Вся нерухомість > Новини > У банків з'явилися конкуренти: Пересічні громадяни та юрособи можуть видавати позики без ліцензій
↑ До списку новин

У банків з'явилися конкуренти: Пересічні громадяни та юрособи можуть видавати позики без ліцензій

23 серпня 2012

Верховний Суд роз'яснив, що видавати позики і стягувати проценти без ліцензій можуть пересічні громадяни та юрособи. Це рішення відкриває двері позикам у валюті. Бо у Декреті "Про систему валютного регулювання" в переліку операцій, на які потрібні ліцензії Нацбанку, якраз валютних позик нема.

Юрій Семенюк, партнер юридичної компанії: "Декрет про валютний контроль не забороняє надання позик - саме позик, а не кредитів в інвалюті. Відкривається можливість надання позик, в тому числі, і в іноземній валюті. Причому на практиці таке трапляється і це не суперечить закону. Що і підтвердив ВС".

Різниця між позикою та кредитом мінімальна. Кредит – завжди видають під відсотки, і тільки фінансові установи. Позику можуть надавати фізособи та будь-які нефінансові організації, як із встановлення процентів, так і без них. Саме ці незначні відмінності виводять потенційні валютні позики з-під дії банківського та іншого фінансового законодавства.

Юрій Чумак, партнер юридичної фірми: "Якщо це буде здійснювати юридична особа, діяльність якої, не регулюється законом про банківську діяльність та іншими нормативними актами, то відповідно вона може мати певний зиск з видачі таких валютних кредитів з причини відсутності необхідності дотримуватися обов'язкового нормативного акта НБУ та інших органів".

Системного поширення видача валютних позик не набуде, сподіваються експерти. Бо всі ризики неповернення у таких угодах лягають на плечі власника грошей. Адже фізособи і підприємства не фінансового сектору не мають всіх можливостей для перевірки позичальників, так як банки.

Вікторія Бойко, Юрій Макарчик, Телеканал UBR


Топ-оголошення

3- комн квартира пр.Комарова, 30/28 ст. м Берестейская, Шулявская пр.Комарова, 30/28
Відрадний, Комарова просп., 30/28, 3 кімнати 70 000$, Продам: 3-комн кв-ру 65/43/7 м2, 4/5 эт.дома, ...

Квартири > Продам > Київ > Солом'янський р-н

Городецкого 6. 2-кому/студио
Майдан Незалежности, Городецкого Архітектора вул. 6, 2 кімнати 60/-/- кв.м 4/6, 1 800$/місяць, ...

Квартири > Здам > Київ > Печерський р-н

Топ-оголошення

вул. Василя Липковского (Урицкого) 18, 3-кому.
Соломенка, Липковского вул. 18, 3 кімнати 100/-/- кв.м 9/25, 1 000$/місяць, вул. Василя Липковского ...

Квартири > Здам > Київ > Солом'янський р-н

Офісні приміщення від 10 кв.м. від власника
Відрадний, 1 кв.м, 50 грн./місяць, Власник пропонує офісні приміщення в адміністративній будівлі за ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Солом'янський р-н

Продам 1-кімнатну квартиру
...

Квартири > Продам > Київ > Оболонський р-н