Вся нерухомість > Новини > Як уникнути шахрайства при оренді квартири
↑ До списку новин

Як уникнути шахрайства при оренді квартири

11 березня 2011

Кожний п'ятий власник апартаментів, який здає їх в оренду, рано чи пізно стикається з неблагонадійними квартиронаймачами, які виносять меблі, хронічно не платять за оренду або наговорюють величезні суми на міський телефон. Експерти кажуть, що убезпечити себе від можливих проблем можна, озброївшись низкою нехитрих способів.

Маса проблем

Шахрайство на ринку нерухомості процвітає не тільки під час продажу квартир, про що «Багнет» вже писав, а й під час їх оренди. Так, кілька тижнів тому менеджер однієї великої дистриб'юторської компанії Ольга Ш., яка здає в Києві свою двокімнатну квартиру на Троєщині, зіткнулася з неприємною ситуацією. Справа в тому, що її квартиранти - двоє охайних молодих людей - за декілька днів до планового виселення вивезли з її апартаментів всі меблі, обдзвонили з міського номера чи не всіх родичів за кордоном, а також залишили після себе сліди бурхливої гулянки - пляшки, сміття, сліди від сигарет на нещодавно обклеєних шпалерах та поламані вхідні двері. Чи варто говорити, що постояльці не заплатили за оренду квартири. В агентствах нерухомості говорять, що зі схожими проблемами рано чи пізно зіштовхується кожний п'ятий власник апартаментів.

За спостереженнями заступника директора АН «Альянс Брок» Сергія Підгорного, найчастіше орендарі-шахраї знімають квартиру на один-два місяці, після закінчення яких виносять всі цінності (як це і відбулося з Ольгою).

Інша схема шахрайства виглядає так. З власником апартаментів укладається довгостроковий договір оренди на півроку-рік, а постоялець, демонструючи свою платоспроможність, вносить плату одразу за кілька місяців. Після цього орендар змінює замки на дверях і відмовляється платити. Проблема ситуації, що склалася, полягає в тому, що міліція, як правило, не займається виселенням боржника з квартири - для цього горе-власнику необхідно отримати відповідне рішення суду і притягнути виконавчу службу. Як показує практика, отримати на руки потрібний документ власник апартаментів може лише через півроку-рік, та й то за повної бездіяльності орендарів. Якщо останні будуть брати активну участь в засіданнях суду, то цей строк може затягнутися в рази.

Відомі випадки, коли орендар квартири, отримавши доступ до документів господаря, підробляє їх і намагається продати орендоване житло. Не втратити за такою схемою квартиру в одному з таких випадків власниці житла допомогла удача: господиня звернулася до нотаріуса з проханням оформити документи і дізналася, що її житло готується до зміни власника. До слова, оперативне втручання міліції зберегло гроші як покупцю, так і «продавцю».

Варто зазначити, що від недоброчесних власників квартир періодично страждають і самі квартиранти. В агентствах нерухомості говорять, що нерідкі випадки, коли власники житла укладають договори оренди і беруть передоплату відразу у декількох постояльців, а потім зникають. Як правило, під час підписання договору вони надають підроблену копію паспорта (стандартна фраза, що сам документ забутий), у зв'язку з чим зажадати назад кошти часто не в кого - зазначеної в угоді людини просто не існує. Чи потрібно говорити про ті випадки, коли квартиронаймачів попереджають про виселення з квартири за день-два або вимагають залишити займану площу за кілька днів до закінчення дії договору. Природно, що все це створює додаткові проблеми при пошуку нового житла орендарям.

Захисти себе сам

В агентствах нерухомості говорять, що найчастіше з подібними проблемами стикаються мисливці за дешевими квартирами, кількість яких збільшується, враховуючи спостережуване нині зростання вартості оренди. Президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов радить реєструвати договори оренди в нотаріуса, який зможе перевірити, чи не підроблений паспорт або ідентифікаційний код власника квартири. До слова, шахрай не ризикне принести до нього підроблену копію паспорта і виправдовуватися, що забув потрібний документ в останній момент. У договорі експерти радять прописувати реальну орендну плату, а також реєструвати документ в БТІ, що, за словами Сергія Підгорного, займає всього кілька днів. Адже, в цьому випадку власник апартаментів не зможе виселити квартиронаймача раніше, ніж це прописано в угоді. Власникам квартир, які турбуються за збереження свого майна, фахівці пропонують його страхувати. Убезпечити своє житло від пожежі або затоплення можна за 500-1000 грн на рік, а поліс, який дозволить зберегти майно, що залишилось (побутову техніку, меблі тощо), коштує 0,2% від його вартості. Крім цього, орендодавці часто страхуються, вимагаючи від квартиронаймачів надати їм заставну суму, розмір якої, найчастіше, коливається від 500 до 1 тис. доларів. Ці кошти вони повертають орендарям після розірвання договору і передачі приміщення його власнику.

Кирило Нападовський, «Багнет»


Топ-оголошення

5-ти комнатная квартира с ремонтом на Степовой по интересной цене.
Молдаванка, Степовая ул., 4 комнаты, 150/75/10 кв.м, 2/2, 60 000$, Квартира со свежим ремонтом. ...

Квартири > Продам > Одеса > Малинівський р-н

Продаж Дому з Дизайн-Проектом
2 кімнати, 45 кв.м, 8 соток, 27 990$, Звабливий будинок для вашого комфорту та відпочинку на затишній ...

Будинки. Котеджі. Дачі > Продам > Київська обл. > Васильківський р-н > Васильків

Топ-оголошення

Продам помещение с документами в новом доме ЖК Пионерский, Весняна ул. 2. 33 квадрата Срочная продажа От хозяина без ком
чорновола, 22 000$, Продам помещение с документами в новом доме ЖК Пионерский, Весняна ул. 2. 33 ...

Інше > Продам > Київська обл. > Києво-Святошинський р-н > Вишневе

Продам. Здание 161 м.кв. ул.Радистов
Радистів вул., 161 кв.м, 40 000$, Продам. Здание 161 м.кв. ул.Радистов. Бывшая гостиница, 2008 г.п. ...

Окремі будівлі > Продам > Дніпро > Амур-Нижньодніпровьский р-н

От собственника. Аренда офиса в БЦ, возле метро "Т.Шевченко". От 37 кв.м.-1000 кв.
Поділ, 37 кв.м, 250грн/кв.м/місяць, Без комиссии от собственника. Аренда офисных помещений возле ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Подільський р-н