паспорт і право власності на квартиру. Це дуже важливий момент, оскільки більшість махінацій засновані на тому, що житло здає чоловік, який жодного відношення до цієї квартирі не має.

Буває й таке, що людина начебто і не «лівий», але вам від того легше не стане. Наприклад, ріелтор підібрав вам хорошу квартирку, документи про право власності ви на неї теж подивилися, але договір з вами підписує син власника, аргументуючи, що тато зараз поїхав на відпочинок. Ви дивитеся його паспорт: таки син, і навіть тут прописаний. Все добре, тиждень ви прекрасно живете в квартирі, заплативши за два місяці вперед, але раптом з'являється той самий тато, який ні сном ні духом про вас не відає. Він розшукує сина і змушує повернути гроші, але виявляється, що грошей вже немає. Папа обіцяє повернути частинами, але вас це мало влаштовує: жити - ніде, зняти щось інше - нема за що. Та ще й ріелтору таку суму відвалили! Пам'ятайте, підписи в договорі по можливості повинні поставити всі власники квартири.

І знову про договір

Про необхідність укладання договору оренди ми писали вже неодноразово.

Без договору часто намагаються обійтися господарі, уникаючи таким чином податків. Але цим пунктом ні в якому разі нехтувати не можна - саме він може вберегти обидві сторони від розбіжностей.

Ще раз нагадаємо, що кожний договір потрібно складати індивідуально, під себе. Спори між сторонами виникають, в більшості випадків, на побутовому ґрунті, тому саме побутові питання потрібно обумовити в найдрібніших деталях. Наприклад, потрібно детально описати технічний стан квартири (сантехніку, меблі, побутову техніку), бажано підтвердити написане фотографіями; визначити, хто оплачує комунальні послуги, ремонт і поломки, на яких умовах договір можна розірвати та інше.

Підписаний договір оренди також убезпечить вас від частих і раптових візитів господаря, що зустрічається досить часто. Та ж Світлана розповідає, що покинути попередню квартиру змушена була через настирливу ​​господиню, яка любила приходити, коли дівчина була на роботі. У такому випадку слід нагадати власнику, що на період дії договору орендар отримує право недоторканності житла.

Не завадить і внести до договору окремий пункт про надання ріелторських послуг або укласти окремий договір з ріелтором. А в ньому прописати, що у разі, якщо квартира з якихось параметрів, про які вас не проінформували під час перегляду, вам не підійде, ріелтор зобов'язується протягом певного терміну підібрати вам іншу безкоштовно. Більшість поважаючих себе посередників на цю умову погоджуються. А якщо ріелтор не погоджується - це вже привід замислитися.

Головне при оренді квартири - бути уважним до деталей, погоджувати всі нюанси з ріелтором або господарем на перших етапах і, по можливості, в письмовому вигляді всі фіксувати.

Юлія Шевель, Domik.net-нерухомість


Топ-оголошення

Продажа 1- комнатных ул.Коноплянская 22 ЖК Навигатор-2
Минский массив, Коноплянская ул., 22, 1 комната, 55/18/12 кв.м, 6/24, 58 412$, Коноплянская дом 1, 2, ...

Квартири > Продам > Київ > Оболонський р-н

Продам 2-хком.кв. Французький бульвар/ ЖК "Гринвуд".
Аркадия, 2 кімнати 72/40/20 кв.м 8/16, 134 000$, Продам 2-хком.кв. Французький бульвар/ ЖК "Гринвуд". ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Топ-оголошення

1к кв-ра в клубному будинку біля озера та лісу.
Фіалковського, 1 кімната, 37,2/20,2/14,3 кв.м, 2/3, 26 000$, Продам чудові 1к кв-ри в цегляному ...

Квартири > Продам > Київська обл. > Броварський р-н > Бровари

Аренда 130 кв.м. Фасад/ЖК Варшавский/Собственник
Виноградарь, Правды просп., 35, 130 кв.м, 250грн/кв.м/месяц, ЖК Варшавский/Фасадное помещение/ ТЦ ...

Торговельні приміщення > Здам > Київ > Подільський р-н

Без комісії!!! Гостомель, Богдана Хмельницького, 27, 12 сот. під забудову, 55000у.о.
Богдана Хмельницького, 55 000$, Без комісії!!! Гостомель, Богдана Хмельницького, 27, 12 сот. під ...

Земельні ділянки > Продам > Київська обл. > Києво-Святошинський р-н > Гостомель