Вся нерухомість > Новини > Як перевірити юридичну чистоту квартири
↑ До списку новин

Як перевірити юридичну чистоту квартири

10 липня 2013

Покупка квартири таїть в собі безліч підводних каменів. Один з них - історія квартири, яка може піднести неприємні сюрпризи покупцеві.

Звичайно, має значення, яку саме квартиру ви купуєте, пише Domik.net.  Купівля квартири від забудовника, з точки зору юридичної чистоти, начебто безпечніше. Правда, є нюанс: в окремих українських новобудовах після зміни забудовника квартири іноді перепродували кілька разів. Так що тут теж краще все перевірити ще раз.

А що ж зі вторинкою? У такій квартирі могло жити не одне покоління, і операції з нею могли здійснювати безліч разів. Купуючи б/в квартиру, потрібно бути напоготові.

У зв'язку з тим, що з 2013 року діють нові правила щодо оформлення права власності на нерухомість і вносити всі зміни необхідно до Єдиного державного реєстру, з перевіркою історії квартири вам допоможе нотаріус.

Оформляти угоду купівлі-продажу квартири ви будете у нотаріуса, який внесе запис до Єдиного реєстру прав власності на нерухомість і видасть виписку. Але перед оформленням самої угоди вас, звичайно ж, хвилює проблема ризиків, з якими ви можете зіткнутися після того, як станете власником квартири. Нотаріус, а також компанії, що надають юридичні послуги, можуть вивчити важливі відомості про об'єкт продажу, в тому числі:

• про осіб, які зареєстровані в квартирі, а також всіх власників в даний момент і раніше;

• про всіх, хто тимчасово не проживає у квартирі. Ці особи можуть перебувати на навчанні в іншому місті, на службі в армії, тривалий час перебувати в санаторії, відбувати покарання у в'язниці і так далі;

• про порушення прав неповнолітніх, які могли проживати в квартирі раніше;

• про реальні і потенційні права третіх осіб на квартиру;

• про існуючі обтяження - арешт, застава, заборона, права користування і так далі;

• про перепланування, які необхідно узаконювати, але це не було зроблено;

• про те, що будинок знаходиться не в аварійному стані, і мешканців з нього не збираються відселити;

• про заборгованості по платежах.

Різниця лише в тому, що з нотаріусом ви працюєте безпосередньо, а юристи, до яких ви звернетеся, будуть все одно вивчати інформацію через нотаріуса, який має доступ до реєстру.

Для самостійного вивчення у продавця можна попросити виписку з держреєстру, з якої ви дізнаєтеся про те, на кого зареєстрована квартира, чи існують обтяження, претензії до продавця, хто і коли володів квартирою. Але пам'ятайте, що продавець не зобов'язаний вам надавати цю виписку.

При угодах купівлі-продажу будинків, необхідно звернути увагу на статус земельної ділянки, на якій розташована ця будівля. Юрист Зореслав Замойський нагадує, що при покупці приватного будинку важливо не забувати про права власності продавця на землю. Адже якщо він не є власником цієї ділянки, а, наприклад, використовує право довічного спадкового дарування, то ви не зможете розпоряджатися нею. Власне ви не зможете також розпоряджатися будинком - продавати, дарувати, заповідати тощо, тому що, по суті, не будете власником будівлі, яка стоїть на ділянці, яка вам не належить.

Самостійно ви зможете звірити дані паспорта власника з правовстановлюючими і правопідтверджуючими документами. Правовстановлюючі документи - це договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину. Правопідтверджуючим документом є свідоцтво про державну реєстрацію.

Всі дані з паспорта власника - ім'я, по батькові та прізвище, вік, місце народження, серія і номер паспорта, місце видачі - повинні збігатися у паспорті та документах на квартиру. У паспорті не повинно бути ніяких помилок, нечітких підписів і печаток, фотографія повинна бути вклеєна у відповідності з віком.

Крім того, дані в офіційних документах про місце розташування та технічні характеристики квартири, як то метраж, поверх, на якому вона знаходиться, кількість кімнат, повинні збігатися з тим, що існує в реальності.

Після вивчення всього пакету документів, що стосуються квартири та її власників, фахівці складуть звіт, в якому вкажуть на можливості заперечування прав власності на нерухомість і різні тонкощі укладання угоди. На підставі цих висновків ви вирішите, чи варто укладати угоду. Щоб самостійно не вникати в юридичні питання, фахівці можуть запропонувати вам повний супровід покупки квартири, включаючи саму реєстрацію угоди. Втім, великі агентства нерухомості найчастіше такі послуги надають в комплексі.

Катерина Колонович, Domik.net-нерухомість


Топ-оголошення

Продам 1 комнатную квартира в современном жилом комплексе Успех, Небесной сотни пр./Иглези, 5/16, 44 кв.м.
Таирова, Небесной сотни (Жукова маршала) пр., 1 комната, 44/-/14 кв.м, 5/16, 50 000$, Продам 1 ...

Квартири > Продам > Одеса > Київський р-н

Продажа 73 кв.м ул.Ревуцкого 54 ЖК Ревуцкий м.Харьковская
Позняки, Ревуцкого ул., 54, 73 кв.м, 82 000$, ЖК Ревуцкий, ул.Ревуцкого 54, продается нежилое ...

Торговельні приміщення > Продам > Київ > Дарницький р-н

Топ-оголошення

Продам дачу на Берківцях.
Берківці, 1 кімната, 6 соток, 45 000$, Продається ділянка 6 соток прямокутної форми Берківці, С/т ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київ > Святошинський р-н

Продам 2-х ком.компактную квартиру ул.Среднефонтанская/пр.Гагарина.
Центр, 2 кімнати, 32/20/5 кв.м, 1/5, 25 500$, Продам 2-х ком.компактную квартиру ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Пропоную зняти приміщення вул. Саранська.
Фрунзенский-1, 120 кв.м, 7 500грн/месяц, Пропоную зняти приміщення вул. Саранська. Загальна площа 120 ...

Виробничі приміщення > Здам > Дніпро > Амур-Нижньодніпровьский р-н