Вся нерухомість > Новини > У банків з'явилися конкуренти: Пересічні громадяни та юрособи можуть видавати позики без ліцензій
↑ До списку новин

У банків з'явилися конкуренти: Пересічні громадяни та юрособи можуть видавати позики без ліцензій

23 серпня 2012

Верховний Суд роз'яснив, що видавати позики і стягувати проценти без ліцензій можуть пересічні громадяни та юрособи. Це рішення відкриває двері позикам у валюті. Бо у Декреті "Про систему валютного регулювання" в переліку операцій, на які потрібні ліцензії Нацбанку, якраз валютних позик нема.

Юрій Семенюк, партнер юридичної компанії: "Декрет про валютний контроль не забороняє надання позик - саме позик, а не кредитів в інвалюті. Відкривається можливість надання позик, в тому числі, і в іноземній валюті. Причому на практиці таке трапляється і це не суперечить закону. Що і підтвердив ВС".

Різниця між позикою та кредитом мінімальна. Кредит – завжди видають під відсотки, і тільки фінансові установи. Позику можуть надавати фізособи та будь-які нефінансові організації, як із встановлення процентів, так і без них. Саме ці незначні відмінності виводять потенційні валютні позики з-під дії банківського та іншого фінансового законодавства.

Юрій Чумак, партнер юридичної фірми: "Якщо це буде здійснювати юридична особа, діяльність якої, не регулюється законом про банківську діяльність та іншими нормативними актами, то відповідно вона може мати певний зиск з видачі таких валютних кредитів з причини відсутності необхідності дотримуватися обов'язкового нормативного акта НБУ та інших органів".

Системного поширення видача валютних позик не набуде, сподіваються експерти. Бо всі ризики неповернення у таких угодах лягають на плечі власника грошей. Адже фізособи і підприємства не фінансового сектору не мають всіх можливостей для перевірки позичальників, так як банки.

Вікторія Бойко, Юрій Макарчик, Телеканал UBR


Топ-оголошення

Сдается великолепная 3-х к. квартира на бул. Леси Украинки 23, К1789
Печерськ, 3 кімнати, 120/64/14 кв.м, 3 800$/місяць, Предлагается в аренду шикарная 3-х к. квартира по ...

Квартири > Здам > Київ > Печерський р-н

Продам 1-кімнатну квартиру
...

Квартири > Продам > Київ > Подільський р-н

Топ-оголошення

Здам приміщення в оренду
Святошино, Окружна дорога, 2800 кв.м, 176 грн./кв.м/місяць, Здам приміщення, що окремо стоїть, в ...

Окремі будівлі > Здам > Київ > Святошинський р-н

Выборгская вул. 34 1/5 кирп.
159 кв.м h=3м, нежитловий фонд, два входи, 7 окремих кабінетів, з/в, відмінний ремонт, кондиціонери, ...

Офісні приміщення > Продам > Київ > Солом'янський р-н

Подобово 2 кому. у Одесі в з виглядом на морі, новострой в Аркадии апартаменти класу LUX
Аркадия, 2 кімнати 55/45/5 кв.м 5/9, 600грн./доба, Подобово 2 кому. у Одесі в з виглядом на морі., ...

Квартири > Здам > Одеса > Приморський р-н