Вся нерухомість > Новини > Важкі часи на ринку торговельної нерухомості
↑ До списку новин

Важкі часи на ринку торговельної нерухомості

14 серпня 2014

Рітейлери вибрали стратегію з оптимізації бізнесу шляхом скорочення витрат.

Про це розповіла Марина Гавриленко, керівник відділу аналітики консалтингової компанії CBRE, пише Domik.ua.

«Найбільш радикальним заходом в рамках даної стратегії був відхід з ринку або закриття збиткових магазинів з метою скорочення орендних витрат, які різко зросли у зв'язку з девальвацією національної валюти. Наприклад, серед мереж, які залишили український ринок у першому півріччі 2014 р були російська мережа спортивного одягу Bosco Sport, французький взуттєвий бренд Minelli, американський одежної бренд Esprit, німецька мережа будівельних гіпермаркетів OBI, російська мережа продуктових супермаркетів «Перекресток». Інші рітейлери закривали неприбуткові магазини, які демонстрували найбільш сильний спад продажів або різке збільшення витрат на оренду магазинів в гривнях, або обидва чинники в сукупності. Ще однією опцією в рамках антикризової стратегії деяких роздрібних мереж стало скорочення займаних торгових площ на 30-50%», - розповіла Гавриленко.

Експерт розповіла і про ряд позитивних тенденцій. Зокрема, незважаючи на уповільнення споживчого попиту, деякі рітейлери готові розширити свої роздрібні мережі. Приміром, Auchan Group оголосила про намір відкрити новий продуктовий гіпермаркет (11000 кв. м) в ТРЦ «Проспект» до кінця поточного року, а датська компанія JYSK вже відкрила два нових магазини в ТРЦ «Аркадія» (850 кв. М) і ТРЦ Gulliver (700 кв. м). Також у першій половині року на ринку столиці дебютувала французька мережа булочних Paul, іспанський бренд одягу Pedro del Hierro, британський мультибренд взуття Keddo та італійські бренди нижньої білизни Intimissimi і Calzedonia.

Таким чином, до кінця 2014 р пропозиція торгових площ в Києві буде налічувати приблизно 71 000 кв. м., що на 40% менше, ніж показники аналогічного періоду минулого року.

Девальвація національної валюти призвела до значного зростання витрат на оренду торгових площ. З метою зменшити навантаження на бізнес орендодавці пішли на деякі поступки орендарям, розповіла експерт. У підсумку, в порівнянні з кінця 2013 року середньоринкові орендні ставки опустилися на 20%. На сьогоднішній день денна вартість оренди в найбільш престижних ТЦ столиці становить близько $80-136 кв.м / місяць (без ПДВ, комунальних і експлуатаційних платежів). У менш успішних торгових центрах - $40-68 кв.м /місяць.

Domik.ua-нерухомість


Топ-оголошення

Кімнати на Канатній 3-14137
Центр, Канатна вул., 26 кв.м 2/3, 20 000$, Канатна / Мала Арнаутська. 2 кімнати площею 10+16 кв.м. в ...

Кімнати > Продам > Одеса > Приморський р-н

2-до на Раскидайловской 6244
Раскидайловская вул., 2 кімнати 41/28/5 кв.м 1/2, 30 000$, Раскидайловская / Непряма. 2 кімнати ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Топ-оголошення

4-хкімнатна квартира на Екатерининской
Центр 130 000$, Пропонуємо Вам купити дворівневу 4-хкімнатну квартиру, з євро ремонтом, в центрі ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

БЕЗ КОМІСІЇ! Простора 4 кімнатна квартира вул. Межигорская, Поділ.
Поділ, Межигорская вул. 28, 4 кімнати 165/-/- кв.м 7/7, 2 000$/місяць, БЕЗ КОМІСІЇ! Задається ...

Квартири > Здам > Київ > Подільський р-н

Продам 2-кімнатну квартиру
Продам 2-комн. квартиру, КиевШевченковский район, Перемоги просп., 7би 5/5-эт., 45/29/8, Квартира в ...

Квартири > Продам > Київ > Шевченківський р-н