Вся нерухомість > Статті. Аналітика > Як уникнути шахрайства та обману при ремонті квартири
↑ До списку статей 

Як уникнути шахрайства та обману при ремонті квартири

12 березня 2010

Приватний ремонтник

Коли господар квартири вибирає будівельників, які будуть робити йому ремонт, перше, з чим потрібно визначитися, це як будуть організовані дані будівельники. Господарю потрібно вибрати, чи звернутися до приватних майстрів, організованим будівельним бригадам або ж у спеціалізовані будівельні фірми, які надають ремонтні послуги.

Перший варіант - це співпраця з будівельником-ремонтником, який працює приватно. З приватником ризик виникнення непередбачених обставин набагато вищий, ніж при роботі з організованою бригадою або будівельною фірмою. Він може несподівано захворіти, піти в запой, терміново виїхати на батьківщину - і в кожному з цих випадків вам терміново потрібно буде шукати людей, яким доведеться доробляти за ним роботу. Якщо ж ремонт при цьому майже завершений, то відшукати будівельників, які були б зацікавлені в дуже невеликому обсязі роботи за зіставні гроші - непросто. Бригада або фірма можуть підмінити когось із робітників у разі виникнення позапланових обставин, одиночці ж надіслати когось замість себе буде важко.

Вище описаний випадок, коли під час роботи з приватним будівельником просто виникають раптові складності. Існує в той же час ризик не тільки незапланованих труднощів, але і випадків навмисного шахрайства з боку приватних осіб. Найчастіше це пов'язано з передачею авансу, після якого ваш ремонтник більше не показується вам на очі.

Так, відомий такий вигляд шахрайства, пов'язаний з ремонтом квартир. Аферист дає оголошення - або просто розвішує його на стовпах або під'їздах - з приблизними текстом, на кшталт «Ремонт будь-якої складності, дешево», де вказаний як контактного мобільний телефон. Після попереднього обговорення по телефону до вас на квартиру виїжджає майстер, який «професійно» оглядає приміщення, говорить про деякі особливості майбутнього ремонту, дає поради - після чого називає вартість робіт. Ця сума виявляється настільки низькою і загальне враження від майстра настільки гарним, що невдачливі господарі квартири часто готові відразу внести необхідний аванс, не питаючи у працівника жодних документів. На цьому спілкування з майстром, як правило, закінчується, у зв'язку зі зникненням його. Особливо популярна така схема в період літніх місяців і в провінційних містах. Тим не менше, елементарні запобіжні заходи на кшталт перевірки документів вашого майбутнього працівника і оплата праці за фактом можуть захистити від подібної схеми обману.

Бригада

Наступний варіант організації ремонту у вашій квартирі - це запрошення будівельної бригади. Які тут можуть бути підступи? Як правило, подібні бригади формуються з громадян дружніх республік: Україна, Узбекистан, Таджикистан. Як і у випадку з приватним працівників, часто головним і єдиним бажанням членів таких бригад є якнайшвидше завершення ремонту на об'єкті і повернення додому із заробленими грошима. Хоча формально бригади дають гарантію своєї роботи, дуже ймовірно, що через деякий час випливуть деякі косяки і недоліки - при тому, що ваші будівельники будуть вже далеко.

Якщо ви все-таки зважилися запросити будівельну бригаду, необхідно, щоб вона себе вже досить добре зарекомендувала. Найкраще, якщо вони вам покажуть результати своїх минулих робіт - але не тільки у вигляді гарного фотоальбому, а запросять на місце або дадуть рекомендації від попередніх замовників. Так ви, до речі, зрозумієте, в яких стосунках ваші будівельники складаються з іншими власниками квартир, де вже робили роботи.

При роботі з будівельною бригадою варто бути насторожі, оскільки недобросовісні виконроби можуть обрахувати вас при складанні кошторису та договору. Це ж стосується приватних будівельників та спеціалізованих фірм.

Так, наприклад, поширена наступна схема обману. Для того щоб зробити свої послуги більш привабливим для замовника, в кошторисі наводяться сильно занижені розміри приміщення (частіше за все це стосується кількості квадратних метрів стін, що господарі рідко коли самі перевіряють). У договорі ж дрібним шрифтом прописується пункт, що обсяги робіт уточнюються за фактом їх виконання. Коли замовник підписує договір, він орієнтується на найнижчу цифру, озвучену в первинному пропозиції. За фактом же виконання робіт він дізнається сумну новину, що доведеться доплатити ще як мінімум 30%. Ну і звичайно, не варто навіть говорити, що спочатку не можна погоджуватися на пропозицію оплатити виконані роботи по факту.

Витратні матеріали

Окремо варто сказати про те, що треба бути уважними, коли вам розраховують кошторис з витратними матеріалами. Недобросовісні виконроби до підписання договору не видають замовнику відомість або специфікацію на матеріали, які були використані в кошторисі. Ці документи дуже важливі, оскільки в них вказуються всі характеристики використовуваних матеріалів і, в першу чергу, ціна. У результаті шахраї вказують в кошторисі максимальну ціну, купуючи насправді матеріал низької якості набагато дешевше. Це призводить і до зайвих витрат замовника, і до погіршення характеристик приміщення в процесі експлуатації.

Також варто сказати про закупівлю матеріалу з водопостачання та каналізації. Якщо такі роботи доручені бригаді, вона може вирішити заощадити на матеріалах. Закуповувати їх ваші робочі можуть піти на ринок, де нижчі ціни й маса підробок. У результаті через якийсь час може лопнути кран і залити сусідів, або ж проводка - почати іскрити і вивести з ладу побутову техніку.

У випадку з бригадами ви можете опинитися в тій же ситуації, що і з ремонтником-приватником. У процесі роботи ви можете побачити, що якість ремонту вас не влаштовує. На вимогу переробити вам можуть запропонувати заплатити додаткові гроші, а при виникненні конфлікту - бригада просто піде з вашого об'єкта. При цьому ви втратите на зіпсоване матеріалі, а також доведеться шукати майстрів на невеликий обсяг робіт, що залишилися - це вийде в підсумку набагато дорожче.

Ремонтна фірма

Багато хто думає, що звернувшись до спеціалізованої будівельну компанію, яка надає ремонтні послуги, вони можуть бути застраховані від виникнення позаштатних ситуацій. Часто це так, тим не менше, існують також певні схеми обману, за якими діють навіть такі «офіційні організації». Отже, ви відкрили журнал і побачили безліч оголошень від компаній, що пропонують ремонтні послуги. Деякі з них вибиваються із загального ряду своєю низькою ціною - це відразу повинно вас насторожити. У кращому разі, це є рекламним трюком, щоб ви звернулися саме в цю компанію. Після перегляду об'єкту, швидше за все, вам скажуть звичайну ринкову вартість. У гіршому випадку ви можете стати жертвою шахраїв. Так, фірми-одноденки знімають офіс, виготовляють липові ліцензії, розміщують оголошення в пресі. Потім після перегляду об'єкту можуть назвати дещо занижену суму - і після одержання авансу благополучно припинити свою діяльність і зникнути. Як мінімум, варто перевірити, щоб фірма, до якої ви звертаєтеся, була насправді розташована за заявленою фактичною адресою.

Краще всього вибрати середній за ціною варіант між пропозиціями. Занадто низька вартість робіт говорить про те, що, швидше за все, наймуть вкрай низькокваліфікованих робітників та придбають найдешевші матеріали.

Фірми можуть також конкурувати за термінами проведення ремонтних робіт, обіцяючи закінчити все якомога швидше. Тут варто враховувати деякі технологічні особливості. Так, наприклад, цементно-піщана стяжка повинна сохнути 28 днів. Якщо робітники поспішають і прагнуть якомога швидше покласти на таку стяжку паркетну дошку або фанеру для укладання паркету, то незабаром стики розійдуться, вигляд буде зіпсований. Також існують певні інтервали при нанесенні шпаклівки: якщо наносити наступний шар, поки не висох попередній, матеріал відвалиться.

Термін ремонту залежить від особливостей конкретної квартири. Якщо це новий будинок вільного планування, то всі роботи під ключ з урахуванням зведення стін, тривають за часом не менше півроку. Для стандартного панельного будинку, залежно від площі квартири, термін ремонту може становити 2-3 місяці.

Ще одна незайва порада для тих, хто розпочинає ремонт. Якщо у вас в ремонтованій квартирі залишаються цінні речі та побутова техніка, варто відразу ж зробити детальний їх опис за підписом головного виконроба, який буде відповідати за їх збереження. Відомі випадки, коли навіть при зверненні в будівельну фірму несумлінні робітники могли винести всю цінну техніку, на що фірма заявляє, що опис майна, яке знаходилося в квартирі, складений не був. У результаті з фірмою доводиться судитися, а гастарбайтера, який втік з речами, відшукати проблематично.

Отже, якщо вам доводиться робити ремонт у квартирі, варто, перш за все, визначитися з тим, хто буде його робити і за яку ціну. Краще, якщо ваша будівельна бригада, майстер або фірма будуть мати позитивні рекомендації від ваших знайомих або колишніх замовників. Не треба ніколи погоджуватися на співпрацю, якщо вам називають ціну за послуги нижчу ринкової і відразу ж вимагають аванс. Крім того, варто бути уважними до пропонованого вам кошторису. Так, недобросовісні будівельники можуть купити дуже дешеві і неякісні матеріали. Тут перевагою користуються фірми, які мають можливість купувати в магазинах матеріали зі знижкою - внаслідок чого ваші витрати на ремонт можуть трохи скоротитися. Дивіться на результат попередніх робіт ваших майстрів, по можливості контролюйте процес - і тоді багатьох неприємних сюрпризів, пов'язаних з ремонтом у вашій квартирі, можна буде уникнути.

Калачіхіна Євгенія

move.su


Топ-оголошення

Здам в оренду 3-кімнатну квартиру
Здам велику 100 м 2 затишну трикімнатну квартиру на Ломоносова 83 а Квартира з якісним ремонтом, ...

Квартири > Здам > Київ > Голосіївський р-н

135 кв.м. в Баштах Дзержинского! Ремонт, Меблі!
Дзержинского вул., 3 кімнати 135/-/- кв.м 2/23, 235 000$, У продажу 3 х комн. квартира 135 кв.м. в ...

Квартири > Продам > Дніпро > Соборний р-н

Топ-оголошення

Продам 3-кімнатну квартиру
ЖК"Тріумф" якісний будинок преміум-класу, висота стель Н= 3 метри, територія з шлагбаумами, гостьова ...

Квартири > Продам > Київ > Печерський р-н

Продаж приміщення.
Никольская Борщаговка, Юріївни вул., 130 кв.м 120 000$, Продаж приміщення, Борщаговка, вул. Гната ...

Офісні приміщення > Продам > Київ > Святошинський р-н

Первая сдача! Классная квартира с видом на Днепр.
"корея", 2 кімнати, 50/-/- кв.м, 3/5, 16 000грн/місяць, Первая сдача! Классная квартира с видом на ...

Квартири > Здам > Дніпро > Центральний р-н