Вся нерухомість > Новини > Будинок на воді можна побудувати за 2-3 місяці
↑ До списку новин

Будинок на воді можна побудувати за 2-3 місяці

26 квітня 2010

Першою і, мабуть, найдавнішою причиною, що спонукає людей селитися на воді, було прагнення убезпечити себе від ворогів і наземних хижаків. Другою, яка з часом стає все більш актуальною, - брак або дорожнеча землі під забудову. Сьогодні, у вік свободи самовираження, все більшої ваги набуває третя причина - деяким людям просто хочеться жити на воді і, до того ж, мати можливість час від часу переміщати своє житло.

У ряді європейських країн, наприклад, Голландії і Франції, житло на воді стало майже обов'язковим атрибутом міст, де ця вода присутня.

В Україні ж вона поки що видається чимось на зразок екзотики. Води у нас більш ніж достатньо, та й землі поки вистачає. Отже, жодна жорстока необхідність наш народ переселятися на воду не примушує. Правда, є ще любов до природи, до тиші і плескіт хвиль за вікном, і бажання жити так, як тобі подобається, і отримувати задоволення навіть просто виходячи з дому.

Ось для задоволення всіх цих прагнень зараз і пропонуються «водоплавні» будинки. Що це таке, скільки коштує це задоволення і які у нього є переваги і недоліки, розбиралася газета «Сегодня».

ТАКИЙ, АЛЕ НЕ ЗОВСІМ 

Зовні будинок на понтоні може мати будь-яке архітектурне втілення, доступне і наземному малоповерховому будинку. Як говорить керівник однієї з компаній, людина може «сфотографувати будинок на землі, принести нам - мовляв, хочу такий же, і ми зробимо». Але до плавучих будинків пред'являються інші вимоги, ніж до наземних.

По-перше, справа в тому, що, за словами директора компанії «Євразія» Дмитра Камінського, плавучий будинок повинен бути дуже жорстким, оскільки йому доведеться випробовувати вплив хвиль, а хитавиця схильна розгойдувати будь-які з'єднання конструкції. По-друге, очевидно, що плавучий будинок не повинен бути таким же важким, як аналогічний за розмірами цегляний або бетонний. Звідси обмеження по матеріалам і технологіям будівництва.

Зазвичай міцність плавучого будинку забезпечується металевими конструкціями. Це може бути зварний каркас зі сталевих труб, який зашивається зовні дошкою або брусом. Далі обов'язково йде шар утеплювача. Потім - OSB (вид міцної будівельної плити з деревної стружки), і далі можливі варіанти - гіпсокартон, «вагонка» і т.д.

Стіни будинку також можуть зварюватися з суцільних листів металу, а також обшиватися плитою та утеплятися. Зроблений за такою технологією будиночок площею в 50 кв.м важить всього 20т (і ще стільки ж важить понтон), а по теплозахисту його стіни, як стверджує директор компанії «Floating House» Антон Тетевін, відповідають цегляній стіні товщиною у дві з половиною цегли.

Понтони захищаються від корозії, наприклад, шаром рідкої гуми. Як правило, виробники гарантують термін служби понтона від 25 до 50 років.

ДЕ Б ПРИТУЛИТИСЯ

Як сказав один з ріелторів: «Ось купили ви будинок на воді, куди ви його поставите?». Тому, перш ніж замовляти будівництво плавучого будинку, потрібно визначитися, де буде його основна стоянка. Проблему «паркування» плавучого будиночка можна вирішити, взявши у місцевої влади в оренду кілька квадратних метрів землі, щоб кинути трап. Але в Києві будь-які питання, пов'язані з нерухомістю, вирішуються дуже непросто. Тому типовим місцем швартування, на яке зазвичай розраховують і покупці, і будівельники плавучих будиночків, є власна прибережна ділянка землі.

При цьому плавучий будинок може виступати в ролі основного житлового будинку, наприклад, у випадку якщо ділянка невелика, а хазяїн не хоче порушувати норму закону, якою забороняється будівництво ближче ніж 50 метрів від берега річки. Крім того, для прибережних ділянок характерна загроза затоплення. Щоб не зв'язуватися з необхідним в цих умовах для наземного будівництва зміцненням берега і підняттям рівня ділянки, можна обійтися без наземного будинку, замінивши його плавучим.

Будинок на понтоні може грати роль допоміжного - гостьового будинку. Так, криза перервала будівництво під Києвом котеджних містечок біля води, де в якості гостьових будиночків передбачалися плаваючі.

БУВ БИ МОБІЛЬНИМ, ЯКБИ НЕ ДВА «АЛЕ» 

Перевагою будинку на понтоні є його мобільність. Теоретично, за допомогою звичайного буксира, вид за вікном можна міняти хоч кожен день, хоч по кілька разів на день, правда, година роботи буксира може коштувати близько $150.

По берегах Дніпра і річок, що входять до його басейну, безліч мальовничих куточків, де приємно провести відпустку далеко від міського шуму і скупчень людей. Хіба що дві обставини можуть зробити життя на лоні природи менш приємною, ніж хотілося б. Це, по-перше, менша, порівняно з капітальним будовою на землі, захищеність самотньо будиночка, що приткнувся біля берега, від небажаних гостей і екстремальних проявів стихії. По-друге, проблему там може представляти забезпечення електро-, водопостачання і каналізації.

У принципі, плавучий будинок може володіти відносною автономністю за рахунок наявності цистерн для води, дизельної електростанції та системи збору і переробки стоків. Але всі ці системи збільшують і здорожують проект (як мінімум на $10-15 тис.), займають певний простір і вимагають регулярних витрат на обслуговування. Тому поки що на практиці наші виробники плавучих будиночків орієнтуються на підключення до берегових комунікацій. А це прив'язує такий будиночок до місць «цивілізованим».

СКІЛЬКИ КОШТУЄ 

За словами Дмитра Камінського, вказати вартість квадратного метра плавучого будинку «взагалі» навряд чи можливо, все залежить з конкретних умов проекту. Наприклад, одноповерховий будиночок для холостяка площею приблизно в 50 кв.м, споруджений з сталевого каркаса, обшитого брусом, може обійтися в $1500 за кв.м. Споруда такого будиночка може зайняти 4-6 місяців. Одноповерховий будиночок із суцільних листів металу з утепленням можна замовити приблизно за $1000 за кв.м. Виробник береться звести його за 2-3 місяці.

Двоповерховий будинок на сім'ю площею 160 кв.м був споруджений за 6 місяців і обійшовся замовникові приблизно в $200 тис., тобто по $1250 за кв.м. На першому поверсі цього будинку розташовані: вітальня, кухня, гардеробна, сауна, санвузол. На другому поверсі знаходяться 3 спальні і 2 санвузли.

Як правило, у вартість будинку входить і оформлення всієї документації з реєстрацією будинку як стійкового судна в Регістрі судноплавства України з видачею замовнику книжки судновласника.

Для порівняння: наземний будиночок площею 55 кв.м за панельно-каркасною технологією на своїй ділянці без внутрішнього оздоблення і підключення до комунікацій вам побудують за 3 місяці за ціною приблизно $15 тис., або $271 кв.м. У 3-4 місяці і приблизно $400 кв.м обійдеться зведення зрубу з такою ж площею. А цегляний будинок може обійтися в $600 кв.м.

Костянтин РяполовСегодня


Топ-оголошення

Здание, Новопечерский переулок - 297 кв.м+8 соток. Евроремонт.
Печерськ, Новопечерський пров., 19/3, 297 кв.м, 300 000$, Фасадное здание отдельностоящее 297 кв.м, ...

Окремі будівлі > Продам > Київ > Печерський р-н

Кирпичный дом в селе Черняховка
4 кімнати, 72 кв.м, 25 соток, 14 200$, Продаю кирпичный дом в селе Черняховка. В доме 4 комнаты, ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київська обл. > Яготинський р-н > Черняхівка

Топ-оголошення

Вторинний новострой! 90 кВ м! Низ пр А Поля, Кирова! Парк Глобы Пушкіна
"нагорный", 3 кімнати 90/70/20 кв.м 7/12, 150 000$, Продам 3 х комн квартиру 90 кВ м в вторинному ...

Квартири > Продам > Дніпро > Центральний р-н

Сдам офис 10 кв.м улица Руденко 6а, БЦ Колизей
Осокорки, Руденко вул., 6а, 10 кв.м, 2 500грн/місяць, Сдам офис 10 кв.м улица Руденко 6а, БЦ Колизей, ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Дарницький р-н

Продам 2-х эт. новый дом ул.Обильная/Таирова.
Таїрова, 121 кв.м, 2 соток, 180 000$, Продам 2-х эт. новый дом ул.Обильная/Таирова. 121/54/25 кв.м. ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Одеса > Київський р-н