Вся нерухомість > Новини > Забудовники намагаються привчити українців до каркасних будинків
↑ До списку новин

Забудовники намагаються привчити українців до каркасних будинків

15 вересня 2010

Каркасні будинки можуть замінити українцям кам'яне житло. Шанувальників таких будівель привертають доступна ціна і швидкість збірки.

Українці, які купили ділянки під час земельного буму 2006-2007 років і не встигли побудувати житло, в 2010-му стали придивлятися до будинків з дерев'яних панелей - таким, у яких селиться більшість жителів США, Канади і низки європейських, особливо скандинавських, країн. Хоча наші люди поки що більше довіряють каменю, «американська мрія» поступово стає української - за останній рік кількість замовлень на «канадські» вдома збільшилася практично вдвічі.

Ходити за прикладом

«Популяризувати каркасні будинки нам допомагають ті, хто побував за кордоном і подивився, як у них живеться. Ці люди зараз залишаються нашими першими і основними покупцями. Дивлячись на них, каркасним будівництвом починають цікавитися їх знайомі, а потім і знайомі знайомих», - розповідає директор компанії «Балтік Буд Груп» (заснована латвійською компанією KL Nami Ltd) Валерій Островський. Будинки з дерев'яних панелей - поки новий для українців товар, який ще не набув масового поширення, на відміну від сусідньої Росії, де «канадське» житлове будівництво почала підтримувати місцева влада. Там з таких будинків зводять військові містечка та соціальне житло в деяких регіонах. За оцінками експертів, зараз на українському ринку каркасно-панельного будівництва, яке за традицією називають «канадської технологією», працюють лише два-три десятка компаній, а його річний обсяг становить приблизно $24 млн. Поки навіть 3-5 будинків на місяць вважається для компаній гарним результатом. «Через маленький оборот підприємства працюють з невеликим прибутком і навіть в нуль. Хоча рентабельність такого бізнесу в інших країнах приблизно на рівні 30%», - відзначає Кирило Бондар, директор з розвитку компанії Dream House, яка працює за ліцензією канадської компанії Nascor International. За словами будівельників, їм заважають стереотипи. «Люди в Україні дуже консервативні і думають, що всередині стін можуть завестися миші або що будівля не витримає сильного вітру. Ми їх переконуємо: такий будинок встоїть навіть при 8-бальний землетрус, але вірить мало хто», - засмучується фінансовий директор Асоціації каркасно-панельного будівництва «Екопан Україна» Олександр Щуцький.

Проте ринок набирає обертів. «Якщо минулого року ми звели 52 будинки, то в цьому розраховуємо побудувати не менше 70», - говорить пан Бондар. Компанії активно пропонують свої послуги, наприклад, Dream House будує презентаційні будинку і всіх зацікавилися возить дивитися на втілену «американську мрію». А в «Балтік Буд Груп» обіцяють, що конструювати будівлю і стежити за збіркою будуть фахівці з Прибалтики. Головна перевага такого житла - ціна: готовий будинок площею 100 кв. м без внутрішнього оздоблення обійдеться замовнику в $40-60 тис., тобто практично вдвічі дешевше, ніж аналогічний кам'яний.

Без єдиної цеглини

З дерев'яних панелей можна побудувати будинок будь-якої конструкції. Один квадратний метр такого житла з фундаментом, зовнішньою обробкою і розведенням внутрішніх комунікацій коштує приблизно $350-500. За окрему плату господар нового житла повинен підключитися до міських комунікацій. «Все залежить від метражу - чим більше площа, тим дешевше один метр. Від використовуються при обробці і будівництві матеріалів, від того, як буде виконаний фундамент. Адже можна поставити вхідні двері за $500, а можна за $5000 », - пояснює Кирило Бондар. За словами Валерія Островського, ціна багато в чому залежить і від геологічних особливостей ділянки - наскільки глибоко пролягають ґрунтові води, який ґрунт, який нахил ділянки, на якій відстані він розташований від представництва компанії. Якщо ділянка далеко, доведеться оплачувати перевезення блоків і відрядні робітникам, які будуть збирати будинок.

Ще один аргумент на користь каркасних будинків - швидкість будівництва. «Через три-чотири місяці з моменту замовлення у вас вже буде готовий будинок. Спочатку на заводі зроблять стіни і оброблять їх всілякими просоченнями, а потім робітники почнуть робити фундамент і збирати стіни, займатися зовнішньою обробкою », - розповідає Оксана Льорет, комерційний директор компанії« Сервус », однієї з найбільших на цьому ринку. За рахунок того, що «канадські» будинки значно легше кам'яних (100-метровий будинок важить приблизно 10-15 тонн, а не 50, як традиційна споруда), фундамент робиться полегшеним і не вимагає усадки. «Заводська збірка дозволяє звести до мінімуму всі неточності, які затримують будівництво. Крім того, власникові будинку не загрожує крадіжка матеріалу - вкрасти частину стіни, на відміну від цегли або бетону, неможливо, та й нема що», - підкреслює Кирило Бондар.

«Багато людей думають, що якщо будинок легкий, то в ньому буде холодно. Але це не так, для обігріву каркасних будинків потрібно значно менше тепла: 25 см каркасної стіни по теплопровідності рівні 150 см цегляної стіни», - стверджує Валерій Островський. Це дуже актуально з урахуванням зростання цін на газ для населення, про який писав Фокус у № 31 від 30 серпня. Однак економія тепла обертається для мешканців ефектом термоса - через велику герметичність будинку його власникові потрібно встановлювати правильну вентиляцію. Крім того, в таких оселях погана внутрішня звукоізоляція. Валерій Островський також визнає, що каркасні будинки за ступенем пожежобезпеки поступаються цегляним. Він радить покупцеві, що вибирає будівельну компанію, вимагати зразок панелі. «У панелі європейського стандарту всі дерев'яні деталі висушені і під час збирання ідеально підігнані, склеєні і скріплені. Якщо не дотримуватися цих стандарти і використовувати в каркасі невисушене дерево, через кілька років у будинку з'являться щілини і тріщини».

Незважаючи на нинішній невеликий оборот ринку, очікування у гравців дуже райдужні. «Люди поступово дізнаються про наші послуги, розуміють, що не хочуть жити на будмайданчику, стежачи за будівництвом кам'яних будинків, і замовляють собі каркасні», - відзначає пан Бондар. Вже зараз в спеціалізовані компанії щодня дзвонять 10-15 потенційних клієнтів. Тим часом, за словами Олександра Щуцького, дочекатися буму каркасного будівництва зможуть не всі. «Очікування попиту виявилося більше самого попиту. На ринку залишаться тільки найбільші гравці, які за рахунок великої кількості представництв збирають необхідний мінімум замовлень, і ті, у кого є кошти, що дозволяють якийсь час працювати без прибутку».

Начинка стін

«Канадські» будинки діляться на два типи - каркасні і каркасно-панельні. Різниця - у матеріалах, які використовуються для створення стінових блоків. Для перших з дерев'яного бруса збирається каркас, який зовні обшивається OSB-плитою (плита з спресованих стружок), з внутрішньої - гіпсокартоном, а проміжок заповнюється мінеральною ватою або пінопластом. А панельні блоки складаються з зовнішньої і внутрішньої OSB-плит, проміжок між якими заповнений пінополістиролом (легкою пористою пластмасою).

Наталія Гузенко"ФОКУС"


Топ-оголошення

Продам 2- кімнатні же/би 1 ЖК Star City Без комісійних!
Соцгород, Каунаська вул. 27, 2 кімнати 69/31/14 кв.м 20/25, 49 930$, Продам 2- кімнатні же/би 1 ЖК ...

Квартири > Продам > Київ > Дніпровський р-н

Сдам комнату в трехкомнатной квартире.на Парусе р-н ул, Метростроевской
Метростроевская ул., 1грн/месяц, Сдам комнату в трехкомнатной квартире.на Парусе р-н ул, ...

Кімнати > Здам > Дніпро > Новокодацький р-н

Топ-оголошення

Русановские сади, продаж ділянки в центрі.
Никольская Слобідка, 6 соток 49 000$, Ділянка 6 соток, (є 12, 18 соток), світло, вода, газ по вулиці, ...

Земельні ділянки > Продам > Київ > Дніпровський р-н

Сдам жилье в Днепре-(г, Днепропетровск)-Украина
1грн/месяц, Сдам жилье -в м, Днiпро, (Днепропетровск) - Варианты аренды жилья по срокам от недели - ...

Кімнати > Здам > Хмельницька обл. > Шепетівський р-н > Шепетівка

Сдам. 1-к.кв. 3/5, ул.Сиворонова
Воронцовський (Воронцовка), 1 кімната, 32/-/- кв.м, 3/5, 7 000грн/місяць, Сдам. 1-к.кв. 3/5, ...

Квартири > Здам > Дніпро > Амур-Нижньодніпровьский р-н