Вся нерухомість > Новини > Все менше українських сімей можуть розраховувати на отримання квартири
↑ До списку новин

Все менше українських сімей можуть розраховувати на отримання квартири

31 липня 2014

Як повідомляють «Комментарии», за програмами Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в січні-червні 2014 р. квартири отримали 677 українських сімей, що на 22,3% менше, ніж у першому півріччі минулого року.

Про це повідомила прес-служба Держфонду з посиланням на главу установи Леоніда Рисухіна.

«Незважаючи на непросту ситуацію в країні, люди продовжують отримувати допомогу від держави у рамках житлових програм за раніше укладеними договорами. У свою чергу забудовники виконують свої зобов'язання, в результаті чого сім'ї заселяються у власне житло», - цитує Рисухіна прес-служба.

За його словами, 147 сімей із загальної кількості отримали житло в рамках програми пільгового забезпечення молоді житлом. Програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів (13/3) скористалися 430 сімей.

Ще 100 отримали житло завдяки програмі доступного житла (70/30), в рамках якої громадянам надається підтримка у вигляді 30% від вартості житла. При цьому, як уточнили в прес-службі Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву, у січні-червні 2013 року в рамках житлових програм було введено в експлуатацію близько 20 житлових будинків, в яких громадяни - учасники програм фонду отримали 871 квартиру.

За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, в Україні в 2013 році 6 742 сім'ї отримали житло за програмами доступного житла. З них 4 980 сімей отримали житло за програмами, які фінансуються через Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Водночас, одним з перших рішень уряду Арсенія Яценюка стало рішення про жорстку економію коштів і скорочення витратних статей бюджету. Наприкінці березня Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету, згідно з якими, зокрема, істотно урізала фінансування державних житлових програм.

Так, фінансування програми пільгового кредитування молоді було скорочено на 54,1 млн. грн, до 25,9 млн. грн. Фінансування програми здешевлення вартості іпотечних кредитів (13/3) - на 230 млн. грн, до 110,2 млн. грн. А програма будівництва доступного житла (70/30), на реалізацію якої спочатку було передбачено 100 млн. грн, була повністю припинена.

Втім, пізніше Кабмін направив 10,11 млн. грн на реалізацію даної програми в 2014 році для виконання зобов'язань перед громадянами, які уклали договори ще в 2013 році. Як зазначав Рисухін, фінансування, яке залишилося на 2014 рік, вистачить для виконання зобов'язань за раніше укладеними договорами. Водночас, Держфонд призупинив укладання нових договорів за своїми програмами.

«Комментарии»


Топ-оголошення

Терміново здам 1 кімнатну квартиру в новому ЖК "Голосеево", вул. Голосіївська, 13 би
Голосеево, Голосіївська вул., 13 би, 1 кімната, 10 000 грн./місяць, Терміново здам 1 кімнатну ...

Квартири > Здам > Київ > Голосіївський р-н

Здам подобово 2 к.кв. ст.м.Южный вокзал
ЮЖД, Центральний ринок, Червоноармійська вул. 8\10, 2 кімнати, 350 грн./доба, Здам подобово, ...

Квартири > Здам > Харків > Ленінський р-н

Топ-оголошення

Продається ділянка на Осокорках, 7 соток, біля озера
Осокорки, 7 соток 47 000$, Ділянка часток 7 соток на Осокорках по 13-ійул.Энтузиастов (4км. від м. ...

Земельні ділянки > Продам > Київ > Дарницький р-н

Продам 2-кімнатну квартиру
Продам 2-хкомн. квартиру, Позняки, Григоренко Петра просп. 26а, метро! відмінна якість будівництва - ...

Квартири > Продам > Київ > Дарницький р-н

Д Р У З Ь Я! Пора решать свой жилищный вопрос!
Котовського, 3 кімнати, 63/37/9 кв.м, 4/9, 39 000$, Д Р У З Ь Я! Пора решать свой жилищный вопрос! ...

Квартири > Продам > Одеса > Суворівський р-н