Вся нерухомість > Новини > Як, незважаючи на статус дружини, розділити спільну квартиру
↑ До списку новин

Як, незважаючи на статус дружини, розділити спільну квартиру

22 червня 2010

«У 1994 році ми з дружиною придбали і відразу виплатили кооперативну квартиру. Вона була відповідальним квартирознімачем. У жовтні 1997 року ми розлучилися, і з тих пір я живу на орендованих квартирах, у друзів. Обходив багато юрконтор, але всі твердять одне, що дружина займає посаду в райдержадміністрації, тому нічого не вийде. Мирно поділити житло вона не хоче. Як бути? І чи можна відсудити свої метри? ». Сергій, - пише Сегодня.

Консультує заступник директора Адвокатського об'єднання «Юстем» С. Г. Деледівка: 

«Відповідно до ст. 15 Закону України «Про власність», який діяв у період знаходження вами у шлюбі, при повній оплаті пайового внеску член кооперативу ставав власником кооперативної квартири.

Глава 6 Кодексу про шлюб та сім'ю, яка діяла в той же період, не робить винятків для кооперативних квартир в контексті їх віднесення до спільної сумісної власності подружжя. Тобто зазначена квартира належить вам і вашій дружині на правах спільної сумісної власності. Що стосується думки юрконтор з приводу марності ваших дій через статус дружини, я з ними не згоден, так як закон - на вашому боці.

Перспектива судового розділу квартири залежить від кількості кімнат а також джерела оплати грошових коштів. Так, пайовий внесок міг бути внесений одним з подружжя за рахунок продажу «дошлюбного» майна. У такому випадку при його розділі майно може бути присуджено тільки одному з подружжя або частини будуть нерівними.

Тому відповісти на поставлене питання можна, лише прийнявши за дане, що пайовий внесок був сплачений за рахунок спільних коштів подружжя. Отже, якщо квартира складається з 2-х або більше кімнат, ви можете подати позов про розподіл спільного сумісного майна подружжя з вимогами про визнання права власності на 1/2 частину квартири, визначення порядку користування квартирою, вселенні позивача в квартиру і виділення йому в користування житлового приміщення.

Другий варіант - подати позов про розподіл спільного сумісного майна подружжя з вимогами про визнання права власності на 1/2 частину квартири, припинення спільної власності та присудження квартири однієї сторони з покладанням на цей бік обов'язку компенсувати іншій стороні ринкову вартість 1/2 частини квартири.

Однак цей варіант пов'язаний з наявністю в одного з подружжя грошових коштів на компенсацію, іншої нерухомості або права користування іншим державним житловим фондом».

Газета "СЕГОДНЯ"


Топ-оголошення

Здам житло в Дніпропетровську -(Дніпрі)-- Варіанти оренди житла
2 000грн/місяць, Сдам жилье -в м, Днiпро, (Днепропетровск) - Варианты аренды жилья по срокам от ...

Кімнати > Здам > Рівненська обл. > Корецький р-н > Корець

Продається 3к.квартира в Лісках (вул. Київська)
Київська, 3 кімнати, 56/36/8 кв.м, 7/9, 34 999$, Пропоную Вашій увазі до продажу 3к. квартиру, район ...

Квартири > Продам > Миколаїв > Заводський р-н

Топ-оголошення

Без комісії, продаж окремої будівлі комерційного призначення на 7й Фонтана
Посмітного вул., 24, 269,3 кв.м, 180 000$, Без комісії для прямого покупця Продаж окремої будівлі ...

Окремі будівлі > Продам > Одеса > Приморський р-н

Офіс 90 м отд.вход новий будинок ремонт м. Лук'янівська 10 мі від господаря
Лук'янівка, 90 кв.м, 17 000 грн./місяць, Задається елітне нежитлове приміщення, вул. ИЛЛЕНКО ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Шевченківський р-н

офіс 100 м євроремонт меблі фасад .м. "Олімпійська" 2мін, від господаря
Майдан Незалежности, 100 кв.м, 28 000 грн./місяць, Б.Васильковская ул.ст.м. "Олімпійська", 2 эт., 100 ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Шевченківський р-н