Вся нерухомість > Новини > Ремонт в новобудові: навіщо, як і скільки?
↑ До списку новин

Ремонт в новобудові: навіщо, як і скільки?

15 липня 2014

Придбання квартири в новобудові тягне за собою в обов'язковому порядку й інші значні витрати - на ремонт. Які ж особливості ремонту в новій квартирі і чи так вже він необхідний відразу після покупки.

Ні для кого не секрет, що сучасні новобудови в Україні здаються без остаточного ремонту - нібито нові власники мають таким чином можливість оформити житло на власний смак, пише Domik.ua. Насправді причини дещо інші. Внутрішні оздоблювальні роботи для забудовника багатоквартирного будинку - малорентабельні, але при цьому займають багато часу. У конкурентному середовищі це досить небезпечно, оскільки для потенційного покупця першочергове значення має ціна, а оздоблювальні роботи можуть істотно її підвищити.

Друга причина - усадка будинку. Будь-яка новобудова протягом перших кількох років може «осідати». При дотриманні вимог до будівництва процес цей абсолютно безпечний для жителів, але ремонт в квартирі може постраждати - з'являться тріщини і перекоси, помітні на певних видах оздоблення. Саме тому фахівці рекомендують відкласти якісний, дорогий ремонт квартири в новобудові на рік-два, обмежившись косметичним.

Якщо без ремонту все ж не обійтися, потрібно враховувати, що, наприклад, цегляний будинок дає усадку роками, але рівномірно і плавно. А ось панельний будинок «осідає» помітно і нерівномірно, перекіс тут може бути значним, але за рік цей процес буде завершено, і можна приступати до ремонтних робіт. Монолітно-каркасні будинки, завдяки своїй конструкції, де вага будови розподіляється рівномірно і доводиться на палі, дає усадку без особливих перекосів, суворо вниз. Крім того, тут практично немає несучих конструкцій, а значить, питання з переплануванням в майбутньому будуть вирішуватися легше.

Хто платить за недоліки будівництва та оздоблення

До речі, в залежності від конструкції будинку, забудовники пропонують різні варіанти стану квартир при здачі будинку. Так, в каркасних будинках квартира може бути здана «під вільне планування». Це означає, що вам запропонують коробку, без будь-якої обробки і навіть без розведення комунікацій. У квартиру будуть заведені електропроводи, вода і каналізація, встановлені вікна та вхідні двері. Найчастіше тут відсутні міжкімнатні перегородки. Такий варіант житла буде недорогим, але в ремонт доведеться вкласти мало не другу її вартість.

У панельних будинках, як правило, передбачене чорнове оздоблення. Воно передбачає вирівнювання підлоги і стін, штукатурку стін і стелі, розведення електрики і води, іноді навіть наявність недорогої сантехніки. Матеріали для такої обробки використовуються дешеві, як правило, вітчизняні, але якісні, оскільки будівництво регламентується законодавчо. Тому вкладення в первісний (до усадки) ремонт будуть значно нижче.

У цегляних і іноді монолітних будинках забудовники можуть запропонувати чистове оздоблення приміщень, якщо це обумовлено договором і покупець вибрав варіант із стандартних, запропонованих компанією. Чистове оздоблення передбачає наявність всіх елементів, крім меблів, світильників і сантехніки. В результаті додаткові вкладення виявляться мінімальними. До речі, в більшості країн Європи, приміром, Болгарії чи Італії, багатоквартирні новобудови здаються в експлуатацію тільки з чистовим оздобленням.

В будь-якому випадку при прийомі квартири покупець повинен заповнити офіційний папір - оглядовий лист, в якому можна прописати всі недоліки будівництва і відхилення від початкового договору. Саме цей документ дозволить вам вимагати від забудовника усунення або компенсації недоліків. Тому рекомендується запрошувати для цього стороннього фахівця, здатного оцінити реальний стан квартири, що купується. Крім того, мало хто знає, що новобудова має гарантійний термін, також прописаний у договорі із забудовником, протягом якого багато проблем, які виникають в процесі експлуатації, вирішуються за рахунок будівельної компанії. Але тільки за умови, що ремонт у приміщенні був косметичним.

Загальні правила ремонту

Якщо покупець все ж таки вирішив займатися ремонтом нової квартири до закінчення усадки будинку, фахівці рекомендують не використовувати занадто дорогі матеріали, оскільки через пару років ремонт все одно доведеться повторювати. Використовувати для оформлення стін шпалери також нерозумно - вони порвуться по кутах, або зміститься малюнок. Тому в даному випадку фарба - оптимальне рішення на перший час. Або хоча б вінілові або тканинні шпалери, які мають властивість розтягуватися без розривів.

Те ж саме рекомендується і у випадку зі стелею - штукатурка напевно потріскається і доведеться робити все заново вже після першого опалювального сезону, а от тканинні натяжні стелі дозволять зберегти пристойний вигляд більш тривалий час.

Слід також пам'ятати деякі загальні правила. Наприклад, починати ремонт завжди слід з санвузла, потім кухні і тільки в останню чергу братися за кімнати, оскільки підсобні приміщення, як правило, вимагають прокладки комунікацій, заміни або установки сантехнічних пристроїв, серйозних електротехнічних, а то й газових робіт. Тоді як в кімнатах складної роботи дещо менше.

Крім того, обов'язкове правило - спочатку вирівнюються стеля і стіни, і тільки потім рекомендується встановлювати вікна та двері. Після чого можна покласти підлогове покриття і приділити час остаточному декоруванню приміщення.

Грамотні ремонтні роботи передбачають і чіткий план дій, про який більш детально ми розповімо в наступному матеріалі.

Ціна питання

Як бачимо, робота чекає чимала. Тому й фінансове питання досить гостре. Вартість ремонту квартири в новобудові обумовлюється низкою чинників. Найбільш основний з яких, зрозуміло, вартість витратних матеріалів. Якщо ремонт передбачається робити своїми силами, його ціна розраховується, як правило, у гривні і планується виходячи з цін на будівельні матеріали в спеціальних магазинах. На сьогоднішній день це означає, що вартість ремонту, в порівнянні з минулим роком і навіть початком цього зросла приблизно в півтора рази. Пов'язані такі показники, зрозуміло, зі зміною курсу гривні по відношенню до долара. Оскільки багато будівельних матеріалів привезені з-за кордону і закуповувалися за валюту, українські аналоги, відповідно, також піднялися в ціні. Враховуючи специфіку економічної ситуації, говорити про якісь стабільні цифри проблематично, оскільки курс продовжує коливатися і в деяких будівельних супермаркетах ціни змінюються мало не щодня.

Якщо ви плануєте укладати договір з підрядником, вартість ремонту може збільшитися майже вдвічі, проте весь «головний біль», пов'язаний з організацією процесу, вибором допоміжних (оздоблювальні матеріали і декор вибирає тільки замовник) матеріалів та інших виникаючих проблем, буде вже не ваш. Вартість тут залежить не тільки від матеріалу, а й від класу ремонту. Так, фахівці називають ціну в 150-200 у.о. за квадратний метр (при загальній площі квартири близько 100 кв.м) в новобудовах, включаючи роботу і матеріали, коли йдеться про бюджетний ремонт. Це означає штукатурку і фарбування стелі, плиточні роботи, ламінат і обклеювання шпалерами.

Клас люкс передбачає використання декоративної штукатурки, багаторівневі підвісні стелі, паркет або підлогу з підігрівом. Такі роботи обійдуться вже в 250-500 у.о. за метр. Те, що багато підрядників називають ціну в доларах вже не перший рік, дозволяє відстежити той момент, що вартість робіт тут практично не змінилася. Якщо підрядник намагається підвищити ціну на свої послуги, можна сміливо шукати іншого - фахівці стверджують, що таке підвищення зараз не обґрунтоване. Загальне правило одне - чим більше площа квартири, тим нижче буде ціна ремонтних робіт за квадратний метр, названа підрядниками.

Таким чином, купівлею квартири не обмежуються витрати на нове житло. Будь-яке приміщення в новобудові вимагатиме тих чи інших видів ремонтних робіт перед новосіллям. Робити дорогий дизайнерський ремонт відразу загрожує додатковими витратами на переробку після того, як будинок дасть усадку. Крім того, тільки наявність косметичного ремонту дасть право вимагати від забудовників усунення недоробок, спливаючих в процесі експлуатації. Ну, а вартість будь-якого виду ремонту - величина практично непередбачувана, тим більше в той час, як ціни на витратні матеріали постійно змінюються під впливом зовнішніх економічних факторів. Тому найважливішим питанням залишається чітке планування і графік робіт.

Анна Степанова, Domik.ua-нерухомість


Топ-оголошення

БЕЗ КОМИССИИ!! Аренда офиса в Днепровский р-н, ул. Тороповского 2.
Соцгород, Тороповского (Дубового) ул., 2, 33 кв.м, 9 900грн/месяц, БЕЗ КОМИССИИ!! Аренда офиса в ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Дніпровський р-н

Продам 3-хком.кв. ул.Зоопарковая/вул. Маршала Говорова.
Центр, 3 кімнати 124/62/19 кв.м 3/11, 115 000$, Продам 3-хком.кв. ул.Зоопарковая/вул. Маршала ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Топ-оголошення

Ірпінь, р-н вокзала, частина будинку
Северинівська, 2 кімнати, 85 кв.м, 2 соток, 10 000$/місяць, Ірпінь, район вокзалу, довгострокова ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Здам > Київська обл. > Києво-Святошинський р-н > Ірпінь

Продам 1 кімнатну на Леваневського
Леваневського, 56, 1 кімната, 36/18/9 кв.м, 6/9, 33 000$, ТЕРМІНОВО продам 1-но кімнатну квартиру м/с ...

Квартири > Продам > Київська обл. > Білоцерківський р-н > Біла Церква

м. Лівобережна або Почайна 10 мин.езды ул.РАДУЖНАЯ кімната в 2-хкому.
Веселковий масив, 2 500 грн./місяць, ФОТО СЬОГОДЕННЯ м. Почайна або Левобережна 10 мин.езды ...

Кімнати > Здам > Київ > Дніпровський р-н