Вся нерухомість > Новини > Перепланування квартири: куди нести хабарі?
↑ До списку новин

Перепланування квартири: куди нести хабарі?

1 грудня 2011

Київські чиновники спробували зменшити корупцію, пов'язану з «відкатами» за узаконення перепланувань квартир, і тут же пішли назад. Якщо депутати ухвалять на сесії рішення про спрощення перепланування в його нинішньому вигляді, хабарі потрібно буде носити в районні адміністрації, а не в БТІ. Адже замість відповідей на всі питання документ зумів створити нові проблеми, включаючи необхідність домовлятися з усіма сусідами і неможливість зміни планування в хрущовках.

Хотіли як краще ...

У КМДА оприлюднили проект рішення про порядок перепланування приміщень в Києві, яке повинно спростити процедуру оформлення. «Він дуже необхідний, причому був потрібен ще вчора», - каже про документ директор аналітичного центру «Правовий захист БТІ» Дмитро Павленко.

Основне новаторство пропонованого порядку - передача права на встановлення законності перепланування в руки районним держадміністраціям. Раніше цим займалося ГУ містобудування та архітектури, яке, природно, ніяк не встигало обробляти всі заявки киян, навіть якби і бажало. Потім повноваження лягли на райради, але після їх ліквідації у вересні 2010 р. займатися питанням стало взагалі нікому.

Така ситуація створила всі умови для розмноження фірм, що пропонують послуги з узаконення перепланувань «заднім числом». Їхні послуги користуються стабільним попитом, тому що продати квартиру, в якій планування не відповідає довідці з БТІ, неможливо. Причому вартість узаконення постійно зростає - якщо ще рік тому узаконити перепланування через суд за допомогою таких посередників можна було за $2 тис., то сьогодні мінімальний тариф (для невеликої квартири на лівому березі) становить від $3 тис. Альтернативою таким дорогим послугам є лише пряме знайомство з представниками БТІ, що, втім, не завжди спрощує і здешевлює процедуру.

... а вийшло - як завжди

Очевидно, що метою рішення є припинити або хоча б знизити рівень корупції при вирішенні питань з переплануваннями. Але на ділі лазівок і очевидних проколів в документі - хоч відбавляй, що визнають і депутати Київради. Наприклад, як розповів член комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Андрій Миргородський, оприлюднений на сайті КМДА документ - зовсім не той, який був розроблений з його участю. За словами депутата і, за сумісництвом, архітектора, з проекту рішення прибрали ряд спрощень. До речі, начальник ГУ містобудування та архітектури Сергій Целовальник, чия контора і розробила проект рішення, відмовився обговорювати його по телефону, пославшись на заборону розмовляти зі ЗМІ без прес-служби з боку голови КМДА Олександра Попова.

«Ми пропонували відмовитися від узгодження для перепланування перегородок. Говорили, що якщо це не стосується конструктивних, несучих частин будівлі, то нема чого людей ганяти по поверхах і по кабінетах. Все одно це положення усі порушують і будуть продовжувати порушувати, тому що неможливо простежити за цим», - розповідає А. Миргородський. За його словами, пропонувалося, наприклад, повністю скасувати отримання дозволів на перенесення та обладнання дверних прорізів у некапітальних стінах, як і на будівництво внутрішньоквартирних перегородок. «Але сильного прориву не вийшло», - зазначає депутат.

Його колега по комісії Тетяна Меліхова прямо говорить, що в проекті є багато проблем, які вимагають доврегулювання. Так, за її словами, згідно з документом не підлягають переплануванню квартири в панельних будинках. «Цілком очевидно, що якщо йдеться про руйнування несучих стін у панельному будинку, то це неможливо. Але є ж і некапітальні перегородки», - вважає вона, додаючи, що в цьому питанні необхідний індивідуальний підхід.

Правда, варто відзначити, що документ так і не запропонував абсолютно чіткого переліку робіт з перепланування, які можна проводити зовсім без узгодження і тих, для здійснення яких доведеться йти в місцеву РДА. Виразно викладені тільки заборони, наприклад, на руйнування і демонтаж несучих конструкцій і вентиляційних і колекторних систем.

Пройдемося по сусідах?

Проте  вимог і пробілів у документі вистачає. «Вимагають нотаріально завірений документ, що засвідчує право власності на квартиру, якщо потрібно, наприклад, прибрати підвіконня при виході на балкон, який не є несучим», - розширює список недоліків проекту Т. Меліхова.

Викликає питання і пункт, який вимагає власника квартири при подачі заяви на перепланування докласти до нього нотаріально засвідчену згоду всіх співвласників (власників) об'єкта нерухомості. Це означає, що доведеться оббігати всіх сусідів, отримати у них схвалення, наприклад, на об'єднання санвузла, а потім завірити цей документ у нотаріуса. Зрозуміло, що це завдання свідомо важко виконати, тому необхідно або зовсім виключити цю вимогу, або уточнити, що мова йде про власників квартири, а не всього будинку.

Не набагато простіше буде виконати і отримати згоду балансоутримувача будинку, якими зазвичай є підприємства та установи, ОСББ та - найчастіше - ЖЕКи. Будь-якому жителю багатоповерхівки, який стикався з ЖЕКом, відомо, як складно отримати від нього хоч якесь позитивне рішення.

Нез'ясованим залишилося і одне з головних питань, яке турбує киян - чи дозволить їм запропонований документ узаконити вже зроблені перепланування. Справа в тому, що прямої відповіді на це в проекті немає, хоча, на думку Д. Павленка, наприклад, він має зворотну силу. У свою чергу, Т. Меліхова не змогла підтвердити, що в проекті передбачена така можливість. «Я думаю, що можна узаконити сьогодні те, що було зроблено вчора», - відповіла вона, при цьому зазначивши, що головне, щоб при переплануванні не порушувалися ДБНи та інші буднорми і не відбувалися обвалення будівель. «Потрібно дивитися індивідуально - якщо можна узаконити, то потрібно узаконювати однозначно», - впевнена вона.

Можна сподіватися, що найближчим часом в поточну редакцію рішення будуть внесені зміни всіх зацікавлених сторін. Принаймні, і громадська організація БТІ, і міські депутати обіцяють подати свої пропозиції до ГУ містобудування та архітектури. Після цього документ потрапить на обговорення профільної комісії Київради. Але оскільки грудень депутати традиційно присвячують роботі над бюджетом на наступний рік, то до кінця року, за словами Т. Меліхової, рішення про спрощення перепланувань можуть прийняти в кращому разі в першому читанні. В іншому випадку варто очікувати його ухвалення в січні 2012 р.

Наталія Тарасова, UGMK.INFO


Топ-оголошення

Здам. Будинок. 130 м.кв. 10 соток. ул.Петрозаводская
Вул. Петрозаводська, 3 кімнати, 130 кв.м, 10 соток, 18 000 грн./місяць, Здам. Будинок. 130 м.кв. 10 ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Здам > Дніпро > Амур-Нижньодніпровьский р-н

Продається 1-к квартира.ЖК CITY PARK 2, Ірпінь, вул.Університетська 3/15
Університетська, 3/15, 1 кімната, 44,9/20,3/20,5 кв.м, 9/16, 43 500$, Продається 1-к квартира.ЖК CITY ...

Квартири > Продам > Київська обл. > Києво-Святошинський р-н > Ірпінь

Топ-оголошення

Продам. Дом 150 м.кв. 4 сотки. ж/м Клочко-6. Ул.Дальневосточная
Далекосхідна вул., 3 кімнати, 150 кв.м, 4 соток, 185 000$, Продам. Дом 150 м.кв. 4 сотки. ж/м ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Дніпро > Індустріальний р-н

Доба Тиждень Мiсяц метро Дарниця Чернiгiвська домашній затишок
Соцгород, 1 комната, 25/15/8 кв.м, 4/5, 499грн/сутки, ***Договірна ціна залежить від кількості діб ...

Квартири > Здам > Київ > Дніпровський р-н

Сдам жилье в Днепропетровске, (г, Днепр) -Днепропетровская область --
1грн/месяц, Сдам жилье -в м, Днiпро, (Днепропетровск) -Варианты аренды жилья по срокам от недели ...

Кімнати > Здам > Одеська обл. > Миколаївський р-н > Миколаївка