Вся нерухомість > Новини > Житлові будинки вище 100 метрів в Україні тепер поза законом
↑ До списку новин

Житлові будинки вище 100 метрів в Україні тепер поза законом

11 червня 2010

Житлові будинки вище 100 метрів в Україні тепер поза законом. Ми склали рейтинг тих «вискочок», які встигли побудувати до заборони.

Незабаром в Україні зміниться лідер серед діючих «висоток» - відкриє двері для фірм торгово-офісний центр на Спортивній площі (139 м). Це навпроти нинішнього головного велетня - офісного центру «Парус» (136 м) на вул. Мечникова, 2. «СЕГОДНЯ» з допомогою співробітників НДІ будівельного виробництва Мінрегіонбуду склала рейтинг самих високих діючих будівель країни. Більшість з них - у столиці.

«Перший «майже хмарочос» почав будуватися в 2002 році в новому житловому районі Осокорки. Компанія «Київміськбуд» заклала фундамент під будівлю небаченої у нас висоти - 106м, - розповів нам завлабораторією висотного будівництва НДІ будівельного виробництва Мінрегіонбуду України Анатолій Франівській. - Його звели за три роки паралельно з розробкою індивідуальних норм, тому що діючі типові норми не дозволяли будувати будинки вище 75 м (25 поверхів). Сьогодні, за законом, житлові будинки не можуть бути вище 100 м, або 30-32 поверхи (це не стосується розпочатих проектів), а ось офісні будівлі дозволені будь-якої висоти. Практика показала, що собівартість 1 кв. м житла в 30-поверхівці вдвічі дорожче середнього (для Києва: 12-14 тис. грн/ кв.м проти 6-8 тис.). Багато квартир у вже побудованих 100-110-метрових будинках пустують, особливо на середніх поверхах, де ціна висока, а вигляд з вікна скромніше, ніж на останніх. У висотних офісних центрах картина інша: там складно здати площі саме вище 15 поверху.

Бум на висотки, що був почався, підрубала криза - 60% будівництв виявилися замороженими. Як розповів нам Франівській, поки в Україні є 10 «живих» будинків вище 100 метрів, ще 10 почали зводити або добудовують. Майже всі вони - в Києві.

ЯК НА ПІДВОДНОМУ ЧОВНІ. «Висотну будівлю за складністю можна порівняти з атомним підводним човном, - говорить Франівській. - Адже розрахувати і побудувати каркас, щоб будинок не завалився, - ще не все, треба начинити його безвідмовно працюючими системами життєзабезпечення. Якщо в 5 -, 9-поверхівці все просто: вода надходить до верхніх поверхів за рахунок невеликого тиску в трубах (2-2,5 атмосфери), а в разі пожежі сходи пожежних машин дістануть до самого верхнього поверху, - у висоток все складніше і дорожче. У висотці близько 30 інженерних систем: подачі води, опалювальна, пожежогасіння, вентиляції, димовидалення, теплопункти, ліфти, сигналізація. Для їх обслуговування потрібні 12-15 осіб / добу і 3-4 зміни. У Чикаго я бачив виворіт 400-метрового хмарочоса. Щоб подати воду знизу на верхній 120-й поверх, потрібно було б тиск 20 атмосфер. Товщина стінки труби, по якій піде вода, повинна бути не менше 3 см, щоб її не розірвало (у звичайних труб в 10 разів менше). А потужність двигуна, що приводить у дію насос для перекачування, повинна бути 2000 кВт, як у локомотива! Це нереально. Тому роблять техповерх, де ставлять кілька насосів». У Європі висоток практично не будують, особливо в північних регіонах, - їх дуже дорого утримувати, перш за все - опалювати, а низька хмарність може бути нижче рівня даху, і люди, відкривши вікно, дихають смогом.

ФЕН-ШУЙ. Спеціаліст з нетрадиційної науки про простір - фен-шуй - Вікторія Хілініч стверджує, що краще жити не вище третього поверху (10-12 м над землею), інакше слабшає енергія, що пов'язує нас з землею, людина стає нервовою. Але є винятки - так зване «гніздо орла» (приклад - пентхаус), в якому відбувається накопичення енергії. Також деякі езотерики вважають, що жінкам, які живуть на висоті, складніше завагітніти, але Хілініч це не підтверджує.

ВИСОТА - ДЛЯ БАГАТИХ 

Оренда офісу в «Парусі» (офіси класу А +, крутіше не буває) - найдорожча в столиці: від $40 на місяць за кв.м для офісу в 600-700 кв.м (разом $24-28 тис.) до $70 для приміщення в 80-100 кв.м, ($5,6-7 тис.), повідомив нам керівник порталу «Столична нерухомість» Володимир Германов. Орендувати 1-кімнатну квартиру з «повним фаршем» у «Срібному бризі» коштує $1000-1150 залежно від поверху, чим вище, тим дорожче, 2-кімнатну - до $1500. «Одиничка» у такій висотці коштує $200-210 тис., «двійка» - $250-270 тис.

Олександр Панченкогазета "СЕГОДНЯ"


Топ-оголошення

ЖК Корфу: уютная квартира в курортном районе у моря на 10 ст. Фонтана!
Кордонный пер., 2/2, 1 комната, 31/-/- кв.м, 3/17, 7 500грн/месяц, Кордонный переулок / Ванный ...

Квартири > Здам > Одеса > Приморський р-н

Продажа отдельно стоящего здания в Подольском районе
Вышгородский массив, Сошенко ул., 237 кв.м, 280 000$, Продажа ул. Сошенко № 1 Подольского р-на ( ...

Окремі будівлі > Продам > Київ > Подільський р-н

Топ-оголошення

Сдам свою 2-к квартиру в центре, у моря, 6 сп.мест, с раздельными комнатами, пр-т Шевченко
Шевченко пр., 2 комнаты, 52/32/10 кв.м, 2/5, 700грн/сутки, пр Шевченко/Матросова пер., центр, в тихом ...

Квартири > Здам > Одеса > Приморський р-н

Приміщення 60 кв.м з ПРИБУТКОВИМ БІЗНЕСОМ! Діюча кав'ярня! Вишгород
60 кв.м, 54 900$, Пропонуємо на продаж два комерційних приміщення по 30 кв.м Одне приміщення 30 кв.м ...

Торговельні приміщення > Продам > Київська обл. > Вишгородський р-н > Вишгород

Фасад 450 м. Окружной трассы Борисполь-Бровары
окружная, 19 га, 1 700 000$, Фасад 450 м. Окружной трассы Борисполь-Бровары, 11-й км. Земельный ...

Земельні ділянки під комерційну забудову > Продам > Київська обл. > Бориспільський р-н > Бориспіль