Вся нерухомість > Новини > Правила реєстрації за місцем проживання та перебування
↑ До списку новин

Правила реєстрації за місцем проживання та перебування

13 жовтня 2011

Процедура реєстрації місця проживання встановлена ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 № 1382-IV (далі - Закон).

Зокрема, згідно з його ст. 3, реєстрація являє собою внесення до паспортного документа відомостей про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла, та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу з питань реєстрації.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону, громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом 10 днів після прибуття на нове місце проживання зареєструвати його. Щоб зареєструвати місце проживання, необхідно звернутися в ЖЕК за місцем проживання, якщо мова йде про квартиру. Якщо ви заселилися в приватний будинок, зверніться до паспортного столу і почніть збір необхідних для реєстрації документів з будинкової книги (ч. 2 ст. 6 Закону). Крім будинкової книги, яка в даному випадку є привілеєм мешканців приватних будинком, вам у будь-якому випадку знадобиться письмова заява, причому діти від 15 до 18 років подають її особисто. До речі, у випадку, якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі нотаріально посвідченої довіреності.

Без паспорта, зрозуміло, теж не обійтися, причому без відмітки про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання він буде марний. Якщо зареєструвати потрібно дитину, яка не досягла 16-річного віку, замість паспорта подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання. Будьте готові пред'явити також квитанцію про сплату держмита або документ про звільнення від його сплати та два примірники талона зняття з реєстрації (так званий "листок вибуття"), який оформляється при виписці з попереднього місця проживання. До речі, згідно з пп. "М" п. 6 ст.3 Декрету КМУ "Про державне мито", розмір мита, що підлягає сплаті при реєстрації місця проживання, становить 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 0,85 коп.

Що ж, виходить, договір найму для реєстрації не потрібен? Дійсно, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону, забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів. Проте форми заяви про реєстрацію місця проживання і талона зняття з реєстрації, затверджені постановою КМУ "Про затвердження зразків документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні" (№ 985 від 28.07.2004), передбачають пред'явлення документів, що є підставою для реєстрації особи за даною адресою.

Якщо ви власник квартири, в якій хочете зареєструватися, підставою для реєстрації буде документ, що підтверджує право власності. Якщо у вашому випадку це договір купівлі-продажу, за яким ви придбали квартиру, на момент подачі документів він повинен бути обов'язково зареєстрований в БТІ. Якщо мова йде про квартиронаймача, йому належить пред'явити договір найму - відповідно. Якщо ви є членом сім'ї власника житла, то на прописку необхідно буде отримати згоду власника, про що в заяві про реєстрацію за місцем проживання власник ставить відповідну позначку (ст. 150 ЖК). До речі, до членів сім'ї власника житла відносяться його дружина (чоловік), діти і батьки. Так що двоюрідним братам і сестрам троюрідним краще відразу подумати про більш відповідну підставу для реєстрації. А ось неповнолітні діти вселяються до своїх батьків без згоди власника будинку на підставі тих самих норм.

Особи, які не є членами сім'ї власника, можуть бути зареєстровані за місцем проживання також за згодою власника, але не обов'язково на підставі договору оренди. До заяви з легкістю можна прикласти будь-який інший договір, за яким оформляються відносини з господарем житла, - найму, короткострокового найму, піднайму, безоплатного користування. Хоча не у всіх паспортних столах вимагають такого роду договори і часто обходяться лише заявою-згодою проживаючих - краще підготуватися до того, що такий документ можуть попросити надати. Якщо ви вже встигли зареєструвати на своїй житлоплощі всіх далеких і близьких родичів, заручитеся їх згодою на реєстрацію квартиранта, бо за одним лише вашим бажанням його не зареєструють. Що ж до квартири, в якій не прописаний ніхто, включаючи вас, одноосібного власника, про це потрібно отримати відповідну довідку "Форма 3", як правило, відстоявши немаленьку чергу в ЖЕКу. В інших випадках така довідка вказує на необхідну кількість погоджень, тобто на число повнолітніх осіб, зареєстрованих на житловій площі.

Після того, як ви подасте документи в ЖЕК, він протягом 5 днів передає їх в паспортний стіл, де протягом ще 5 днів усі оформлять і повернуть з відповідним штампом у паспорті. Таким чином, загальний термін реєстрації місця проживання не повинен перевищувати 10 робочих днів.

Судебно-юридическая газета


Топ-оголошення

Терміново здам 2 кімнатну квартиру в центрі по ул . Червоноармійська 85/87, Печерський р-н
Червоноармійська вул. 85/87, 2 кімнати 54/-/- кв.м 2/9, 10 000грн./місяць, Терміново здам 2 кімнатну ...

Квартири > Здам > Київ > Печерський р-н

Панфілівців 1, будинок під офіс 760 м 2
Печерськ, Панфілівців пер., 1, 760 кв.м 20$/кв.м/місяць, Печерський р-н, Панфілівців 1, будинок в ...

Окремі будівлі > Здам > Київ > Печерський р-н

Топ-оголошення

Здам офіс 200 м меблі отд.вход новий будинок в Центрі від господаря
Перемоги пл., 200 кв.м 2 800$/місяць, Павлівська вул. Новий будинок. Общ. 200м. Фасад. Н/Ф.Помещении ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Шевченківський р-н

Продам 3-хкімнатну в клубному будинку преміум-класу "Діамант"
Печерськ 165/125/18 кв.м 15/23, 750 000$, . Продам 3-хкімнатну панорамну квартиру з шикарним виглядом ...

Квартири > Продам > Київ > Печерський р-н

Фасадний вхід, кабінетна система, євро ремонт, вул. Червоноармійська
Червоноармійська вул., 117 кв.м, 45 000 грн./місяць, Вул. Червоноармійська, фасадний вхід, оренда ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Печерський р-н