Вся нерухомість > Новини > Як українцям заощадити на ремонті квартири
↑ До списку новин

Як українцям заощадити на ремонті квартири

7 липня 2014

«Вести» з'ясували, як купити шпалери дешевше і коли не потрібні дорогі вікна.

50-відсоткове зростання курсу долара, яке спровокувало різке подорожчання оздоблювальних матеріалів, зробило ремонти непідйомним заходом для більшості українців. Хтось цього літа відкладає ремонт житла до кращих часів, а хтось зводить його до чисто косметичного.

«Збиралися влітку зробити ґрунтовний ремонт - в'їжджаємо в новобудову. Але коли походили по магазинах, зрозуміли, що накопичених грошей вистачить не на все. Відразу відмовилися від заміни проводки і зміни труб, вже не мріємо про ламінат - обійдемося настилом лінолеуму. Та й крани з умивальниками сподіваємося знайти подешевше, оскільки техніку навіть польського виробництва зараз купувати накладно. Розглядаємо всі варіанти для здешевлення», - розповіла «Вестям» киянка Євгенія Глаголєва.

Через обвал курсу нацвалюти найсильніше до літа в гривні подорожчали імпортні оздоблювальні матеріали та техніка: плитка і сантехніка - на 30-40%, шпалери - на 25-30%, клеї - на 10-15%. Завдяки наявним на складах запасам подорожчання відбувалося не пропорційно зростанню курсу долара. Підвищилися ціни і на вироблені в Україні матеріали і техніку (через те, що імпортна складова є у виробництві), хоча і не так сильно - в середньому на 15-20%.

Практично не змінилися гривневі розцінки на послуги майстрів, у доларі їх ціна просіла на 50%. Укладають плитку, підлогу, клеять шпалери і встановлюють крани за тими ж цінами, що і минулого року.

«Багато людей відмовляються від ремонтів цього літа - грошей немає: якщо минулого літа я паралельно працював на трьох об'єктах, зараз у мене поки один клієнт. Замовлень стало помітно менше, люди сильно витрачаються на оздоблювальні матеріали, коли справа доходить до робіт, торгуються активніше, ніж минулого літа. У такій ситуації підвищувати ціни просто не можна. Інакше клієнт піде до іншого ремонтника, адже багато сидять без роботи. Ось і тримаємо ціни, але навіть по них люди торгуються. Іноді поступаємося, якщо великий фронт робіт», - розповів нам електрик Анатолій Тевелєв.

ФАРБУВАННЯ: ДОСТАТНЬО ОДНОГО ШАРУ

Середня витрата фарби при фарбуванні стін становить 10 літрів на 60 кв. м поверхні. Цього вистачить, щоб один раз покрити стіни в кімнаті 5 на 4,5 м з висотою частини стіни, що фарбується, 2,5 м. Ще літра три треба для стелі. «Останнім часом городяни масово відмовляються від побілених вапном стель. Одне-два замовлення надходять протягом року на побілку крейдою, не більше. Люди розуміють, що такі стелі акумулюють пил», - розповів провідний спеціаліст фірми «Веселка» Руслан Грабчак. Щоб не купити зайвого, розрахуйте, скільки вам треба фарби і якої саме. «Для кожної поверхні - свої вимоги до фарби. Для стелі допустимі тільки матові фарби, для стін можна вибирати шовковисто-матові», - уточнив Грабчак.

Для стелі достатньо одного шару фарби, і не варто витрачатися на повторні нанесення. Якщо говорити про стіни, то тут все залежить від обраного кольору. Якщо колір такий же, як і раніше, достатнього одного разу, щоб освіжити. Але якщо ви вирішили кардинально змінити колірну гамму кімнати, доведеться придбати фарби на два шари.

ОБОЇ: ЗНИЗИТИ ЦІНУ НА 50%

Можна заощадити на самих шпалерах, купуючи на розпродажі. Причому не обов'язково їхати на ринок і перебирати залишки. Менеджери в магазинах радять заздалегідь роздивитися колекцію і домовлятися. «Італійські шпалери, приміром, коштують досить дорого, від 30 до 40 у. е., проте їх уцінюють раз на три місяці, як тільки запускають нову колекцію. Знижка доходить до 50%», - пояснив «Вестям» менеджер «Оселя буд» Олександр. Таким чином, відстежуючи акції, ви можете купити вподобані європейські шпалери за ціною вітчизняних.

За словами Олександра, на відміну від європейських виробників, вітчизняні фірми міняють колекцію не так часто, тому не люблять влаштовувати розпродажі, мовляв, якщо знизити ціну до 100 грн / рулон, то громадяни не будуть купувати шпалери нового дизайну за 150-200 грн / рулон.

У середньому вінілові вітчизняні шпалери шириною 0,5 м за рулон стоять 50-56 грн, метрові - 120-140 грн.

Якщо ви плануєте заощаджувати, забудьте про складні малюнки, які доведеться підбирати. «Останнім часом дизайнери радять обклеювати одну стіну шпалерами з малюнком, решту - однотонними, або ж пускати одну смугу з малюнком в якості декору на кожній стіні», - розповідає Олександр.

Клей краще купувати середньої цінової категорії. Дешеві сорти годяться тільки для паперових шпалер, дорогі - просто маркетинговий хід. «З нашого досвіду, дуже дорогий клей - просто обман, оптимальна ціна за коробочку 250 г - приблизно 30-40 грн», - радить Руслан Грабчак.

ПІДЛОГА: ДЛЯ ШВІВ ПОТРІБЕН МАЙСТЕР

Найбільш бюджетними видами поновлення підлоги залишаються лінолеум (від 30 грн за кв. м) і ламінат (від 70 грн). Якщо для вашої кімнати достатньо розгорнути лінолеум і притиснути його плінтусами - швидше за все, ви впораєтеся самі, і вам не будуть потрібні послуги майстра. Але у лінолеуму стандартна ширина - 3 м і 4 м, тому якщо кімната, наприклад, формату 4,5 на 6 м, доведеться запаювати шов. Краще цей момент довірити професіоналу зі спецтехнікою. Його послуги коштують від 25 грн / кв. м.

Ламінат теж простий в монтажі, потрібно тільки скласти його за інструкцією. Однак знадобиться електролобзик - звичайними інструментами зріз виходить неакуратним. Майстри за укладання ламінату беруть від 15 до 40 грн за квадрат. Чим більше площа кімнати, тим нижче розцінки.

САНТЕХНІКА: ЕКОНОМТЕ НА ДЕМОНТАЖІ

Економити на встановленні сантехніки не варто. Проте можна заплатити майстрові трохи менше, якщо самому зайнятися демонтажем старої техніки. Наприклад, ремонтники просять за демонтаж змішувача від 50 грн до 100 грн, унітазу - 100, ванни - 150, душової кабіни - 200 грн. Але це можна зробити і самостійно. Можна також взяти на себе «виправлення» стін під встановлювану техніку або прокладку труб - погонний метр у сантехніків коштує від 50 до 70 грн. «Але ні в якому разі не варто замуровувати і навіть закривати гіпсокартоном місця з'єднань, рано чи пізно вони «розбовтуються», і доводиться розбирати цю частину стіни», - радить сантехнік Дмитро.

Скептично він ставиться до установки фільтрів: «Для пральної машини все вирішується препаратами, які пом'якшують воду. Тим більше дешевше раз на три роки купити нову машину, ніж встановлювати передфільтри (від 1 тис. грн) і раз на три місяці міняти його модулі. Іноді виправдано встановити фільтр для питної води, але краще заздалегідь зробити аналіз води, щоб визначити, чи так це необхідно».

ЕЛЕКТРОПРОВОДКА: КИТАЙ БРАТИ НЕБЕЗПЕЧНО

Це той сегмент, на якому економити не можна взагалі: ані на послугах, ані на комплектуючих. «Брати дешеву китайську продукцію просто небезпечно - і коротке замикання можливе, і навіть пожежа», - переконаний електрик Олександр. На його думку, в української продукції хороша якість.

А от українські розетки і вимикачі, на жаль, жахливого дизайну, мало хто ризикне їх поставити. «Варто брати німецькі (30-40 грн), польські та російські набагато

гіршої якості», - радить він.

ВІКНА: УКРАЇНСЬКІ ДЕШЕВШЕ НА 20%

Можна заощаджувати на профілі і склопакетах. Але фахівці не рекомендують це робити за рахунок фурнітури і монтажу. Український профіль коштує на 20% дешевше імпортного, однак досить часто для збереження кольору використовуються солі свинцю. Це відповідає санітарним нормам, хоч і звучить страшнувато. Менеджер «Гранді Вікна» Ганна Ніколаєва радить такі вікна встановлювати в кімнатах, в яких не сплять. «Якщо вікна виходять в тихий тінистий двір, можете замовити однокамерні склопакети з енергозберігаючим покриттям, якщо на галасливу магістраль - дво- або трикамерні», - порадила вона. Якщо не будете міняти підвіконня, це збереже вам 300-400 грн.

ОСОБИСТИЙ ДОСВІД

Залишки можна брати вполовину дешевше

«Доробляв ремонт, розпочатий минулого літа, і економив на тому, що вибирав плитку і шпалери із залишків - сукупно витратив наполовину менше, ніж якби брав товари з нових завезень. Плюс багато робив сам: і стелю зі стінами фарбував (вони у мене порівняно рівні), і навіть лінолеум натягнув. Плиточника викликав лише для укладання фартуха на кухні, а сантехніка - для встановлення крана. Намагався і з краном сам спрацювати, але мало не влаштував потоп», - повідав «Вестям» Антон Заїка з Чернігова.

Стіни врятує абстрактний малюнок

«Найбільш ощадливий варіант - відмовитися від послуг ремонтників. У мене все по мінімуму: шпаклівка і клей залишилися від минулого разу. Для коридору докупила три рулони шпалер по 80 грн. У спальні стіни жахливо криві, навіть не намагалася їх шліфувати. Просто розфарбувала: три стіни дешевими фарбами по 50 грн, а одну - дорогими - по 70-100 грн (за 0,5 літра). Сукупно на забарвлення кімнати пішло до 600 грн, стільки ж просив маляр за роботу. Тепер всі захоплюються моїм дизайнерським ремонтом», - розповіла киянка Інна.

Дизайнер допоможе заощадити до 15-20%

«Більшість магазинів, які торгують будматеріалами, надають знижки професіоналам - дизайнерам і виконробам. Їх заохочують як оптових покупців. Така знижка може досягати 20%. Так що якщо у вас є знайомий дизайнер, саме час звернутися за допомогою до нього, він допоможе купити вподобані матеріали дешевше, хоч за послуги і візьме частку за посередництво (зазвичай до 5%). Близький друг може зробити це безкоштовно», - розповів «Вестям» виконроб Олександр.

Оксана Гришина, «Вести»


Топ-оголошення

Ділянки по 10 сот м. Васильків поряд з сосновим лісом
10 соток, 20 000$, Земельна ділянка під забудову в місті Васильків площею 10 сот поряд з сосновим ...

Земельні ділянки > Продам > Київська обл. > Васильків

Оренда 2 кімнатних апартаментів в Мост-Сити
Коцюбинского вул., 2 кімнати, 15 000 грн./місяць, Оренда 2 кімнатних апартаментів в Мост-Сити, 15 ...

Квартири > Здам > Дніпро > Шевченківський р-н

Топ-оголошення

Здам в оренду складські комплекси 500 - 10000 кв.м. класу В в р-ні Донецького Шосе.
Донецьке шосе, 5000 кв.м, 150 грн./кв.м/місяць, Здам в оренду складські комплекси 500 - 10000 кв.м. ...

Складські приміщення > Здам > Дніпро > Індустріальний р-н

ТРОЄЩИНА шикарна кімната БЕЗ ГОСПОДАРІВ ул.Закревского НОВИЙ БУДИНОК
Троєщина, 3 000 грн./місяць, Задається ШИКАРНА кімната БЕЗ ГОСПОДАРІВ для 1-чіл ФОТО РІДНІ ул ...

Кімнати > Здам > Київ > Деснянський р-н

Сдам жилье в Днепре-(г, Днепропетровск)-Украина
1грн/месяц, Сдам жилье -в г, Днiпро, (Днепропетровск) по срокам от недели -месяца, длительно- ...

Кімнати > Здам > Луганська обл. > Новопсковський р-н > Новопсков