Вся нерухомість > Новини > Живеш у Києві - плати на кожному кроці
↑ До списку новин

Живеш у Києві - плати на кожному кроці

2 грудня 2011

Жити в столиці вважається престижно. Саме тут зосереджена ділова активність, культурний центр і всілякі види розваг. Природно, престиж тягне за собою дорожнечу. Якщо для туристів, що відвідують Київ, ціни видаються вельми прийнятними в порівнянні з іншими столицями, то для громадян Україні, які не мають великого статку, столичні ціни здадуться дуже і дуже високими.

Для того щоб зрозуміти, скільки коштів необхідно середньостатистичної сім'ї для життя в столиці на місяць, варто звернути увагу на необхідні витрати, без яких ніяк не обійтися.

Житло

Оренда житла, незважаючи на кризу, залишається досі одним з найдорожчих пунктів будь-якого бюджету. На сьогоднішній день орендувати однокімнатну квартиру в Києві можна і за 2000 гривень, і за 4000, все залежить від району і стану квартири. Якщо враховувати мінімальний показник, не варто забувати, що дуже часто орендодавці плюсують до цієї суми комунальні послуги (електроенергію, водопостачання, плата за газ та інше), а це близько 200-300 гривень на місяць на людину. Разом отримуємо оплату за квартиру, гідну для проживання, але не елітну - 2300-2600 грн / місяць.

Комунальні послуги

Для киян, які мають особисту житлоплощу, питання оренди не актуальне. Однак, комунальні рахунки необхідно сплачувати. Залежно від площі квартири і кількості прописаних мешканців, а також наявності або відсутності пільг для різних категорій громадян, ціна питання варіюється. Виходячи з мінімальних розрахунків, для сім'ї з двох чоловік, що проживають у двокімнатній квартирі, вартість комунальних послуг щомісячно складе 400-600 гривень або 200-300 гривень на людину.

Транспорт / Проїзд

При розрахунку щомісячних витрат на пересування варто брати до уваги наявність автомобіля, а також регулярність користування послугами таксі.

Якщо ж порахувати економічний спосіб існування і пересування виключно на громадському транспорті, то вийде, що в день на проїзд киянину необхідно від 2 до 10 гривень. Розрахунок за принципом ранкова поїздка на метро (2грн) + маршрутка (2,50-3 грн) і той же маршрут ввечері. Отримуємо 10 грн в день, помножуючи на 5 робочих днів і на 4 тижні, отримуємо мінімальну суму 200 гривень.

Користуючись послугами таксі 3-4 рази на місяць, доведеться додатково витратити 300-400 гривень, оскільки мінімальний тариф по місту 35 гривень.

Особистий транспорт напевно найбільш витратний, проте найбільш комфортний. Враховуючи нинішню вартість пального 9,50 грн., бензин А95 і приблизно стільки ж дизпаливо, можна говорити про те, що маючи автомобіль з об'ємом двигуна в 2 літри, на місяць необхідно близько 1600 гривень на його заправку. Природно ця цифра дуже відносна і залежить безпосередньо від апетитів авто і кількості наїжджених кілометрів.

Не варто забувати, що особистий автомобіль вимагає ще й витрат на обслуговування, що дуже індивідуально, але в столиці аж ніяк недешево.

Поза всяким сумнівом, найбільш економним і корисним для здоров'я можна вважати піші прогулянки, які здатні не тільки заощадити бюджет, але і зміцнити імунітет.

Їжа та промгрупа

Ціни на продовольство в столиці істотно відрізняються від загальноукраїнських. Звичайно, якщо виходити з кабмінівських підрахунків, то людина повинна носити пальто два роки, купивши його за 86 гривень (!), що практично нездійсненно. Ми ж будемо виходити з реальних потреб людини, тобто з необхідного набору, без якого людина не може обійтися. Так от, середньостатистична київська сім'я з 3-х чоловік витрачає на продукти харчування порядку 620 грн у тиждень, що на 40 грн менше, ніж на початку 2011 року. Таким чином, на місяць лише на продукти харчування київська сім'я витрачає 2480 гривень. Ми не враховуємо делікатеси, а лише необхідний набір (хліб, молоко, яйця, крупи, овочі та фрукти по сезону, м'ясо і риба не кожний день).

Не варто забувати, що людині щодня потрібні одяг та взуття. Навіть не оновлюючи щомісячно свій гардероб, купівля білизни, шкарпеток та окремих елементів одягу тягнуть за собою витрати близько 400 гривень на місяць.

Додамо сюди ж 50 грн щомісяця на купівлю засобів гігієни, а також 100-150 гривень витрат на побутові послуги (ремонт взуття та інше).

Медицина та медпрепарати

Осінь - період загострення хронічних захворювань, а також широкого поширення вірусних інфекцій. Природно, хвороба - це, насамперед, витрати. Непрацездатна людина повинна викласти певну суму, щоб встати на ноги. Можна, звичайно, розраховувати на безкоштовне лікування, але якщо бути реалістами, похід до лікаря - це мінімум 100 гривень. Медикаментозне лікування залежить від якості ліків, але, як правило, не обходиться дешевше, ніж 200 гривень.

Розкіш не всім по кишені

Говорячи про розкіш, не маються на увазі елітні автомобілі та відпочинок на островах. При заробітку середньостатистичного киянина в 4000 гривень на місяць, про придбання меблів, оновлення техніки та відпочинку за кордоном, можна тільки мріяти. Тим не менше, навіть найскромніший бюджет може дозволити собі розслабитися. За даними статистики, кожна сім'я витрачає в місяць мінімум 100 гривень на придбання алкогольних напоїв і приблизно близько 250 гривень на так звані розваги.

Мобільний зв'язок і послуги інтернету можна вважати цілком доступними, і при розумному підході вони обійдуться не більше 150 грн / місяць.

Разом отримуємо щомісячні витрати близько 7000 грн, у випадку, якщо доводиться орендувати житло, і 4700 грн, за умови наявності особистої житлоплощі. У разі наявності власного автомобіля обидві суми збільшуються мінімум на 1600 грн.

Виходить, що середньостатистичний киянин змушений витрачати більше, ніж заробляє. Варто враховувати те, що середній показник може змінюватись в обидва боки, і, як правило, доходи більшості становлять або 4000 гривень на місяць, або менше, при цьому ціна на проїзд, комунальні послуги та продукти залишаються однаковими для всіх.

Крім того, при розрахунку середнього рівня витрат, ми не враховували витрати на дітей, починаючи від харчування для найменших, закінчуючи платою за дитячий садок або гуртки у школі.

Одним словом, в той час, як іноземців Київ зустрічає досить низьким рівнем цін і відносно непоганим рівнем якості надаваних послуг, для киян за багатьма параметрами столиця стає занадто дорогим містом. Найбільша проблема полягає в тому, що тарифікація послуг не відповідає елементарним стандартам якості.

Обозреватель


Топ-оголошення

кімната на підселення (койко) парубкові є для дівчини троещина ул.Бальзака
Троєщина, 1 200 грн./місяць, Кімната на підселення для Парубка в кімнату р. Є ДЛЯ ДІВЧИНИ 1200 гр.У ...

Кімнати > Здам > Київ > Деснянський р-н

Продажа 2 х комнатной пр.Лобановского 196 м.Демеевская
Автовокзал, Лобановского (Краснозвездный) просп., 196, 2 комнаты, 43/28/7 кв.м, 6/9, 65 000$, ...

Квартири > Продам > Київ > Голосіївський р-н

Топ-оголошення

БЕЗ%, здам 3к квартиру 100м2, вул.. Коновальця (Щорса 32б), м.Печерська, Печерськ Київ Печерський район
Печерськ, Коновальця (Щорса) вул., 32Б, 3 кімнати, 100/70/25 кв.м, 12/18, 1 000$/місяць, БЕЗ%, здам ...

Квартири > Здам > Київ > Печерський р-н

Продается смарт-квартира в центре Днепра.
Чкалова ул., 1 комната, 20/-/- кв.м, 1/3, 16 000$, Продается смарт-квартира в центре Днепра. 1/3 ...

Квартири > Продам > Дніпро > Шевченківський р-н

Продається затишний будинок в с. Макіївка Білоцерківського району
Космонавтів, 7, 4 кімнати, 100 кв.м, 55 соток, 44 000$, Продається затишний будинок в с. Макіївка ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київська обл. > Білоцерківський р-н > Макіївка