Вся нерухомість > Новини > Урбанізація та життя в багатоповерхівках порушує природний ритм життя
↑ До списку новин

Урбанізація та життя в багатоповерхівках порушує природний ритм життя

8 червня 2010

За даними Держкомстату, в Україні 31,5 млн. чоловік живуть в містах, 14,4 млн. - у селах. При цьому темпи української урбанізації вище світових.

За даними ООН, 51,5% населення планети вважають за краще жити в містах, і 48,5% - за їх межами. У той час, як в Україні городяни становлять 67% населення.

У пошуках кращого життя сотні сільських жителів переїжджають в міста. Щороку з карти України зникають кілька селищ. У Харківській області за 10 років зняли з реєстру три села, і більше 70 населених пунктів - на межі зникнення. У 2009 році у Волинській області зникли 8 населених пунктів.

За чотири останні роки в Україні зняли з обліку 117 населених пунктів, а за всі роки незалежності (з 1991 року) перестали існувати 504 населених пункти.

Збільшення міського населення - тенденція загальносвітова. Але урбанізація в Україні та розвинених країнах - абсолютно різні процеси. За словами директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової, в розвинених державах відтік людей із села в місто обумовлений технічним прогресом в агропромисловому комплексі, а в Україні на переїзд в місто штовхає нерозвиненість інфраструктури в сільській місцевості та вкрай непривабливі умови роботи (якщо ця робота взагалі є!).

А директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін вважає, що в мегаполісах, де будуються хмарочоси, людина живе в бетонно-металевій коробці, вона повністю ізольована від природних потоків землі, повітря і сонця, втрачає природний ритм життя. «У результаті нас з кожним роком стає на 300 тисяч менше, тривалість життя знижується, і з'являється все більше людей, схильних до суїциду», - стверджує політолог.

У розвинених країнах урбанізації протидіє так звана маятникова міграція - щоденні поїздки сільських жителів на роботу в місто. Наприклад, лінія метро Стокгольма простягається на 20 км за межі міста. До станцій підземки примикають швидкісні електрички. Так що сільським жителям, які працюють у місті, не треба нікуди переїжджати.

На думку соціологів, для ліквідації демографічного перекосу необхідно стерти межу між містом і селом, розвиваючи в селах інфраструктуру.

Зараз у Європі поділу на міських і сільських немає: населення стає однорідним. Наприклад, в Австрії та Швейцарії більшість людей живе в невеликих містечках, які за своїм комфортом та благоустроєм не поступаються мегаполісам.

Марина КорчевськаПортал Est!


Топ-оголошення

Уютная квартира на тихой улице на Пересыпи в 5 мин. от центра города!
Пересыпь, Щеголева ул., 6, 1 комната, 27/16/10 кв.м, 2/2, 19 000$, Щеголева / Одария, продам ...

Квартири > Продам > Одеса > Суворівський р-н

Лісова зона.
22 га 350$/сотка, 35 км.от Києва.Відмінне місце для будівництва коттеджного містечка в оточення лісу. ...

Земельні ділянки > Продам > Київська обл. > Бородянський р-н > Бабинці

Топ-оголошення

Оренда нового приміщення в центрі міста, фасад, комерцію, супермаркет
Стефановича, 7, 160 кв.м, 300грн/місяць, Здам в оренду нове приміщення в центрі міста, фасад, під ...

Торговельні приміщення > Здам > Рівненська обл. > Здолбунівський р-н > Здолбунів

Семинарская: продам солнечную и теплую квартиру в великолепном районе!
Семинарская ул., 11А, 1 комната, 32/18/6 кв.м, 1/5, 37 000$, Семинарская / Канатная, продам квартиру ...

Квартири > Продам > Одеса > Приморський р-н

Офис 215 кв.м., в БЦ "Ильинский", метро "Контрактовая площадь" 5 минут.
Поділ, 215 кв.м, 15$/кв.м/місяць, Без комиссии от собственника. Аренда офисов в Бизнес-центре ...

Офісні приміщення > Здам > Київ > Подільський р-н