Вся нерухомість > Новини > Орнамент ікат в дизайні інтер'єру
↑ До списку новин

Орнамент ікат в дизайні інтер'єру

6 серпня 2014

Ще буквально півстоліття тому люди думали, що високотехнологічне майбутнє буде виблискувати хромом і сріблом, що все покриється металом, а люди будуть жити виключно в залізних хмарочосах. На щастя, наша сучасність не настільки жахлива і позбавлена ​​смаку: ми живемо в прекрасному, яскравому світі і прикрашаємо свої будинки всілякими аксесуарами, привносячи в них затишок.

Більше того, останнім часом все більше і більше в інтер’єрну моду входять всілякі етнічні мотиви, такі, як пейсли та ікат. Про останній і піде мова в сьогоднішній статті електронного журналу «Ваш интерьер».

Ікат: що це таке

Саме слово ікат (Ikat) прийшло до нас з Індонезії. Дослівно воно означає «зав'язувати», «заплітати». Як ви вже, напевно, здогадалися, цим словом позначалася особлива техніка виготовлення тканини. Вона передбачає використання натуральних шовкових ниток, які фарбуються прямо перед вплітанням в тканину, завдяки чому на готовому текстилі з'являються незвичайні, злегка розмиті візерунки, сплутати які з іншими орнаментами просто неможливо. Історія даної технології бере свій початок в Індонезії в XV столітті.

На той час такий текстиль був надзвичайною розкішшю, доступною лише дуже багатим людям. У деяких випадках ікат міг замінювати навіть гроші. З часом ця унікальна шовкова тканина так і не перейшла в розряд дешевих, проте сучасні виробники текстилю навчилися переносити та імітувати цей унікальний візерунок на інших матеріалах, завдяки чому ікат в інтер'єрі може з'являтися в самих різних предметах: від оббивки дивана до малюнка на шпалерах.

Чим характерні ікати

Як ми вже говорили, справжній ікат виготовляється з натуральної шовкової нитки, яка робиться з виварених коконів шовкопрядів. Оригінальна технологія плетіння цього текстилю є досить трудомістким процесом. Цікаво те, що ткацтво спочатку довіряли жінкам, а от забарвлення ниток - чоловікам. Це найбільш відповідальний етап створення ікатів, адже від точності розмітки і розташування нефарбованих ділянок на нитяних пучках залежить майбутній візерунок. До речі, самі по собі ікати дуже яскраві, строкаті, втім, як і сам Схід. Традиційні візерунки, як правило, зображують геометричні форми, плоди граната, а також дерева життя. Іноді, ікат може включати в себе цілі композиції з безлічі фігур.

Ікат в сучасному інтер'єрі

Цей оригінальний орнамент сьогодні знову повернувся в інтер'єри, але на цей раз не тільки східні. Сьогодні навіть надсучасні стилістичні напрями в оформленні приміщень можуть включати в себе ікат.

Причому, візерунок може бути присутнім в будь-якому предметі. Найчастіше, таким принтом прикрашають подушки, постільну білизну, покривала, ковдри, штори… словом, текстиль. Рідше ікат можна побачити в оздобленні стін шпалерами.

Polly Dozzy, спеціально для журналу «Ваш интерьер», фото pinterest.com


Топ-оголошення

Кафе на Коблевской 3-1025
Центр, Коблевская вул., 142 кв.м 115 000$, Коблевская / Соборна площа. Готове кафе з ремонтом. ...

Сфера харчування > Продам > Одеса > Приморський р-н

Продам будинок
Сучасний 3-хповерховий будинок, з клінкерної цеглини. Використовувалися дорогі матеріали: італійський ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київ > Деснянський р-н

Топ-оголошення

Світла затишна квартира з ремонтом поряд з вокзалом
Пироговская вул., 3 кімнати 63/40/10 кв.м 5/9, 63 000$, Куликовский 2-ой провулок / Пироговская. 3 ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Будинок в Протопоповке Беляевского району 1015
Широка, 3 кімнати, 74 кв.м 20 000$, Широка / Протопоповка Беляевского району. 3 кімнати площею ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Одеська обл. > Біляївський р-н > Протопоповка

Продам будинок 100 м.кв. 15 соток. Одинковка. ул.Вольногорская
Игрень, 4 кімнати, 100 кв.м, 15 соток 24 000$, Продам будинок 100 м.кв. 15 соток. Одинковка. ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Дніпро > Самарський р-н